Intolerance na sóju a mléko

24
29.9.20 13:20

intolerancia strava

Ako by sa malo stravovat pri alergii na soju a mlieko
aj ma dosť nafukuje a netrávi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22952
29.9.20 13:35

Vynechat soju a mléko, co jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14386
29.9.20 13:40

No vyhnout se soje - což je vcelku snadný a nejíst nic v čem je mléko, sýr, mléčná bílkovina a nebo syrovátka.

Plus teda ideálně redukovat množství průmyslvoě zpracovaných potravin a postupně navyšovat objem vlákniny ve stravě, aby se mikrobiota srovnala a trávicí trakt uzdravil

Při větších obtížích směrem do dráždivého tračníku pak lowFODMAP dieta http://lowfodmapdieta.cz/…odmap-dieta/

A zároveň důsledná práce na zvládání úzkosti a kompenzace stresu - nejlépe v psychoteraiii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
29.9.20 13:47

Jde teda o intoleranci nebo alergii? Co se týče sóji, tak tu vynechat úplně - tam asi existuje jen alergie, ne jen intolerance? :think: Sleduj složení na obalech. A u mléka je právě rozdíl mezi intoleranci a alergií. Já mám intoleranci a stačí mi na pár týdnů vynechat mléčné výrobky a pak si můžu něco dát :lol: Nebo také používám tablety. Buď z lékárny nebo z DM. Ale i s tabletama to nesmím přehánět. Tak jako tak mě mléčné výrobky nafukují, s tabletou ale netrpim na nevolnost, velké bolesti břicha ani průjem. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
29.9.20 14:37
@Ou píše:
A zároveň důsledná práce na zvládání úzkosti a kompenzace stresu - nejlépe v psychoteraiii.

Z čeho usuzuješ, že zakladatelka trpí úzkostí? Nevšimla jsem si, že by intolerance některých potravin souvisela se stresem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
29.9.20 14:42

Mléko a mléčné výrobky nejím už cca 13 let, kdy mi po nich začalo být špatně (nebo kdy jsem si spojila, že je to po mléčných výrobcích). Není to tak náročné bez nich být, zvlášť dneska. Mléko v pohodě nahradíš mandlovým, kokosovým, makovým (rychle a levně vyrobíš doma), jogurty se dají sehnat také kokosové (kupuji v Lidlu), už se dá sehnat i kokosová kysaná smetana. Nejím žádné mléčné čokolády ani sladkosti (sušené mléko je téměř ve všem), vybírám si kvalitní hořkou čokoládu nebo mlsám ořechy a sušené ovoce. Na chleba mažu veganské pomazánky, v nouzi margarín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
29.9.20 16:38

A aké sú rizikové potraviny na naduvanie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
29.9.20 16:48

Jako potraviny na které nemáš alergii/intoleranci? To je cibule, luštěniny, kedlubna, ředkvičky. Kukuřice :lol: Na netu jsou k nalezení další a další…
A mě co se týká mléčných výrobků - tavený sýr, zakysané výrobky. Tvrdé sýry. :nevim: Tam jen teda s těma tabletama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
29.9.20 16:56

Áno aj tie ma naduvaju napr ťa fazuľa
Cibuľu kukuricu nejem
Strašne toto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
29.9.20 17:02

@sisa8666 A co zkusit nějaké laktobacily? Na upravení střevní mikroflóry? Možná pak bude lepší trávení i těch ostatních potravin? Nevim, nevyznám se ve výživě. Možná zkusit pohledat něco o těch laktobacilech. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3769
29.9.20 19:53
@Ou píše:
No vyhnout se soje - což je vcelku snadný a nejíst nic v čem je mléko, sýr, mléčná bílkovina a nebo syrovátka.

V této části budu oponovat - vyhnout se sóje není tak snadné, jak se zdá. S alergií se potýkám několik let a stále zjišťuji nové a nové potraviny a produkty, ve kterých se sója v jakékoliv podobě nachází. Nejedná se jen o samotné jídlo, ale sója je i v mnohých doplňcích stravy, lécích, dokonce i kapačkách (nositel je většinou sójový olej).
Takže pokud se chce zakladatelka opravdu vyhnout sóje, je třeba hledat, číst a hlavně důkladně kontrolovat naprosto vše (i to, co předepíše lékař - sami kolikrát netuší složení léků).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
29.9.20 22:07

@ZItu Souhlas. Já teda nesleduju sóju, ale na složení koukám a občas si všimnu, že „může obsahovat stopy sóji, mléka, ořechů,…“ A to ve výrobcích, kde by to člověk ani nečekal. U léků je ve většině taky „obsahuje monohydrát laktózy“.. Což je dost na prd. Moje endokrinoložka byla upozorněna na intoleranci laktózy a předepsala léky, kde monohydrát laktózy je :roll: A to v době, kdy jsem na to nejvíce trpěla. Upřímně lituji každého kdo má přímo alergie na potraviny, protože sledovat detailně každý přebal musí být pakárna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3769
29.9.20 22:59

@Hotaru Ono nejde jen o ty stopy, větší problém je, že dost věcí obsahuje přímo sójový lecitin, sójový olej, mouku, atp. (Ale nejvíce je rozšířený onen lecitin a opravdu i ve výrobcích, kde by to člověk nečekal.)
Laktóza je na toto také super, to je pravda. :( Právě, jak jsem psala, lékaři sami neznají složení. Takže nezbývá nic jiného, než u každého léku číst příbalový leták a u infuzí jsem hledala složení na internetu, protože mi to nikdo nebyl schopen říci (sama imunoložka se tehdy divila, že to, co mi předepsala, obsahuje sójový olej). :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22952
30.9.20 06:11

Tak muze obsahovat je jen dobrovolná informace. Vetsi stopy muzou byt tam, kde to napsané neni. Jen to znamená, ze vyrobce zpracovava i neco treba se sojou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
30.9.20 07:42

A čo teda treba užívat aby mi strávilo a nenafukovalo ma pokial tu laktozu takto prijímem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama