Já těm školkám nerozumím :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 28.04.10 14:24
Já těm školkám nerozumím :(

Ahoj.
Jsem tak nějak úplně mimo, se školkama nemám žádnou zkušenost. Dceři byly v březnu dva roky. Mám RD tříletou. V březnu příští rok se chci vrátit do práce, kde se mnou jinak rozvážou smlouvu. Jsem porodní asistentka, pracuji 12tky, denní a noční, včetně víkendů. Chtěla bych minimálně na poloviční úvazek, pokud to půjde, klidně i na celý. S manželem se budem rozvádět, pravděpodobně budem žádat o střídavou péči. Bydlíme na stejném sídlišti, takže potud v pohodě. Teď ale ten dotaz: kdy mám dceři začít shánět školku? Kolik přihlášek můžem podat? V našem okolí jsou myslím tři školky. Může mi některá školka vzít dceru takhle před koncem školního roku? Kdyby se stal zázrak a vzali mi ji, je lepší šoupnout ji tam zrovna na 5 dní v týdnu, nebo ze začátku na míň? Absolutně netuším jak to udělat. Prosím o rady..díky.

Reakce:
Sheelle
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 1 inzerát 28.04.10 14:29

U školek si zjisti kdy mají zápis a zajdi si na něj, u některých neuškodí, když si zajdeš popovídat osobně třeba s paní ředitelkou. Přihlášky myslím omezeny nejsou, ale většina jich bude chtít osvědčení od lékaře a naše dr. chce 150,– kč za jedno, takže úplně zdarma to není.
A určitě bych brala nějaké postupné zvykání, dneska to už nabízí snad všechny školky, že tam s dítkem může první den zůstat maminka a aspoň ten první měsíc chodí třeba jen na pár dní v týdnu a jen dopoledne nebo tak jak to budeš s prací zvládat prostě.

nozu
Extra třída :D 11764 příspěvků 28.04.10 14:29

no, tohle enní zrovna dobrá situace. Zkus si obvolat školek,y protože teoreticky by ti ji mohli umístit už v příštím školním roce (2010/2011). přihlášky už ale byly většinou všude podány a v hodně případech už i vyhodnoceny… Možná bch se zkusila spíš poohlédnout po jeslích, tam by ti ji mohli vzít i dřív, aby si zvykala (a když bude max 5 dní v měsíci, nepřijdeš o rodičovskou dávku) a příští rok ji přihlásit do školky. Taky záleží na tom, jak jsou u vás školky plné… většinou je to ve velkých městech obrovský problém a takhle malé děti nemají moc šanci…
asi jsem moc neporadila, co? :oops:

L-enny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.10 14:31

Ahojd, dnesk jsem byla ve školce na zápisu se synem. Na začátku dubna mu byly dva roky. A měl by nastoupit do školky příští rok v dubnu, to mu budou tři. Ve škoce mi bylo řečeno, že spňujeme hranici, kdy berou děti pro školní rok 2010-2011 (narozené do 30.června 2008). Ale je prý moc dětí, tak nevědí, koho přesně vezmou. Asi by bylo nejlepší, zeptat se v každé školce zvlášť. Tady je třeba 90 míst a dětí daleko víc.....tady se zohledňuje trvalé bydliště (berou děti s trvalýým bydlištěm v našem městě) pak matka. jestli musí nastoupit do práce a nebo ne. Ale určitě ti veškerý podrobný informace podá šklka, kam chceš dítko přihlásit.Klidně jich obvolej víc. U nás (Liberecko) je zápis do školky v červnu, ten oficiální. Dnes byl předběžný,aby věděli, kolik maminek má zájem o umístění dětí. A zájem je obrovský.....

Sheelle
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 1 inzerát 28.04.10 14:35

Aha, já se špatně podívala na datum kdy potřebuješ už do práce. Pro takhle malé děti je to fakt většinou problém co tak vidím, v Praze rozhodně :( Navíc jak píše Nozu, tak přihlášky na příští rok už jsou většinou fuč :( Zkusila bych ještě obrátit se na MÚ, poradí která školka spadá pod ně a prý by měla mít pár míst rezervu. Jinak holt asi ty jesličky.

Princess
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 1 inzerát 28.04.10 14:35

Nejlepší bude informovat se přímo ve školkách ve tvém okolí. Je to totiž všude jinak. Pokud příští školní rok už chceš aby do školky chodila tak musíš už letos k zápisu.
Já mám taky tříletou RD, dceři byly v prosinci dva roky, zápisy na další školní rok, tzn. na rok, kdy už v prosinci musím zpět do práce byly teď v březnu, takže k zápisu jsme šly ve dvou letech a pár měsících. Předem jsem všechny školky co připadaly v úvahu obvolala a bylo mi řečeno, že šance na umístění v průběhu roku jsou minimální, přednostně berou ty děti, kterým budou do konce srpna tři roky. Takže jí nevzali a teď jsme na čekací listině, budu ještě průběžně školky obvolávat, zda se třeba někdo neodstěhoval.
Co se týče počtu přihlášek tak opět je to v každém městě jinak, mě bylo řečeno, že více přihlášek neradi vidí, ale zakázat mi to nemůžou. Někde se víc přihlášek dát nesmí. Je to prostě různé, takže se určitě obrať přímo na školky v okolí.

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.10 14:58

S rozhodnutím z MŠ jsme se vrátili dneska a tím ukončili prakticky roční anabázi. Víc přihlášek u nás podat jde, měla jsem 4, ale musí se to do přihlášek uvést včetně preferencí. Dokládala jsem zaměstnání, trvalé bydliště a délku RP ( tedy že už ho nepobírám) na tom všem se od loňska nic nezměnilo, takže letos rozhodl pouze věk dítěte. Ale stejně nastoupí až od září.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 28.04.10 14:58

Takže jsem evidentně všechny zápisy prošvihla :( tak to je v háji :cry: Já bych ji ale nechtěla dávat někam už teď o září. Chci aby byla se mnou doma, dokud může.. Tak děkuju za rady, budu to muset obvolat, teď nemám možnost zajít nikam :(

Princess
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 1 inzerát 28.04.10 15:03

Petite,
jestli už si opravdu přošvihla zápisy (třeba ne, někdě jsou až v červnu) tak se zkus obrátit na odbor školství tvojí městské části ať ti poradí. U nás to je tak, že pokud někdo nestihne řádný zápis může se zapsat přímo na úřadě do seznamu čekatelů pro případ, že se uvolní nějaké místo během roku.

jjelena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.10 15:05

Petite, nebudeš jí dávat od září, ale od března, cože je příští školní rok a na ten zápisy byly ted. Hele, ale ty máš celkem velkou šanci, že za toho 3/4 pár dětí odpadne, odstěhuje se apod. a malou ti vezmou. Jediným problémem by mohl být věk. Ale mě malou, která je nar. prosinec 2007, takže jí potřebuju umístit až od ledna 2011, u zápisu mi jí nevzali a nakonec mi jí vzali už ted od května, protože se děti odstěhovaly. Hlavně otravuj, otravuj, otravuj a připomínej se, já to tak udělala a místo mám. Ale je fakt, že my máme už starší dceru ve školce, tak u nás hrál roli ještě argument „sourozenec ve školce“.
Držím palce

jjelena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.10 15:10

Ještě odpověd na otázku, na jak dlouho… to víš nejlíp ty sama. Naše starší šla ve 3,5 letech a byl to rozdíl oproti mladším dětem u ní ve třídě. U nás ve školce doporučujou těmhle mladším dětem, aby s nástupem počkali třeba do půlky září, až se ostatní děti zaklimatizují a už mají za sebou hysteráky, což ve rvým případě ale už budete mít dávno za sebou. Já osobně budu mladší dceru dávat od září do prosince na 5 dní v měsíci a chci to dělat vždycky 14 dnů v kuse - poslední a první týden za sebou, aby si zvykala. Ve zbytku jí chci dávat na 2 dopoledne v týdnu do MC na hlíání bez rodičů. Protože od ledna musí nastoupit natvrdo naplno. Ale naše malá je pohodářka, věřím, že to zvládne

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 28.04.10 18:05

Myslím, že by ses měla poohlédnout po nějaké soukromé školce u vás, případně zajistit babičky, kamarádku…
Ale předpokládám, že vzhledem k tomu, že budeš pracovat na směny a stejně ti bude malou někdo muset hlídat, už máš promyšleno.
Co se týče více přihlášek, u nás to neradi vidí a stejně se nakonec všechny přihlášky z celého obvodu sejdou na jednom stole, kde se kontroluje, jestli někdo nedal víc přihlášek, aby se předešlo tomu, že některé dítě bude přijato do více školek a některé nikam.
Naše malá chodila zpočátku jen jednou týdně na dopoledne, ale mám pocit, že si vždycky za ten týden odvykla, takže pak při vstupu do školky pofňukávala, přitom pak se jí tam líbilo a nechtěla domu.:-) Takže možná je lepší dát na hned na víc dnů v týdnu, ale třeba jen na dopoledne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Pleťová maska z předkožek kojenců? To už je přes čáru, říká dermatoložka

V honbě za věčným mládím jsou hollywoodské hvězdy schopny vyzkoušet leccos.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >