Itálie vs Chorvatsko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DnnnK
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 07.03.14 09:24
Italie vs chorvatsko

Ahojky, na začátku července se chystáme do zahraničí. Naši favoriti - ostrov Krk nebo okolí Caorle. V Chorvatsku se mi líbí, že jsou tam ty stromy na pláži a nemusím se péct celou dobu na slunci, ale jsou tam i sprchy a wc?

Máte někdo zkušenosti, že by jste mohli porovnat? Nejvíc by mě zajímalo.

Vhodná pláž na krku pro děti, alespoň ze začátku mělo, kolem stromy, sprchy a wc nebo alespoň wc - dá se něco takového najít?

Caorle, Bibione, vážně je tam špinavé moře? Moc se mi nelíbí typy pláže hlava na hlavě, ale kdyby jste mi doporučili pláž, která byla hezká, ne moc lidí, tak by to bylo super..

Jedeme s malým dítětem, autem, nechci aby to bylo daleko, proto volíme sever a je nám jedno, jestli to bude Chorvatsko nebo Itálie, jen to musí být vhodné pro cca 3leté dítě..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
mexxx
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 07.03.14 09:27

Ahoj, sice jsem v Caorle ještě nebyla, ale letos jsme tam měli namířeno, bohužel do toho něco vlezlo tak to nevyšlo, ale myslím, že pro děti je to lepší než Chorvatsko :)

concetta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.14 09:36

Neznám ostrov Krk, ale obecně v Chorvatsku jsou spíš kamenité pláže. V Caorle i Bibione jsou písečné (mezi těmito dvěma lokalitami bych volila Caorle, je to klidnější a vhodnější pro malé dítě). Moře je určitě hezčí na Krku než v sev. Itálii, ale bývá výrazně studenější. V tom Caorle ta voda není ani tak špinavá (jako že by v ní bylo kdovíco škodlivého), ale je taková kalná, to je dané tím písečným podložím. Na začátku července by tam nemuselo být nějak zvlášť narváno, nejhorší je to v IT v srpnu.

mexxx
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 07.03.14 09:38
@concetta píše:
Neznám ostrov Krk, ale obecně v Chorvatsku jsou spíš kamenité pláže. V Caorle i Bibione jsou písečné (mezi těmito dvěma lokalitami bych volila Caorle, je to klidnější a vhodnější pro malé dítě). Moře je určitě hezčí na Krku než v sev. Itálii, ale bývá výrazně studenější. V tom Caorle ta voda není ani tak špinavá (jako že by v ní bylo kdovíco škodlivého), ale je taková kalná, to je dané tím písečným podložím. Na začátku července by tam nemuselo být nějak zvlášť narváno, nejhorší je to v IT v srpnu.

přesně tak, volila bych to kvůli těm písčitým plážím

Sabi.M
Ukecaná baba ;) 1072 příspěvků 07.03.14 09:40

Pro dítě bych určitě volila Itálii. Já ji mám i mnohem radši než Chorvatsko, v Chorvatsku jsme byli předloni s dvouletým, přesto, že jsem vybírala písečnou pláž (Orebič), tak tam bylo dost malých kamínků, takže boty byli nutnost a i tak to nebylo moc příjemné. Když byl malému rok, byli jsme v Itálii v Rimini a užil si to parádně, lezl po písku, sbíral mušličky, moře mnohem teplejší (jezdíme ve stejný termín). Letos jedeme poprvé právě do Caorle, slyšela jsem zatím jen kladné ohlasy, hlavně pro rodiny s dětmi. Jedeme přímo sem: https://www.italieonline.eu/…cie-667.html

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 07.03.14 09:41

@DnnnK - tak jezdime na Krk, do Krku a Basky, hodne lidi a aby to byla plaz nejak pro deti, jsou tam mensi ci vetsi kaminky, misty trochu pisku. V Italii jsme byli Bibione a Rimini. Plaz pisek, ale more pro me hnus. Takze si vyber. My tedy zustali u Chorvatska. Italie super, ale hodne dole.

lasička1
Echt Kelišová 8234 příspěvků 07.03.14 09:42

Byli jsme na Krku v Bašce-nádherná pláž, okolí, voda nebyla studená. Jen jsme bohužel volili termín na začátku srpna a bylo tam tolik lidí, že jsme se ani nevešli na pláž. :( Když jsem ležela, tak jsem měla pokrčené nohy, nebyl prostor je ani natáhnot. A doslova-ne obrazně-mě lidé vedle mě funěli do obličeje. Když jsme šli do vody, tak jsme měli problém přeskákat ležíci lidi, nebyl ani malinkatý prostor kam dát nohu a projít.
Přesto byl Krk nádherný, určitě se tam vrátíme-ale v jiném termínu.
Pokud byl někdo v jiném termínu a bylo to podobné jako jsme zažili my, tak budu ráda, když to písne-abychom si nedělali zbytečné naděje na klidnější dovolenou, která by se nekonla.
Delegátka ck říkala, že první týden v září je klídek, málo lidí, teplo, sluníčko.

smahulinka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 07.03.14 09:46

Děkuju za diskuzi, tohle mě taky zajímá :-) V Itálii jsem byla ještě s našima jako malá a pamatuju si, že tam byl hrozný bordel, jak v moři, tak na pláži a hlava na hlavě. Loni jsme byli s dětmi v Chorvatsku v Crikvenici a bylo to tam super, jeli jsme v září, takže málo lidí, počasí super, byla tam i písčitá pláž a musím teda říct, že čistě na oblázkovou bych s dětmi nejela. Proto letos hledáme zase něco v Chorvatsku s písčitou pláží, ale přemýšlíme i nad Itálií, chceme jet ale v červnu a to si myslim, že bude ještě takhle nahoře zima…

doumi
Kelišová 5016 příspěvků 07.03.14 09:47

Jezdime do chorvatska na ostrov Rab a tam jsou písčité pláže :pankac:

krmar
Kelišová 7479 příspěvků 07.03.14 09:49

Itálii jezdíme hodně na jih, takže se severem neopradím, ale Caorle je krásné městečko - je večer kam chodit na procházky a prý je to tam pěkné, obzvlášť pro děti (ale kamarádi, co tam jezdí, jezdí do kemppu - ten chválí).
Do Chorvatska jsme se vyddali jednou, taky proto, aby to nebylo daleko, kvůli malé. Jedeme tam letos znovu - obecně mám raději Itálii - ale jih (2000km), ale v tom Chorvatsku jsme byli na ostrově Rab - oblast Lopar a bylo to tam pro děti úplně perfektní. Písečné pláže, písek opravdu i v moři a velmi pozvolný vstup do moře. Stromy u pláže byly na některých místech taky, příp. tam nebyl problém s tím půlstanem.

smahulinka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 07.03.14 09:58

@doumi @krmar Holky a na tom Loparu, žije to tam trochu? Dá se tam třeba koupit zmrzlina a jít se večer kam projít?

LadyPet
Závislačka 3968 příspěvků 07.03.14 10:03

Byla jsem jak v Chorvatsku, tak v Itálii a přímo Caorle - 2 krát. Doporučuji část Lido Altanea, je nově vystavěná a menší, není tam tak narváno + pokud chcete do Apartmánu, vřele doporučuji Robinii. Pláž krásně písečná, není daleko, když tak jezdí vláček, moře čisté, ale ne průzračné - kvůli písku. Wc u pláže. Zábavný park pro děti v centru.

doumi
Kelišová 5016 příspěvků 07.03.14 10:10
@smahulinka píše:
@doumi @krmar Holky a na tom Loparu, žije to tam trochu? Dá se tam třeba koupit zmrzlina a jít se večer kam projít?

Jsně, je tam minigolf, pak takový náměstíčko se stánky (suvenýry, zmrzliny a potraviny). Na pláži mezi stromy je bar :pankac: a pak tam jsou šlapadla, tobogán, takový nafukovací atrakce ve vodě a kousek dál je půjčovna vodních skůtrů, jízda na banánu atd.

smahulinka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 07.03.14 10:13

@doumi tak to je super, díky :-)akorát musím zjistit, jestli tam v červnu nebude ještě chladno :think:

DnnnK
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 07.03.14 10:15

Krmar a neznáš, prosím Tě, název toho kempu, kam známí jezdí? My tentokrát volíme asi raději kemp nebo až na místě vybereme nějaké ubytko..

Lady Pet, zkusím na to mrknout..

Mě se v Chorvatsku líbí ty sosny, že je pod nimi pěkný stín, před těhotenstvím jsme jezdili na Pulu, Mararskou a tam, ale teď chci dovolenou přizpůsobit synovi.
Proč myslíte, že je oblázková pláž špatná pro dítě?
Já bych taky brala Itálii, ale bojím se těch veřejných obrovských pláží, my takhle byli ve Španělsku a smažili jsme se zaživa, jak to řešíte s dětmi, stanem?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama