Antibiotika při otěhotnění

4
11.7.05 20:34

Antibiotika při otěhotnění

Dnes jsem se dozvěděla podle těhotenského testu, že jsem těhotná. V době otěhotnéní (neplánovaného) jsem ale užívala antibiotika Rulid 300 a teď mám obavu, aby nebyl plod nějak postižený. Prosím o vaše rady a zkušenosti, pokud máte některá podobné. Moc díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

319
11.7.05 20:46

Ahoj Hanulo,
já takovou zkušenost nemám,ale moje kamarádka byla ve 3 tý ještě o tom nevěděla a dostala Biseptol.Krásně ho dobrala apak zjistila,že je těhotná.Byla na genetice a doktor jí tam uklidnil,že to má příroda velice dobře zařízený,prvních 5 týdnů(doba,kdy to maminka ještě neví),si mimísko od ní nic nevezme,ani ATB.Narodil se jí úplně zdravý kluk jako buk a to ten Biseptol je úplně v těhotenství zakázaný.
Myslím,že můžeš být v klidu :wink:
Užívej si těhotenství a mimochodem blahopřeju a držím palce,ať je všechno OK.
Pa Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
11.7.05 20:51

Lejlo, moc díky za odpověď, uklidnila jsi mě, tak snad bude vše ok. Máš pravdu, že se říká, že dokud to mamina neví, že je těhotná, tak nevadí ani alkohol a tak. Příroda to má opravdu dobře zařízené. Máme doma už 9 měsíční princeznu, tak se na dalšího drobečka už moc tešíme! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
11.7.05 20:51

Ahoj Hanulo,
měla jsem to stejný - v době, kdy jsem nevěděla, že jsem těhotná jsem brala ATB… Sárka je zdravá, šikovná holka a paní doktorka mě taky ujistila, že to má příroda zajištěné… :D Prý jenom ať si uvědomím, že např. ve středověku se děti plodily při alkoholových orgiích… :D

Každpádně to ale řekni, jak u gynekologa, tak v porodnici.

Takže gratuluju a přeju hodně zdravíčka!
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
11.7.05 21:12

Pavli, moc díky. Doktorovi to určitě řeknu, ale proč bych to měla říct i v porodnici? H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
11.7.05 21:30

Ptají se na nemoci v těhotenství a všechny léky užívané v těhotentví zapisují do porodopisu - tak jenom pro info. :lol: Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19603
11.7.05 22:00

Ja to znam takhle - pokud beres nejake leky, jsi nemocna..... nez zjistis, ze jsi tehotna, tak se muzou stat jen dve veci - nic a miminko je zdrave, nebo to na nej melo vliv a ty pak nejspis ani nezjistis, ze jsi byla tehotna, nebo se ti max. trochu posune menstruace. Zmeny v tele tveho vyvijejiciho se detatka by byly tak velke, ze by nemelo sanci prezit a potrat probehne jako menstruace, mozna trochu silnejsi. Podobne to funguje i pak,tak zhruba do 8. tydne(pak uz bys to ale samozrejme vedela). Velke procento zen si to prozilo, ani o tom nevi. Ja to mam asi taky za sebou, myslim, ze jsem byla tehotna, ale bylo to v cyklu, kdy jsem brala 2 ATB / kvuli trhani zubu a nasledne mocove infekci, opozdila se mi menstruace asi o tyden(ani normalne ale neprichazi zcela presne). Den pred ni jsem si udelala test a byl slabe pozitivni, dalsi den uz jasne negativni. A za dva mesice jsem byla uz tehotna znovu a mam 8 mes holcicku. A to jsem zas mela strasnou rymu, mozna i zanet dutin, ale nic se nestalo, Julie je zdrava.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
11.7.05 22:30

Ahoj, buď bez obav. Když jsem byla poprvé těhotná, tak jsem brala dokonce troje antibiotika(hned po sobě). Jako poslední jsem brala také Rulid. Jakmile jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, tak jsem ho vy:,–(ila. Léčila jsem si nejdříve zánět průdušek a pak opakovaně přeléčovala listeriozu. Musela jsem také na genetiku, jak tu někdo psal a tam mi řekli, že mohu být v klidu. Nicméně asi o 14 dní později mne můj tehdejší přítel stejně donutil k interupci. Ale to už je jiná kapitola.Ahoj Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
12.7.05 06:35

Ahojky,

jsem na tom podobně jako ty. Něž jsem zjistila těhotenství tak jsem s odstupem snad týdne brala 2 ATB. Poprvé Rulid na začínající Angínu a pak Ofloxin na zánět močového měchýře (nedávno jsem se dozvěděla, že jse spousat maminek, kterým těhotenství začne zánětem moč. měch - prostě s tím ten měchýř začne bojovat „mrška“). Byla jsem z toho pěkně vystresovaná a doktor mi při zjištění těhotenství řekl, že první týdny by to mohlo samovolně odejít, pokud se tak nestaně tak je plod silný a s nějvětší pravděpodobností zdraví. Teď už jsem ve 13tt+2, jsem klidnější, ale občas na to pomyslím.
Všichni radí být optimisticky naladěná, ze svých zkušeností v těch 12tt vím, že né vždy to jde.
Nicméně je nás takových, které brali léky nespočet a zatím jsem se nestkala s nikým kdo by porodil dítko s nějakou vadou, ketrá by s tím souvisela. Takže věř tomu, že tělo ví jak na to.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
12.7.05 07:37

holky, moc vám všem děkuju za vaše příběhy a povzbuzení. Snad to bude tak v pohodě i u mě. Udělám ale maximum pro to, abych měla všechny potřebné vyšetření (genetika a tak), abych měla jistotu, že je vše ok.
Ještě že už mám doma jednu princeznu, to se to hned snáší líp, než kdyby to bylo první těhotenství. Leni a tobě krásný a pohodový zbytek těhotenství, teď už máš opravdu nejhorší za sebou, užívej si to, miminko potřebuje cítit, že mu maminka věří! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
12.7.05 10:36

hanulo,
nic se neboj, Lejla má pravdu. My jsme se s manžou snažili o mimi a dr. mi v té době předepsal antibiotika-měla jsem zánět čípku. Věděl o snažení o mimi a říkal, že prvních 5-6 týdnů se mimi vyživuje z plod. vejce, tedy není žádným způsobem napojené na matku-její krev. oběh. Takže to vůbec neva. Začala jsem brát antib. a mimi se zadařilo cca 3 dne, co jsem je brala. Už jsem tedy byla těhotná a brala jsem je ještě dalších 7 dní.Teď jsem ukončila 16tt a mimi se má čile k světu:-))).
Pohodové těhu přeje Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.11 10:21

A pokud je to tak, že ty antibiotika bere přítel? Tak to nevadí?

• Nahlásit
  • Citovat
24575
19.5.11 10:30
Anonymní píše:
A pokud je to tak, že ty antibiotika bere přítel? Tak to nevadí?

Ne, proč by mělo? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.11 10:33

jen se ujišťuju

• Nahlásit
  • Citovat
Zdenis18
3.4.13 19:01

Ahoj chtěla bych poprosit o radu. Minulý týden jsem brala antibiotika a současně brala HA měli jsme s přítelem nechráněný styk a on se udělal do mě. Je nějaká pravděpodobnost že bych byla těhotná? A kdy bych si asi měla udělat test? Mám 10 dní do menstruace.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama