Introvert a zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 00:25
Introvert a zaměstnání

Ahoj hodně by mě zajímalo jestli se tu najde nějaký introvert a jaký ma zaměstnání :nevim: zachvili mám po škole a nemám vůbec představu co chci v životě dělat. Jelikož práce s lidmi mě opravdu dost vyčerpává tak vůbec nevím. Teď studuji hotelovou školu takže mám vlastně praxe v restauraci na place a je to hrůza. Myslela jsem že snad po čase si na to zvyknu ale to se neda :zed: takže pokaždý co skončím, přijdu domů a už na mě nesmí nikdo mluvit, zavřu se do pokoje a dobijim si baterky. Takže práce s lidmi pro mě opravdu není. Ikdyz jsem teda někde četla že jedna holčina s lidma pracovala(taky introvert)a že si na to zvykla a už by neměnila. Ale já ty lidi fakt nemůžu :zed: :zed: budu moc ráda když poradíte :oops:

Reakce:
Božislava
Ukecaná baba ;) 2150 příspěvků 10.01.19 00:46

No to já nevím. Já taky měla ponorkovou nemoc-až se z toho stala deprese. Jenže jakou práci najít bez lidí? existuje vůbec?

kyslík
Kecalka 181 příspěvků 10.01.19 00:59

Já jsem šílený introvert a moje první práce byla práce novinářky! Naštěstí jen místního nevýznamného plátku :-) Na jednu stranu mě bavilo psaní a tvoření těch novin, na druhou stranu pro mě byla hrůza právě shánění info - ptát se lidí, telefonovat, dělat si kontakty, oslovovat kdekoho, dělat rozhovory s herci atd. Pokaždé jsem sváděla naprosto děsný vnitřní boj, abych se odhodlala k někomu opravdu jít nebo někomu zavolat a tak. Ale prostě jsem to překonávala, musela jsem, snažila jsem se si ten boj nepřipouštět a prostě jít do toho, být nenucená. Chtěla jsem se z té introverze vymanit, což se mi tak za rok či za rok a půl už docela dařilo.
Ale introverta nepředěláš, takže mě to taky hrozně vyčerpávalo a skončila jsem. Bohužel ráda bych takovou práci dělala, ale není to pro mě.
Teď jsem (zatím) překladatelka, dělám z domova, kontakt s lidma skoro nulový (jen s několika stálými klienty) a to je přesně pro mě. Ale bylo to štěstí se k tomuhle povolání dostat a taky to asi nebudu dělat po zbytek života.
Nevím, jaká ještě existuje práce, kde nepřicházíš příliš do kontaktu s lidmi - leda v jiném oboru než hotelovka - třeba taky nějaká práce na živnosťák z domova typu účetní nebo tak. Nebo pak uklízečka, děláš si svý a s nikým nemusíš nic moc řešit (tím nechci urazit, jen mě to prostě napadlo). Nebo třeba prodavačka v nějakém obchodě, kam chodí málo lidí - kámoška pracuje v docela drahém obchodě s oblečením a někdy tam prý skoro celý den nikdo nepáchne. Ale obchod se zatím drží a ona je spokojená, je taky introvert.
S hotelovkou to teda neni moc na hledání práce, kde nejsou lidi. Třeba někoho něco napadne. Nebo jdi na vysokou na obor, který nepředpokládá, že pak budeš furt s lidma. Třeba kde pak budeš pracovat někde v archivu nebo bádat v laborce nebo nevim :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 01:07

Já jsem introvert, táhne mi na 30 a upřímně svůj život vidím v pravidelném střídání zaměstnání, i když v hloubi duše stále doufám, že jednou najdu něco, co mně fakt sedne. Po výšce jsem dělala práci účetní/archivářky, tedy práce téměř bez lidí. Problém byl ten, že bez styku s lidmi se uzavírám do sebe čím dál víc a měla jsem pocit, že mi to neprospívá. Poté jsem zkusila pravý opak - finanční poradkyni, což byl obrovský trénink práce s lidmi + nenáviděné telefonování. Jenže se dělo přesně to, co píšeš ty a to každodenní totální psychické vyčerpání a stres, kdy jsem se doma po práci jen zavírala a dobíjela baterky na další den. Tento měsíc budu nastupovat na mateřskou a už teď mám trochu obavy co bude pak. Upřímně jsem také ještě nepřišla na to, co za práci by mi seděla, abych byla spokojena :?

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 10.01.19 02:22

Já čumím celý dny do papírů (teď na mateřské teda ne). Už to dělám pár roků a je to fajn, nic moc záživnýho, ale dobrý je že pokud je hodně práce tak za celý den nikoho nevidím. Pokud je práce málo, tak se bohužel zdržuji ve společné kanceláři a poslouchám pitominy. Vlastně jsem ani žádné zaměstnání, kde bych vyloženě musela být celý den mezi lidmi nezkoušela. Jinak mě jako první práce pro introverta napadne řidič kamionu, protože má na něj chlap řidičák a já si z něj vždycky dělám srandu, ať jde jezdit a on že by nezvládl tu samotu, přitom je největší introvert co znám a i doma si někde zaleze a není ho vidět :D

PeknyVlasy
Kecalka 237 příspěvků 10.01.19 07:21

Já jsem programátorka a dělám ve firmě, čili komunikaci se zákazníky zařizují místní obchoďáci a já dostávám zadání v informačním systému, což mi naprosto vyhovule :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 07:25

Tak ja sice nevim, co jsem, ale asi na pul introvert, me naopak práce baví s lidmi, dělám za pultem mezi servirkou a prodavačkou, a domu chodím v pohodě.,

Ou
Kelišová 6218 příspěvků 10.01.19 19:07

Jako přímá práce v pohostinství je pro introverty vážně složitá. Na druhou stranu se časem otrkáš a zjistíš že není potřeba se bát a bude to vyčerpávat méně.

Introverti to mají jednodušší v kuchyni a nebo v kanceláři v oblasti turistického ruchu - ať už v rámci nějakého většího podniku a nebo na úřadě. Pak teda pro introverty je jednodušší dělat v menší kavárně, než v klasické hospodě. Další věc co určitě můžeš dělat, minimálně hned po škole je v nějaké turisticky atraktivní oblasti pro někoho zpravovat pronajíaní nemovitosti- sice se tam trošku mluví s hosty, ale není to celodenní práce na place. Tipuju i že třeba recepční by ti šla - tam ty lidi nemusíš oslovovat, oni chodí za tebou a je to výrazně menší nápor, než vyloženě obsluha na place.

Asi by se hodilo udělat si maturitu a pak zkusit nějaké další vzdělávání směrem do oboru, který tě bude lákat a kde bude jednodušší pracovat v menším, stabilním kolektivu.

Jinak mám práci při které z větší části něco tvořím a nebo analyzuju a z menší části učím další lidi a nebo se bavím s jedním a nebo pár dalšími lidmi. To mě samozřejmě stojí energii na víc, ale je to něco co fakt chci, takže to dělám a trochu tomu přizpůsobuju rytmus týdne.

Ou
Kelišová 6218 příspěvků 10.01.19 19:21

@Božislava Práce s miniálním nuceným kontaktem s lidmi: překladatel, korektor, spisovatel, programátor, tester software, lesník, noční vrátný, meteorologové na stanicích mimo města, laboranti, patologové, zaměstnanci pohřebních ústavů -zejména ti co je nepustí k pozůstalým, účetní, umělečtí řemeslníci a nebo umělci (trošku problém je s prodejem těch věcí, ale na to se dá někdo sehnat), ošetřovatelé zvířat, pekaři nebo třeba cukráři v menším provozu si prostě udělají svoje a s nikým moc se nemusí crcat.

Uklízečky se většinou s nikým moc nepotkávají.

Střihači většinou mluví jen s režisérem či autorem reportáže. Soudní zapisovatel je sice v prostoru, kde je spousta lidí, ale on s nimi nemusí mluvit, nemusí nic rozhodovat a prostě jen zapisuje.

Výzkumní pracovníci většinou dělají na svém a v malém kolektivu. A rešeršista ve větším médiu taky prostě dostane zadanou práci, kterou si o samotě udělá. Plus pochopitelně většina úřednických profesí, které s veřejností mají třeba jen malý kontakt, stejně tak většina technologických profesí - hydrolog, geolog, geograf, biolog, farmaceut ve výzkumu atd. Stejně tak většina inženýrů ve výrobě nepotřebují extra dovednsoti s lidmi, pokud nechtějí být šéfy týmů a stačí jim přímá práce.

V cizině pak různí hlidači majáků, odlehlých víkendových nemovitostí, rangeři v národních parcích a nebo hlídači požárů.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Spisovatelku prý rozčílila vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >