Insolvence a alimenty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 16:38
Insolvence a alimenty

Dobrý den, zajímá mě pár věcí. Měli jsme v péči manžela syna, alimenty nam soud nedal, ze nejsou z čeho vypočítat. Dobrý. Matka se dala teď dohromady a má ma syna zpět. Bohužel manželovi po bývalém vztahu zbylo hodně dluhu tak jsme šli do insolvence (ja bez dluhu, doplácela jsem jen na splátky postel cca 14 tisíc) s matkou byla domluva, ze stejně dlouho jako ona neplatila nebude otec. Ted po 5 měsících začala vydírat manžela a hrozit mu soudy. Mě ale zajímá máme tu insolvenci do jeho vyzivovanych ossob patřím ja a syn. U me počítají me a moje 2 děti. A zajímá me jak to bude když mu soud vymeri alimenty počítám tak 3 tisíce. To bude platit z toho co mu zbyva? Cca 13000kc. Sem v koncích ja platím dluhy po jeho bejvaly a nechci aby na tom teď byli biti moje děti :zed: :zed: :zed:

Reakce:

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.01.17 17:28

Alimenty posílá správce ze srážky. Takže u manžela to bude srážka=peníze pro věřitele, odměna správci, alimenty. Z toho co mu zůstane nic už platit nebude to je jeho. Jinak jak se počítají vyživované osoby. Manžel= ty a vaše společné dítě (max cca 12300 celkem po srážce mu zůstane) Ty= manžel, společné dítě plus jak jsem pochopila tvé další děti. Ale pokud do toho jdete společně tak správce bere obě srážky dohromady a dělí z nich všechny věřitele. Takže např. manželovi na dluhy půjde pět tisíc, tobě třeba 4000. To je dokupy devět a z toho pošle alimenty, nechá si svou odměnu a zbytek rozdělí mezi všechny věřitele

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.01.17 17:31

Jinak jestli ti ještě můžu poradit najeď si na insolvenční zákon kalkulátor a tam zadáš svůj příjem, manžela a počet svých dětí a ukáže ti to kolik ti zůstane. To samé s manželovým příjmem, sečti si to a tolik vám pravděpodobně bude jako rodině zůstávat na měsíc. A upřímně žádná sláva to nebude to mi věř

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 18:34

@glitterball to už vim. Ale když n to schvalovali tak jsme měli syna u sebe takže byl započítány u manžela jako vyživovací povinnost plus ještě ja. Společně dítko ještě nemáme

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 18:43

Ted koukám, ze ani neni vidět celý komentář

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.01.17 18:54
@Anonymní píše:
@glitterball to už vim. Ale když n to schvalovali tak jsme měli syna u sebe takže byl započítány u manžela jako vyživovací povinnost plus ještě ja. Společně dítko ještě nemáme

Tak to tam stačí nahlásit. Správci a na soud zaslat, že kluka už nemá v péči, doložit papíry že soudu o tom kdo ho má v péči, kolik se má platit výživné. Každopádně pokud je domluva taková jaká je tak bych to tak správci oznámila a až pak uplyne ta doba a bude platit tak to asi bude muset jedině přes soud. Správce si pak vyžádá od matky kam má peníze poslat. Protože dohoda o alimenty v při insolvenci asi nebude možná, nemůže si tak sám říct kolik bude platit a přes ten soud už to je něco jiného.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 19:24

Zatím čekáme a cim přijde. Zatím ho ma u sebe ale svěření máme ještě my. Neměli jsme dle dohody platit ještě 2 roky. Je sni těžká domluva. Manžel ji třeba kvůli práci nezvedne telefon a uz vydíra. Je to hrůza. Platíme za ni dluhy vi to moc dobře a ještě nam haze klacky pod nohy. A to ditku platíme výlety, plavání oblečení od nás ma.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.01.17 16:58
@Anonymní píše:
Zatím čekáme a cim přijde. Zatím ho ma u sebe ale svěření máme ještě my. Neměli jsme dle dohody platit ještě 2 roky. Je sni těžká domluva. Manžel ji třeba kvůli práci nezvedne telefon a uz vydíra. Je to hrůza. Platíme za ni dluhy vi to moc dobře a ještě nam haze klacky pod nohy. A to ditku platíme výlety, plavání oblečení od nás ma.

Tak když ho máte úředně v péči stále vy tak si může vyskakovat jak chce. Bych jí řekla ať si dává bacha nebo jí o ty alimenty zazalujete vy ještě hezky zpětně, protože kluk je stále ve vaší péči. No to bude hezký dáreček ta vaše ex. A ty dluhy jsou tedy na manželovo jméno jo? To je blbý, že to za ní musíte platit. Insolvence fakt není žádný med. Každopádně všechny důležité věci budete řešit se správcem a ten vám poradí co a jak. Já osobně bych to asi nedala a poslala jí do zádele. Přeju pevný nervy a ať jste z toho co nejdříve venku. Ale pokud dojde ke svěření kluka jí a soudně požádá o alimenty tak máte bohužel smůlu a dohoda padá. I když koukám že už z její strany nejspíš padla

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 17:07
@glitterball píše:
Tak když ho máte úředně v péči stále vy tak si může vyskakovat jak chce. Bych jí řekla ať si dává bacha nebo jí o ty alimenty zazalujete vy ještě hezky zpětně, protože kluk je stále ve vaší péči. No to bude hezký dáreček ta vaše ex. A ty dluhy jsou tedy na manželovo jméno jo? To je blbý, že to za ní musíte platit. Insolvence fakt není žádný med. Každopádně všechny důležité věci budete řešit se správcem a ten vám poradí co a jak. Já osobně bych to asi nedala a poslala jí do zádele. Přeju pevný nervy a ať jste z toho co nejdříve venku. Ale pokud dojde ke svěření kluka jí a soudně požádá o alimenty tak máte bohužel smůlu a dohoda padá. I když koukám že už z její strany nejspíš padla

No je to pěkná kráva s prominutím, kluk ma má od nas vše. Bohužel dohoda nebyla možná. Já v ty insolvenci mám jen 12 tisíc. Ale jako manželka jsem musela, pak by vymahali po mě. Pro nás je to da dá říct vysvobozeni, zivila jsem manžela í jeho syna

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.01.17 00:16
@Anonymní píše:
No je to pěkná kráva s prominutím, kluk ma má od nas vše. Bohužel dohoda nebyla možná. Já v ty insolvenci mám jen 12 tisíc. Ale jako manželka jsem musela, pak by vymahali po mě. Pro nás je to da dá říct vysvobozeni, zivila jsem manžela í jeho syna

A co místo insolvence si nechat rozdělit společné jmění manželů? Jako důvod bych narovinu uvedla, že manžel musí platit za ex a tím pádem na to doplácíš ty a tvoje děti. Tím pádem by vám finance neposuzovali společně. Prostě by bylo moje a tvoje. Protože pokud sama nemáš dluhy tak ti můžu říct, že s insolvenci si s prominutím pose. reš život. Navíc kdyby jsi přišla o práci tak hodně zaměstnavatelů lidi v insolvenci nevezme, protože ho to stojí peníze za tu administrativu s tím spojenou. Navíc po těch pěti letech stejně ještě dlouhou dobu zustavas v tom registru. Nemusíš už pak třeba v budoucnu v nouzi dostat hypo, půjčku…A dos.rat si život kvůli jeho ex? Zkus prosím tě pouvažovat nad tím rozdělením, pokud je tvůj muž soudný sám musí uznat, že ty a tvé děti na to nemohou doplácet. Vím o čem mluvím. Je to peklo a ne jen finanční a dostat se do toho kvůli jeho ex? Opravdu je mi tě strašně moc líto. Tohle já bych nerozdýchala

Lili145
Nováček 2 příspěvky 17.10.17 15:20
Insolvence a vyzivne

Zdravim. Mam dotaz…pritel v dobe kdy byl zenatej si udelali s manzelkou spolecnou insoulvenci. Ted je rozveden kdy hradi alimenty a zaroven celou insolvenci. Co ted s tim je mozne udelat a jak je mozne aby cas z insoulvence sla ted jiz za byvalou manzelkou??? Pac ona nehradi nic a pritelovi to cele jde z jeho vyplaty. Dekuji za odpoved

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.17 20:28

@Lili145
Neudělá vůbec nic. Pokavad ji nemají z čeho brat bude platit manžel az do konce.

Lili145
Nováček 2 příspěvky 18.10.17 21:03

Ale ona do prace chodi a vydelava…ani tak neni mozne aby cas sla za ni?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >