UTZ ve 20. tt - srdeční arytmie plodu

884
14.7.05 09:51

UTZ ve 20tt-srdeční aritmie plodu

Ahoj holky,
včera jsem absolvovala velký UTZ ve 20tt.Pan doktor našel drobnou odchylku na srdíčku miminka.Netluče úplně pravidelně,ale je tam jakási malá aritmie.Dr.mě hned uklidnil,že 90% těchto odchylek do porodu samo zmizí.Ale docela mě to rozhodilo a dnes jsem z toho celou noc nespala.Pozval si mě za 3 týdny na kontrolu,jestli se to zlepší.Nedokážu si představit že ne a třeba se to ještě zhorší.Prosím,jestli je tu některá maminka, která zažila něco podobného a nakonec to vše dobře dopadlo,tak mě uklidněte.
pa,pa Yasmin 19+6

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymni
14.7.05 10:10

Ahoj, já stejnej problém nemám a nikdy neměla, ale má sestra ano. Zjistli ji to ve 22tt a arytmie to byla hodně výrazná. Miminko tím trpělo i po narození 2 měsíce a pak se to spravilo. Měj se pěkně a přeju hodně štěstíčka, snad jsem tě aspoň trošku uklidnila.

• Citovat
  • Nahlásit
1311
14.7.05 10:12

Ahojky,
sama miminko zatím nemám.Ale můj mladší bratr se narodil s malou aritmií či šelestem, už nevím co to přesně bylo. Ale pár dnu po porodu to samo vymizelo. V té době ještě UTZ nebyly, takže se to ani zjistit nedalo.
Myslím, že pokud Tě dr. ubezpečil, že se to stává, nestresovala bych se zbytečně.
Pohodové těhotenství:).
R.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
14.7.05 10:52

Ahoj Yasmin,

ničeho se neobávej, srdeční aritmie je u miminek dosti častá a většinou se sama ztratí před nebo pár měsíců po narození. A ikdyby náhodou nevymizela určitě to není žádná vada neslučitelná se životem, nebo omezující jej. Holčička mé kamarádky se taktéž narodila s lehkou srdeční vadou, která se jí sama do 3měsíců ztratila, jak lékaři předpovídali. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2304
14.7.05 11:30

Ahoj,
narodila jsem se se šelestem a hlídali mě do 9ti let, pak už jsem na kardiologii nemusela. Mám občas problém s arytmií, ale nijak mě to neomezuje, sportovala jsem, donosila a porodila 4 děti a dr nad tím vždycky mávali rukou. Nějakou odchylku na ekg vždycky mám, ale nic co by se nějak řešilo.
Kdyby to bylo něco vážnějšího, dr by tě informoval. Určitě se nemusíš bát.
Stefinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
14.7.05 11:42

ahojky,

když jsem ležela letos na rizikáči, tak tam byla paní co čekala dvojčátka a jedna z holčiček měla výraznou srdeční arytmii. Co si vzpomínám říkala že chodí jen častěji na kontroly a porod byl vedený sekcí. Další doporučení dostala ať si koupí monitor dechu…

Skončilo to tím, že obě děvčátka se narodila naprosto vpořádku. Jen u porodu byl kardiolog a tu holčičku s arytmií odvezli po porodu na pozorování.

(jo na tom rizikáči neležela kvůli arytmii prcka ale měla dvojčátka a hrozil předčasný porod.o)))

Tak neboj a pokud budeš mít nějaký dotazy, tak s nima zahrn svýho dr. a nenech se odbýt.o)) určitě i on tě uklidní.o)

Markéta a Michal 5 měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
14.7.05 11:54

Uff,holky,docela jsem si oddychla.Vím,že aritmie není žádná tragická vada…ale já jsem děsný plašan a myslím,že každou z nás by to rozhodilo.Já jsem prostě čekala, že uslyším větu „maminko, máte krásné zdravé miminko“.Tak jsem z toho všeho trošku špatná.Ale vím,že si to nesmím připouštět a musím prostě věřit,že se to spraví a budeme mít krásného zdravého chlapečka.

pa,pa Yasmin a fotbalista 19+6

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1993
8.6.12 12:53

Dnes jsem byla na velkém UTZ ve 20tt a zjistili mi aritmii u prcka. Já osobně to slyším i v Angelsoundu, ale uklidňovala jsem se tím, že jenom blbě poslouchám. Ale dnes to bylo dost slyšitelný a i na monitoru viditelný. Ke kardioložce mám jít až v pondělí a nevím jak to vydržím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
27.7.12 11:01
@Kačka1977 píše:
Dnes jsem byla na velkém UTZ ve 20tt a zjistili mi aritmii u prcka. Já osobně to slyším i v Angelsoundu, ale uklidňovala jsem se tím, že jenom blbě poslouchám. Ale dnes to bylo dost slyšitelný a i na monitoru viditelný. Ke kardioložce mám jít až v pondělí a nevím jak to vydržím.

Ahoj, jak to dopadlo? Řeším podobný problém. V úterý jdu do nemocnice na kontrolní UTZ. Šlo o zrychlený rytmus? Nám zaznamenali zpomalený a hooodně málo plodové vody…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1993
30.7.12 09:21

Ahoj, dopadlo to výborně. Měli jsme rytmus normální, ale dost vynechával. Moje tělo asi nebylo kamoš s magnesiem, protože po vysazení se to upravilo a teď už je to úplně v pořádku. Držím pěsti ať je to taky dobrý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.4.15 13:23

Arytmie u miminka ve 38tt

Ahoj vsem, snazim se trochu odbourat hranici strachu o miminko tak pisi sem a doufam, ze se najde nekdo s podobnym problemem a stastnym koncem. Vcera me hospitalizovali v porodnici z duvodu masivniho krvaceni.Jsem v 37+4. Nezjistila se ani odloucena nebo narusena placenta ani hematom nic (temi jsem mimochodem trpela v celem tehu…). Udelali monitor a bez problemu. Druhy den uz malou nemohli natocit a zavladla panika…videli me 3 doktori a shodli se na tom, ze ma mala arytmii, se slovy - nemusi to nic znamenat. Nikdo mi neodpovedel na to proc dva screeningy neustale pozorovani a jiz nekolik monitoru bylo do ted v poradku.Jen opakovali ze se to stava a pravdepodobne to vymizi po porodu. Nerozumim tomu…ma nekdo podobmou zkusenost? Diky predem za komenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat