Informace o potkanech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PHV
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 14.06.19 07:26
Informace o potkanech

Ahojte, měla bych pár otázek ohledně potkanů. Manžel by si je hrozně přál, tak jsem nad tím přemýšlela, že bych to nejspíš zvládla :lol: ale přeci jen, péče o ně by byla hlavně na mně, tak by mě zajímalo jak často se jim mění podestýlka, jakou používáte, jestli a jak se naučí chodit na ten záchodek v kleci, jestli smrdí - protože jsem četla kdeco a někdo píše, že hrozně smrdí 8o to mě trochu leká, už jsme měli doma kdeco - králíka, morčata, křečky, atd.. to taky samozřejmě úplně nevoní, ale když se často čistí, tak to bylo v pohodě.

Něco jsem o nich četla takže bychom pořídili spíše dvě holčičky, ty neznačkují.

Prosím co nejvíce vašich zkušeností, ať si to můžu pořádně všechno zvážit. :hug: moc děkuji :hug:

Reakce:
Lizaveta
Závislačka 4966 příspěvků 14.06.19 07:44

Mela jsem dve holky, prvni byla dokonce naucena na zapiskani, ze prisla. Neprislo mi, ze by smrdeli vic nez krecek, jde o to, jak se o ne staras. Ovsem narozdil od krecka je to inteligentni zvire, normalne ochocitelne. Ta prvni se mnou jezdila vsude, sedavala mi na rameni, nebo zalezla v rukavu nebo za vystrihem:))) Byvaly i pustene v byte, ale klasicky sem tam neco rozkousaly, kdyz jsem je nechala dlouho bez dozoru, takze to nedoporucuju.
Dojidaly po me z talire:)

Uz je to davno…krasne vzpominky…

a12
Hvězda diskuse 36659 příspěvků 14.06.19 07:49

Manžel by si je pral ale pece o ne by byla hlavně na tobe? :lol: to je manzel horsi nez maly dite teda..

PHV
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 14.06.19 07:51

@a12 tak co si budem, přes zvířátka jsem doma hlavně já :lol: vždycky jsem se starala a manžel mazlil :lol: ale když jsem nemohla tak samozřejmě čistil on, to zase nemůžu říct slovo proti :lol: :think:

lany2
Kecalka 170 příspěvků 14.06.19 07:54

S podestylkou zalezi jak budes mit velkou klec. Ja mam na drobny zviratko fakt velkou a tech hoblin je tam hodne. Takze nemusim pokazdy menit cely, jednou za cas vymenim a dam vic nez bych musela a pak vyhazuju z rohu ty pocurany. Pokud by se naucili na misku, tak bys to mela o to jednudussi :D

PHV
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 14.06.19 07:58

@lany2 a na ten záchodek se nějak musí učit? :lol: v tom se fakt nevyznám, na králíka jsme to měli taky, ale bobkoval si kde chtěl, takže na morčata jsme ani WC nedávali. Klec bych chtěla určitě nějakou větší, abych jim tam mohla dát ty kravinky na zavěšení, hamaky a tak.

lany2
Kecalka 170 příspěvků 14.06.19 08:40

Jj, ty vetsi klece jsou fajn. Maji i vyssi tu vanicku na hobliny. Tady ty zviratka jsou celkove docela cistotny. Takze minimalne budou chodit na jedno misto, vetsinou do rohu. Moje zvire jednu dobu na zachod chodilo, nijak jsem ho to neucila, a pak asi po roce ho zacalo bojkotovat. Odhrabe tu rohovou misku stranou a je vyreseno! :lol: Do ted se mi ho nepovedlo znovu navyknout, netusim proc :think:

nestarejtese
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 14.06.19 12:12

Ja jsem měla Maxika :srdce: byl naucenej ze mi daval pusinky :srdce: jsou to milacci, teda většinou několik let po tom, jsem si pořídila dalšího bohužel už to nebylo úplně mladé a normálně na mě utocil..jednou byl pustenej a zacal skákat jak blázen azsem dostala strach, asi se zblaznil…tak jsme ho dali pryč…

PHV
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 14.06.19 12:51

@nestarejtese jezisi 8o já jsem koukala a našla pána co má mladé, takže by byli úplně malincí, hned jak budou moct od maminky.

PHV
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 14.06.19 12:52

@lany2 jo, a jak bývají velcí v dospělosti? Samička bude asi menší, na netu píšou že mají Cca 37cm bez ocasu, to jsou fakt tak velcí v dospělosti? :lol:

lany2
Kecalka 170 příspěvků 14.06.19 13:02

To bude i s ocasem, telicko by melo byt 16-27cm. Ale ja primo potkany nemela, tak ruku do ohne za to nedam.

PHV
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 14.06.19 14:07

@lany2 taky bych právě řekla, že i s ocasem, uff jsem se lekla :lol:

phedr
Stálice 91 příspěvků 14.06.19 14:43

@PHV já jsem je několik let chovala, většinou jsou čistotní, doporučuji si vybrat chovatele, který i vystavuje, protože většinou nechává dělat genetické testy na rakovinu a časté nemoci. Velikost je dost individuální, ale vysloveně velcí s váhou přes půl kila jsou většinou samci. Za mě největší úskalý je průvan, na ten jsou hodně náchylní, takže stačí teď v létě pustit větrák a klidně je z toho zápal plic. Ale jinak žili až na jeden případ, dlouhý a spokojený života kolem 3 a více let

Elenloth
Závislačka 4284 příspěvků 14.06.19 14:44

@PHV Potkani jdou super. Holky byvaji akcnejsi, zivejsi. A tolik nesmrdi. Nekdy se daji naucit, ze chodi na jedno misto, takze pak cistis jen to. Samicky byvaji mensi, takovy velky krecek, no. Samci pak mivaji i pres pul kila, ja mela rekord 700 g.
Klec cim vetsi, tim lepsi.

Váš příspěvek
Reklama