Nejlepší čas na pořízení miminka

74
13.7.05 12:20

Nejlepší čas na pořízení miminka

Zdravím všechny, chtěla bych se zeptata na váš názor. Kdy je nejlepší doba na pořízení miminka? Je mi 22 let a cítím, že bych si ráda pořídila miminko. Ale ještě nevím jak to říct příteli, protože jsem o mimču neuvažovala. Ale změna je život. Poraďte mi prosím. Díky Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4921
13.7.05 12:31

Nejlepší doba je ta, kdy si miminko začnete přát oba. Pokud o miminko projeví zájem i přítel, je určitě jedno kolik ti je. Mě je 24 let, ve 22letech jsem se vdala a teď po dvou letech od svatby jsme se rozhodli pro miminko. Já jsem neustále řešila dilema s naší bytovou situací, kterou dodnes nemáme ideální, ale nakonec jsme oba usoudili, že kdybychom chtěli mít všechno ideální-splacené půjčky (máme na splátky auto) a bydlení + abychom na tom byli finančně výborně, tak si nikdy děti nepořídíme. Pořád je nějaké ale. Teď to beru tak že jsme měli velké štěstí, že se nám miminko podařilo tak rychle a i když občas nějaké pochybnosti jsou (když na mě jdou návaly zodpovědnosti) tak jsme moc šťastní, že toho drobečka čekáme. Takže si určitě jemně a diplomaticky promluv s přítelem, jak by se mu vůbec líbila představa o společném dítěti, nelámej to přes koleno a nech ho až se k tomu sám vyjádří. Pokud bude ihned nadšený je to v pohodě a pokud by pochybnosti měl, pak časem určitě všechno dořešíte. Držím palečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
13.7.05 12:32

Ahoj, my jsme si mimčo „pořídili“ až když jsme spolu nějaký čas bydleli (to je důležité prověřit), já jsem dodělala školu a udělala si 2 letou praxi v práci a byla dostatečně ujištěná, že manžel mimi opravdu chce, abych pak nemusela poslouchat různé připomínky. Na věku až zase tak nezáleží. Matěj se narodil, kdyř mi bylo skoro 28. Mám pocit, že čím je člověk starší, tím je pohodlnější a noční vstávání by mě možná dřív tolik nerozhodilo :lol:.
Pokud ale přítel nebude myšlence příliš nakloněný, já bych počkala. Podpora a pomoc od partnera je důležitější než peníze. V

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
13.7.05 12:39

Děkuju ti za odpověď. Udělala si mi radost. Myslím, že jsme na tom tak stejně s tou situací. Pořád je samé až kdyby, ale to už mě nebaví. Žijeme spolu už 3 roky a myslím si, že by nám to i ten vztah oživilo. Pracujeme v realitách a ještě ke všemu z domova, tak bych mohla i při miminku trochu pracovat a hlavně na něj budu mít čas. Auto máme taky na splátky, bydlíme v pronájmu, ale dá se to zvládnout :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4921
13.7.05 13:56

KLucko zaskoč do denníčku Skoro-Snažilky-Holčička nebo chlapeček, jsou tam holky v obdobné fázi v jaké jsi zrovna ty, určitě se doberete těch správných rad a fíglů, jak na partnera a jak vyřešit všechny tvoje pochybnosti. A pokud budeš moct ještě zaskočit do práce, tak je to ideál.
Berun a Beruňák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
13.7.05 13:58

Ahoj, z biologickeho hlediska je nejvhodnejsi doba na mimi mezi 20-25 rokem. :P Me se prvni narodilo ve 20 letech a druhe ve 26. Ale souhlasim s tim ze pokud pritel bude mit nejake pochybnosti tak „nebrat“.
Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
13.7.05 14:01

Berun, moc díky hned tam letím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
13.7.05 14:50

Ahoj Lucka,
ked som sa minule leto vydavala (ako 24-rocna po 5-rocnom vztahu, z toho 2 roky sme spolu zili), tak som kazdemu na svadbe vysvetlovala, ze mimi este ASPON 3 roky neplanujeme, lebo mam dobru pracu, robim si doktorat atd. No ale prisla romanticka svadobna cesta, podarilo sa nam prestahovat z podnajmu do vlastneho bytiku, a tak som uz po par mesiacoch od svadby vy:,–(ila HA, mesiac sme si davali pozor a hned ten dalsi som uz bola tehulka :lol: Ono sa to niekedy jednoducho vyvinie samo, proste pride zrazu pocit, ze nic ine nie je dolezite :wink:
Rysulka 24.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama