Inkubační doba kašle a rýmy

662
5.6.12 14:15

Inkubační doba

Ahoj holky,
chci se Vás zeptat, jáká je inkubační doba kašle a rýmy? Jde mi o to: V pátek jsem začala smrkat, kýchat, od neděle dost kašlu. Dnes jsem byla u svoji dr.mám zánět průdušek a atb. Mám 2.5 letou dceru která měla před třemi měsíci ošklivý zápal plic s hospitalizací v Motole. Myslíte, že když chrchlám :D už od pátku a ona je zatím o.k. chytne to ještě, nebo po5 dnech už ne? Mám z toho úplnou hrůzu, žijeme totiž spolu jen sami nemám jí kam byť jen na dva dny dát. myslíte, že mám chodit doma třeba s rouškou? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24837
5.6.12 14:17

1-3 dny S rouškou bych nechodila, teď už to určitě smysl nemá. A nenosila bych ji ani předtím ;) Neboj, to bude dobré ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
5.6.12 14:26

Roušku bych si nasadila. Moje teta - dět. lékařka - říká, že antibiotikum by mělo do cca dvou až tří dnů zabrat, pak by se snad již nakazit neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.12 14:32

Roušku bych si fakt nebrala. Když jsem marod, kašlu a kýchám do kapesníku, často si myju ruce, zatím to vždycky stačilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
5.6.12 15:39

marodilo a marodí se u nás často a různé a nikdy jsme nijaká opatření nedělali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
5.6.12 15:56

@Gabinka1 My taky neděláme opatření. Myslím,že to nemá u malých dětí moc cenu. Většinou něco chytí malý a já pak od něho, ale co už. S roškou chodit nebudem. Nemá to fakt smysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
5.6.12 16:16

no ono hlavně, až pak bude další dítko…to už se prostě nedá (a dospělák beru tak, že nějakou tu imunitu má, i když první rok školky jsem odnesla s holkou taky, no)

akorát u střevních viroz dbáme víc na hygienu, ale jinak…

Bude to dobré :) Držte se :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35316
5.6.12 20:59

rýma 2 dny, kašel není nemoc - ve smyslu původce, je to cokoliv, co slezlo do krku, bakterie, viry… takze ruzne. ale z tvyho kasle muze mit nekdo jinej trebas zanet stredniho ucha, jinej anginu.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama