Isofix a auto bez isofixu

55
15.5.11 15:10

Autosedacka s isofixem a auto bez isofixu?

Ahoj, chtela bych pro dceru (4 roky) koupit novou autosedacku a to Romer (Kid plus nebo Kidfix). Planujeme cca do roka a pul i koupi noveho auta a proto nevim zda koupit sedacku s isofixem nebo bez. Jak je to s bezpecnosti u sedacky s isofixem, ktera je v aute bez isofixu? Cetla jsem, ze je to mozne, ale jak je to pak s bezpecnosti a jak se to vlasne v praxi pouziva? Myslela jsem, ze Kidfix je ukotveny do auta a dite se pripouta beznym pasem, ale kdyz nemam v aute isofix. ramena a pouziji pas na uchyceni sedacky tak jak pripoutam dite? Musim dokoupit k autosedacce pasy nebo tam standartne jsou? Doufam, ze to po me nekdo rozlusti a poradi :lol: Diky moc za odpovedi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16291
15.5.11 15:53

Tyhle velké autosedačky se nepoutají k autu jako ty menší. Poutají se tak, že posadíš dítě do sedačky a přes něj zapneš pás :) V podstatě stejně jako se poutáš ty.

Pokud chcete kupovat auto s isofixem, tak bych asi vzala isofixovou sedačku, která se dá používat i v neisofixovém autě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
15.5.11 16:02

Aha ja to jeste nazivo nevidela :lol: diky za vysvetleni. V tom pripade je to jedno jestli vezmu s isofixem nebo bez, myslim co se tyce bezpecnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
15.5.11 18:04

Dokud budete mít auto bez isofixu, tak asi i ano .) Mám dojem, že Kid i Kidfix mají stejný výsledek testu, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
15.5.11 18:16

Myslim, ze maji obe 4 hvezdicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
16.5.11 08:16

Tatiano, když budete kupovat během roku nové auto s isofixem, tak už kupte isofixovou sedačku, tu sedačku máte na cca 6 let, takže větší část ji budete používat s isofixem. I když mají obě sedačky 4 hvězdičky z bezpečnosti je to hodnota jak ochrání dítě( na známku Kidfix 1,7, Kid plus 2,0- takže je Kidfix o 3 desetiny bvodu lepší)), ale ta isofixová sedačka drží na isofixu i když tam dítě není, a prázdná neukotvená může v případě nehody zranit ostatní lidi v autě, takže ta isofixové bude držet stále, tu bez isofixu musíte prázdnou enustále poutat a než nastoupí dítě tak odvazovat, pokud jeszdítě každý den, třeba do školy a ze školy, tak za těch 6 let ji 3000× připoutáte a odpoutáte, to už stojí za to připlatit těch pár stokorun za isofix.
V těchto sedačkách 15-36 se již celá sedačka i dítě poutá jedním pásem z auta, proto ten isofix pomáhá i v tom, že drží sedačku a ta v příopadě nárazu netlačí ze zadu na dítě. a dokud nemáte auto s isofixem, tak i Kidfix se dá použít bez něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
16.5.11 10:38

Steve, dekuji za odpoved. Take se spis priklanime k sedacce s isofixem. O penize nejde, ten rozdil zase neni az tak veliky. Vcera jsme to jeste probirali s manzelem a muze se stat, ze nove auto poridime az treba za tri roky…jde mi o to jestli se sedacka s isofixem da pouzivat bezne delsi dobu s autem bez isofixu. Mam to chapat tak, ze u sedacky Kidfix si proste priplatim za ten isofix, ale nemusim ho pouzivat? Myslim pouze z hlediska bezpecnosti, jestli neni lepsi do neisofixoveho auta treba ten Romer Kid.

Jeste mam na vas Steve jeden dotaz, koukala jsem na vase stranky a dcera si vybrala sedacku s motivem kravicky :lol: chtela bych se jen zeptat na kvalitu materialu cowmooflage. ja osobne bych radeji volila organickou bavlnu, ale dceri to asi nevymluvim :lol:

highline - 2 barvy, (Organic Nature- Bambus a Organická bavlna, Cowmooflage- Nylon a PES)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
16.5.11 11:02

ano, u Kidfixe pokud zatím nemáte auto s isofixem zůstanou zastrčená isofixová ramena v sedačce, nmjičemu nepřekáží a používáte sedačku jen s pásy, ve chvíli kdy ji dáte do auta s isofixem vysunete isofixová ramena ze sedačky a nacvaknete.
potah Cowmooflage je semiš, je veilce příjemný na omak, moje dcera má semišový potah starší kolekce v jiné barvě, ale taky stejný materiál a v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
16.5.11 11:41

Dekuji, to jsem chtela slyset :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
16.5.11 12:18

Tak jeste posledni dotaz, koukam, ze sedacka Kidfix je schvalena jako semi universal. Muzete mi rict jestli pujde do naseho auta? Mame VW Passat rok 2000. Mockrat dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
16.5.11 13:10

ano, Kidfix je kompatibilní s VW Passat, od roku 1998 má isofix za příplatek, od roku 2005 již standartně , takže půjde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
16.5.11 13:33

Aha takze by sel do auta pripadne i dokoupit. Jeste jednou dekuji za rady. Jdeme objednavat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
16.5.11 13:44

ne nepůjde do auta dodělat- tedy u většiny aut nejde dodělat, musel se objednat při výrobě, některé lepší výbavy aut ho měly, nižší výbavy jen za příplatek, takže koukněte do auta, třeba tam bude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
16.5.11 14:30

Bohuzel nemame, ale casem je nove v planu tak jsme radeji objednali Kidfix s tim, ze ho budeme pouzivat prozatim bez isofixu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.8.12 14:21

pripasani pouze pultikem?

Dobry den, jsem tu nova, ale vsimla jsem si, ze vy Steeve tady radite ohledne sedacek. Vy jste prodejce? Mohla bych se zeptat? chceme koupit autosedacku 9-36kg. Mame skoda octavia 1 /r. v. 1997/ takze bez isofixu, ale casem budeme mit auto s nim. Libi se nam, ty co vyhrali v testu - Cybex Pallas 2 a Concord transformer pro. Jsou vhodna do tohoto auta? tedy jesli nemusim pouzivat isofix? ALe nejdulezitejsi otazka. Ta sedacka se tedy pouta jen pres pultik kdyz nemam isofix? do 18 kg… prijde mi to dost malo, ze se musi ta sedacka v aute viklat. Diky moc za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama