Izidora nebo Isidora?

Anonymní
19.11.15 09:28

Izidora nebo Isidora?

Tuším, že většině z vás se to jméno asi nebude líbit, stejně jako našemu okolí a proto jej chceme zveřejnit až s fotkou miminka :). Nelíbí se mi oslovení Bella, ale Izi, Izinka moc, stejně jako Dora, Dorinka.
Ale nyní už k mé otázce, co vám přijde hezčí, nebo praktičtější - Izidora, nebo Isidora? Pokud byste museli volit, která varianta vám přijde schůdnější?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
19.11.15 09:32

Isidora Vomáčková :pankac: Pěkný :jazyk: Pardon.

Já to napsala automaticky jako Isidoru…je to evidentně cizí jméno, takže mě Z nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
19.11.15 09:33

Podle češtiny Izidora - míň starostí. Chápu, že do toho moc nechceš asi šťourat, ale co tě vedlo k tomuto jménu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28996
19.11.15 09:34

Izidor bylo běžné staročeské mužské jméno, „česky“ je to Izidora. Líp vypadá asi Isidora, mě osobně (když už) se víc líbí varianta Isadora (Duncan, slavná tanečnice), je to tudíž i známější a možná by to lidi míň komolili, kdoví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.11.15 09:36
@elanaa píše:
Izidor bylo běžné staročeské mužské jméno, „česky“ je to Izidora. Líp vypadá asi Isidora, mě osobně (když už) se víc líbí varianta Isadora (Duncan, slavná tanečnice), je to tudíž i známější a možná by to lidi míň komolili, kdoví.

Fakt? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28996
19.11.15 09:38
@radkka píše:
Fakt? 8o

jojo, běžné teda asi úplně ne, ale třeba ve starých šumavských pověstech figuruje volarský mlynář Izidor, který tancoval s oživlými pytly :D Jinak byl i sv. Izidor („zbožný lenoch“ jsem teď vygůglila :D ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
19.11.15 09:40

Byla bych spíše pro Izidoru. Zvlášť, když jí budete říkat Izi nebo Izinko, jak píšeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3908
19.11.15 09:41

Líbí se mi víc se S, ale pokud je jméno Izidor tak klidně i to Z.. Celkově je to moc hezké zajímavé jméno. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 09:41

Isidora je hezci nez se Z.. Myslim napsane jasny ze vyslovnost je stejna. Jde o to jake mate prijmeni, aby se to hodilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 09:42

@radkka však Izidor je v kalendáři :) Když jsme vybírali jméno, byl to manželův favorit, protože nám úplně dokonale pasuje k příjmení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.11.15 09:42
@elanaa píše:
jojo, běžné teda asi úplně ne, ale třeba ve starých šumavských pověstech figuruje volarský mlynář Izidor, který tancoval s oživlými pytly :D Jinak byl i sv. Izidor („zbožný lenoch“ jsem teď vygůglila :D ).

Teda, to bych neřekla :mrgreen:

Jak nad tím jménem tak přemýšlím, tak to bude určitě lepší, než Izabela (nebo jak se to píše :oops: ), což by také umožňovalo oslovení Izi. Určitě bude holka zamapatovatelná :mrgreen: Já nemám moc co říkat, moje dcera bude Hedvika a celá naše rodina z toho padne na záda :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.11.15 09:43
@Izzz píše:
@radkka však Izidor je v kalendáři :) Když jsme vybírali jméno, byl to manželův favorit, protože nám úplně dokonale pasuje k příjmení :)

Kalendář nemáme :oops: :mrgreen: Musím přiznat, že si tady to jméno říkám nahlas, až se mi zalíbilo :think: 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.15 09:43

@MariMart Mě se prostě moc zalíbilo, když jsem hledala. Přiteli se líbila Izabela, ale mě vždycky přišla ta Bela/Bella v tom taková zvláštní, kamarádka z dětství se tak jmenuje a říkáme jí jedině Izi. Když jsem hledala, jaká forma Dory by se nám nejvíce líbila, tak jsem narazila na Izidorku a bylo hned jasno. :) Kupodivu i přítel byl svolný :D.

• Nahlásit
  • Citovat
458
19.11.15 09:44

Za mě Izidora vede. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60072
19.11.15 09:47

Izidora, pokud se nechystate nekdy do zahranici, tam by to se „Z“ komolili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama