Intimny život

ria
3
16.7.05 13:24

Intimny život

Ahoj, chcela by som sa Vás spýtať na dosť intímne veci. S manželom máme 18 M dieťatko, žijeme spolu 4 roky. Môj problém začal asi v III. trimestri tehotenstva, kedy som prestala pociťovať chuť na milovanie. Bolo to asi normálne, veď som sa pripravovala na pôrod. Pôrod bol normálny, bez komplikácii, akurát to šitie ma neuveriteľne bolelo ešte asi 2 týždne. Asi po 6 týždňoch sme sa s manželom pokúšali o milovanie, no nebolo to v súlade s mojimi - našimi predstavami. Ešte i vtedy som to pripisovala ukončenému tehotenstvu, únave, atď. No ubehlo už 18 M od pôrodu a ja mám problém vzrušiť sa. Milujem svojho muža, na milovanie s ním často myslím, no keď dôjde „na to“ necítim sa príjemne, neviem sa uvoľniť, nevzruším sa… Najskôr si to dával za vinu manžel, no po čase som mu začala „klamať“ že už je to OK, že všetko je tak ako za „starých čias“. Bolo to potom čo som sa pokúsila aspoň masturbovať, no ani vtedy som nedosiahla orgazmus, ba dokonca som sa ani len nevzrušila. Za celé obdobie od pôrodu som dosiahla orgazmus pri milovaní s manželom asi 4 krát. Viem že som urobila chybu keď som manželovi nepovedala pravdu, ale jednoducho ma to jeho „snaženie“ unavovalo a ja som „to“ chcela mať za sebou :-( Prosím Vás neodsudzujte ma za to… Milujem svojho manžela, sme spolu šťastní, ale ja neviem ako by som sa znovu dala dokopy aj ja. Čo mám zo sebou urobiť, alebo čo ste urobili vy ak ste sa s tým stretli??? Ďakujem za Vaše príspevky. Ria.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
16.7.05 14:36

nevim, jestli ti tim pomuzu, ale u me po porodu nastaly taky zmeny. Nastesti mam vynalezaveho manzela, takze uz nejsou problemy. Proste me po porodu uz nevzrusovalo to, co pred tim a museli jsme chvili experimentovat, abychom prisli na neco jineho. Ale hlavni je komunikace mezi partnery. Bez toho by to asi nefungovalo. Terik

• Nahlásit
  • Citovat
1272
16.7.05 15:14

ahoj,
nedávno jsem někde četla,že to může způsobovat i kojení.je to vlastně přirozená obrana organismu před dalším těhotenstvím.u nás je to teď taky jiné než před těhu,ale nemůžu říct jestli lepší nebo horší.ale s mým partnerem o tom mluvíme,on nemá pocit že ho tahám za nohu,protože po těch letech stejně pozná,kdy kecám a kdy ne.a myslím,že není důvod tě odsuzovat,je hezký,že máš problém a chceš ho řešit!
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1121
16.7.05 15:52

Ale na tom fakt není nic k odsouzení, prostě se to stává, já sama to zažila několikrát, po každém těhotenství. Dokonce mi doktorka nechala uělat hormonální graf a protože jsem dlouho kojila, měla jsem neustále zvýšenou hladinu prolaktinu a hormony jak v šestinedělí, na sex jsem neměla prostě chuť. Přešlo to až po uvedení hormonů do rovnováhy a naposled to trvalo víc jak tři roky - hlavně to nevzdávej a nijak se neobviňuj a zkus se zeptat lékaře, čím by to mohlo být. Pokaždé jsem to pociťovala také jako vážný problém a ne vždy jsem uměla komunikovat o tom s manželem. Držím Ti palce a neboj, to bude zas dobré. Teď budu mít miminko, sex mám zakázaný a po porodu určitě nebudu mít dlouho chuť, tak jsem z toho docela smutná…Měj se hezky a držím Ti palce. Metelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.7.05 18:21

Ahoj, mám podobný problém. V těhotenství byl sex v pořádku, ale po porodu :cry: . Malému jsou 4 a půl měsíce a s manželem jsme se od porodu milovali jen 2×. Ach jo. Nemám na to moc pomyšlení´, ale milovat se s ním moc chci. Problém je v tom, že mám asi trošku blok. Byla jsem dost šitá, ale jizvu už teď nevidím. Stejně si ale tam „dole“ přijdu úplně jiná. Při sexu mě to trochu bolí - jakoby táhne a manžel se do mě ještě ani pořádně nedostal (jen tak na krajíček :oops: ) Přijdu si jak nějaká frigida. Manžel po mě ani nic nechce, nechce naléhat. Je to možná i tím, že spím s malým ve vedlejším pokoji, takže jaksi k sexu nemůže dojít nějak spontálně, ale stylem „jdeme na to“.

Procházela některá s vás něčím podobným a za jak dlouho se to srovnalo? JSem z toho celkem nešťastná.
Jo a kojím…

Evule

• Nahlásit
  • Citovat
319
16.7.05 20:26

Ahoj holky,
já mám taky 4 měsíční holčičku,kojim a na sex ani pomyšlení.Zkoušeli jsme to jednou a docela dost to bolelo,tak nemám ani chuť a navíc večer odpadám únavou a to teda manžel nechápe.Jak můžu být na mateřský unavená!!!Oni nechápou,že je dovolená a dovolená.Ti chlapi.Taky stále doufám,že se to srovná,protože mě nebaví„jen tak přidržet“.Horší je,že začíná skřípat i naše manželství právě z příčiny sexu a já mám pocit,že jsme kolikrát na rozvod.Pořád se hádáme a manžel mi dělá samý justy.
Snad se to srovná.Můžu jen doufat. :roll:
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.7.05 21:52

Měla jsem tentýž problém, po porodu jsem byla dost šitá, takže 1.milování proběhlo asi až půl roku po porodu. Ale neměla jsem na sex ani pomyšlení, když bylo malému 8 měsíců, zjistila mi doktorka sníženou funkci štítné žlázy, což prý mimo jiné způsobuje únavu a protože vysychají víc sliznice i nechuť k sexu. Na:,–(ila mi příslušné léky, které už budu užívat celý život, ale organismus se vzpamatoval a po dvou letech je to zase jako dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
112
17.7.05 09:02

Ahojte, „som rada“ že nie len ja som sa s podobným problémom stretla. Ja mám 1,5 ročnú dcérku, ktorú ešte stále kojím a počas dňa som v riadnom tempe, takže večer odpadávam únavou pri prvej slohe uspávanky, ktorú si spred spaním s dcérkou spievame. Na nejaké milovanie nemám ani pomyslenie. Po prečítani vašich príspevkov som sa začala zase tešiť na „nový sexuálny život“ veď po odstavení kojenia dcerkysa splašené hormóny ustália a bude to fajn :D Veľa trpezlivosti a želenie všetkého dobrého Ria aj vám ostatným želá Kaska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
17.7.05 17:06

Ahoj!
Přidávám se „do klubu“ :-((
Mám tříměsíční holčičku a s milováním to u nás je špatné…Fyzicky celkem problém nemám, (měla jsem sice šitou hráz ale dobře se to zahojilo)ale prostě se mi nechce, večer bývám utahaná a přes den naše mimi moc nespí, takže bychom to ani nestihli :-)). Je mi to trochu blbý vůči manželovi, ale mě se prostě opravdu nechce a to žádným způsobem (ani „ručně“ :-)) prostě mi stačí se k manžovi přitulit, dát mu pusu a dobrou noc..No jestli to bude kvůli hormonům trvat po celou dobu kojení, tak se asi mám na co „těšit“ neb chci kojit co nejdéle..
Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
18.7.05 07:50

Mně pomohlo uvědomit si, jak je manžel skvělej a že mu chci dát něco upřímného ze sebe, aby byl šťastnej. (Když se to vezme kolem a kolem, upřímná něha, hlazení třeba ztuhlých zad a unavených nohou druhému, aby ho už tak nebolely - prostě celá sexualita a tělesnost je předávání své energie partnerovi a braní jeho energie, což když jsem si uvědomila, tak mi to začalo připadat děsně důležitý pro oba a vlastně i pro děti.)

Co se týče technické stránky věci :-), pro unavenou maminu je myslím nejlepší si vypnout a relaxovat a nechat manžela, aby si tu svoji „spící pannu“ probudil…pak se na to začnete oba těšit a brát to jako odstraňování únavy - protože spontánní čistá láska energii doplňuje. ( V tělesné lásce vyčerpává sobectví a nízký chtíč). Je důležité být aspoň chvilku spolu, stačí jen chuť upřímně dát a chuť se druhému odevzdat a nezáleží, jestli se to „povede“ podle učebnice. Sexuologové jsou blbečci, to se vůbec nedivím, že to jejich divné pojetí ženy spíš odrazuje a rozvinutí skutečné sexuality spíš brání. Každá žena je individualita a vůbec nebuď smutná, že nevyhovuješ „sexuologickým parametrům“. Vůbec se netrap a neboj, všechno zvládneš porod neporod kojení nekojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ria
3
10.8.05 12:59

Dík holky za Vaše príspevky, uľavilo sa mi, keď viem že s podobným problémom sa nestretávam sama. Všetko dobré všetkým želá Ria.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama