Jméno Monika

350
17.11.15 21:33

Jméno Monika

Ahoj :mavam:

Máte někdo doma Moniku, příp. líbí se vám to jméno? A co na něj říká vaše okolí? ;)

Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1017
17.11.15 21:34

Monika. Normální jméno, co by na něj mělo říkat okolí speciálního? Stejně jako Andrea, Petra, Eva a jiné - normální, tradiční a pěkné jméno, žádný extrém :nevim: Nechápu dotaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Frantiskaaa
17.11.15 21:39

Monika, normalni hezke jmeno, ja bych jej sice nedala, ted uz se moc nedava, ale pokud ho das dceri, tak urcite nejak spatne neslapnes, mne to tak trochu evokuje harmoniku.

• Nahlásit
  • Citovat
393
17.11.15 21:39

Mně se líbí. Je to pěkné jméno. ;) Obecně ale moc nechápu tyto dotazy na jména. Pokud se mi nějaké jméno líbí, tak ho přece dám a na to, co si o tom myslí okolí (notabene cizí ženské na netu), kašlu, ne? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
17.11.15 21:40
@Ivetlu píše:
Ahoj :mavam:

Máte někdo doma Moniku, příp. líbí se vám to jméno? A co na něj říká vaše okolí? ;)

Díky :kytka:

osobně? znám jednu Moniku, to je taková ale taková píííp neskutečná, že bych to jméno já osobně nikdy nedala, ale jinak je to jméno celkem v pohodě a i mezinárodní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28995
17.11.15 21:40

@Ivetlu mě se to docela líbí, pokud uvažujete, že byste dali malou Moničku, tak určitě bude mít originální jméno a v záplavě Sofinek, Nellinek, Aniček a Elišek (dávám jen pro příklad, co mě honem napadá, že se rodí dost kolem mě, nehodnotím jména) bude nejspíš čnít. Jestli jde k příjmení, tak proč ne, nemoderní mi to nepřipadá, jména se točí, co bylo moderní před 100 lety, je zas, co je boom teď, možná po tom za 25 let neštěkne pes, kdoví. Důležitý je, aby se jméno líbilo vám, děti ho nejspíš nijak (pozitivně ani negativně) komentovat nebudou.

Příspěvek upraven 17.11.15 v 21:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5657
17.11.15 21:41

8měsíční neteř je Monika. Nejdřív se nám to nelíbilo, ale pak sme si zvykli. Na druhou stránku je super, že jich ve třídě nebude moc(narozdíl od Sofií apod).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
17.11.15 21:43

@Ivetlu Nikdy se mi to jméno nelíbilo, ale na tom nezáleží. Vždy záleží na tom, jak se vysloví. Ale nikdy bych ho nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
6582
17.11.15 21:48

Líbí se mi nesrovnatelně více než ta nyní masově dávaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2422
17.11.15 21:53

U mě se řadí k neutrálním jménům, Monik, tech dospělých, mám kolem sebe dost, dítě popravdě neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
17.11.15 21:55

Tady jsem :mrgreen: Jméno nejspíš fičelo koncem sedmdesátých let :-)

• Citovat
  • Upravit
34
17.11.15 21:58

Také jsem Monika. Dříve se hodně dávalo a ted je Monik pomálu, přitom to je mooc krásné jméno, na které se dá použít plno zdrobnělin. Neváhala bych..my chceme v případě, že bysme měli slečnu Leontýnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83576
17.11.15 21:58

Dřív se dávalo hodně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21808
17.11.15 21:59

Vnímám ho neutrálně. Jméno naší generace, stejně jako Petra, Lenka, Eva…Trochu mi evokuje motyku, ale na každé jméno najdeš něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
17.11.15 22:02
@pe-terka píše:
Vnímám ho neutrálně. Jméno naší generace, stejně jako Petra, Lenka, Eva…Trochu mi evokuje motyku, ale na každé jméno najdeš něco.

to jo Monika - motyka, Monička -opička - chudák spolužačka na základce.. ale ono to jde fakt na každé jméno tím se nelze řídit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama