Iphone pro dítě

70
27.12.19 11:49

Iphone pro dítě

Jaký máte názor a dítě a telefon? teď o vánocích se nám stala věc, že moje neteř (10 let) se rozbrečela že nedostala Iphone, já tam jen stála a koukala s otevřenou pusou…potom co neteř usla mi její maminka řekla že jí ho plánují dát k narozeninám, nějaký ten Iphone SE, naštěstí to není ten nejdražší, ale i tak je okolo 10K, a mě to prostě přijde padlý na hlavu, neříkám aby neměla žádný, dneska už i děti v první třídě mají mobily, ale takhle drahý??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18791
27.12.19 11:56

SE stojí kolem 5 tisíc. Moje dcera ho má taky a co jako? Ovšem kdyby brecela, ze ho nemá, nedostala by ho tuplem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
27.12.19 11:57

To je o výchově, bohužel masově se dnes děcka tak rozmazlují, že pak to jedno normální, co nepotřebuje smártfoun, ajfoun, érpody za 8k a podobný hovadinky je někdy dost často utlačováno jako podivín. Hloupá doba, pardon za výraz.

Jinak já ve svých 15ti moc moc chtěla mobil, tenkrát za 3 tisíce asi, no - dostala jsem pod stromeček krabičku od mobilu a místo telefonu byl v krabičce dopis, že teleofn je schován a pokud si opravím známky do pololetí, dostanu telefon. :-D

Neteř je smrad a udělat to moje dítě, ještě by pod stromkem dostalo jednu přes zadek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
27.12.19 11:57

Myslím, ze je to věc jejich rodičů. Jsou to jejich peníze :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9542
27.12.19 11:58

Moje děti iphony mají. Ale je to z důvodu, že nechceme doma androidy a v současné době mezi chytrými telefony není jiná možnost.
Taky mě to moc netěší, ale nic nenadělám. V době, kdy jim bylo 10, tak měli levnější mobily. Jenže to bylo při kritériích ne android více na výběr.
Takže jsme ty předražené iphony koupili, ale vzhledem k ceně, pokud jim to nevydrží 5 a víe let, tak kupuji další jen bez OS nebo si to budou muset koupit ze svého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
27.12.19 12:00

Já vím že je to o rodičích, a když chtějí ať ho koupí…jen jsem si říkala jestli jsem já nějaká staromódní že bych tak drahý telefon dítěti nekoupila…a zapomněla jsem napsat že chce aby měl ten mobil nějakou tu největší paměť, což jsem pochopila že čím více paměti tím dražší…za 5 tisíc mi to nepřijde až tak hrozný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
27.12.19 12:30

Ono je to těžký. Nemám dítě v tomto věku a myslím si, že až budu mít, i phone mít nebude. Na druhou stranu, dneska jsou ty děti tak zlé, že kdo nemá to nebo tohle, je automaticky postaven mimo a je outsider :pocitac: Teď co s tím? Je to prostě dilema. Já věřím, že můj syn i dcera budou mít dost rozumu a pochopí, když jim to vysvětlím, že tohle posuzování je velmi omezené a že to tak nebude navždy. Taky doufám, že budou mít jiné zájmy po škole, než řešit tyhle kraviny a potulovat se po městě. Např sport, hra na nástroj atd. Už za mě děti mobily měly na základce, já měla starou šunku černobílou, ale chodila jsem 5* týdne sportovat a tam jsme se měřili jinak, než kdo má jaký telefon. Ve škole mi ti lidé byli fuk. :kytka: :nevim: tak jsem si to odseděla, naučila a mazala na stadion :kytka: :hug:

Příspěvek upraven 27.12.19 v 12:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9385
27.12.19 12:30

@Sany80s proč ne android? To mě zajima :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
27.12.19 12:35

Iphony a podobny hovadiny nemame. staci nam androidy i detem. Posklebky syn zazil a pekne jim to natrel s tema,,suntama" predrazenyma :D neter je fracek a pod stromeckem bych ji misto telefonu strelila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
27.12.19 12:37
@xsaleen píše:
@Sany80s proč ne android? To mě zajima :think:

Taky mě to zajímá. Vím, že jsou iphony bezpečnější. Ale, že by dečka měly svoje účty s hodně penězi a. lezly na ně, aby bylo riziko nějakého napadení, to asi ne…jinak nevim v čem jsou iphony lepší než androidy. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
27.12.19 12:45
@mamina89 píše:
Taky mě to zajímá. Vím, že jsou iphony bezpečnější. Ale, že by dečka měly svoje účty s hodně penězi a. lezly na ně, aby bylo riziko nějakého napadení, to asi ne…jinak nevim v čem jsou iphony lepší než androidy. :nevim:

Taky to nechapu a zajima me to :think: co vyjde a je in, musi za kazdou cenu mit nic vic. jinak oba stejny. bohuzel na tom se dnes vydelava.diky bohu za moje deti. nepropadly modni vystrelce a umi si penez vazit :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4090
27.12.19 12:49

Je to jejich vec, my mame v rodine vsichni. Az se dcera nauci cist a psat. Dostane podedenej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48970
27.12.19 12:50

Naštěstí vychovávám dítě jinak a nepotřebuje mít iPhone, aby se cítil in. A pokud by kvůli mobilu udělal scénu, tak mu ho nekoupím už jen z principu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10697
27.12.19 12:57

@Carini Ta SE určitě desítku nestojí, pokud í ho chtějí koupit, proč ne, pokud si na něj bude dávat pozor, tak má jistotu, že vydrží pár let úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10697
27.12.19 13:01
@migmina píše:
Taky to nechapu a zajima me to :think: co vyjde a je in, musi za kazdou cenu mit nic vic. jinak oba stejny. bohuzel na tom se dnes vydelava.diky bohu za moje deti. nepropadly modni vystrelce a umi si penez vazit :dance:

Operační systém iOS se nedá srovnávat s androidem, měla jsem hodně telefonů s androidem, půl roku šlapal celkem v pohodě, pak se vždy začal sekat, neustálé vynucování aktualizací, viry atd. U iphone není třeba žádná antivir, neseká se, prostě šlape jak hodinky několik let. Takže podle mě to nen žádný modní výstřelek, ale věc, na kterou se můžeš spolehnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat