Jak časté jsou kontrakce?

28
5.7.15 15:15

jak časté jsou kontrakce

Ahoj, všude se píše o kontrakcích třeba po 10, 5 a 3 minutách, ale nikdo už nenapíše jak dlouho jste měli před porodem tu strašlivou bolest bez oddechového času. Já u prvního dítěte tak cca 5 hodin, předtíma si 5 hodin těch zkracujích se intervalů mezi kontrakcemi. za chvíli budu rodit a mám z toho strach, že to bude zas tak dlouhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1987
5.7.15 15:22

Já nevím co tím přesně myslíš, ale u všech porodů jsem alespoň malou pauzu mezi kontrakcemi měla. I při tlačení se čekalo až opět dorazí kontrakce a tlačilo se s ní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
5.7.15 15:28

No právě, když se s bavím s ostatníma maminkama, tak všechny měly nějakou malou pauzu bez bolesti, ale já prostě měla bolesti v kuse po těch 5 hodin, je to normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
5.7.15 15:36

@uniqua záleží porod od porodu, já rodila 2×. První porod kontrakce celkem 5,5 hodiny, celou dobu po 6 až 7 minutách, akorát se zesilovaly, hrozné mi to přišlo poslední hodinu. Ale tím, že byl čas na odpočinek tak jsem měla pocit, že porod byl v pohodě a říkala jsem si jak ten druhý (po 21 měsících) bude v pohodě (jsem se i bála jestli stihnu dojet do porodnice). No a ten druhý trval o něco málo déle a kontrakce se zkracovaly a posledních 45 minut byly občas i po minutě, takže také téměř pořád. Takže celkově mi druhý porod přišel horší. Takže ne jen že každá žena má porod jiný, ale i každý porod je jiný :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
5.7.15 15:38

Ale alespoň minuta oddechu, já fakt neměla žádný oddechový čas a to mě docela mate.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
5.7.15 15:54

U prvniho jsem mela takove bezodechove kontrakce, ale tak posledni pul hodinu. U druheho sice velmi silne, ale uz s pauzami a u tretiho s pauzami a skoro bezbolestne. Kazdy porod e jiny, netreba dopredu stresovat ;)
Ty jsi mela nejakou medikaci nebo zasahy? To mohlo snaseni bolesti zhorsit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.7.15 16:00

@uniqua Máma mi tvrdila, že to takto při porodu měla též…bolesti v kuse bez oddechu. Myslím, že ne každý je učebnicový…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
5.7.15 16:06

@Urtica-dioica tak nejde o to učebnicový/neučebnicový, ale kontrakce je prostě stah dělohy, to znamená, že je děloha stažená pět hodin v kuse? To by asi ani mimino nedávalo :nevim:

Taky jsem měla vždy mezi kontrakcemi oddech, dokonce při těch tlačících se intervaly ještě prodloužily a na každou další se muselo hrozně čekat - což je teda taky nepříjemný :zed:

• Citovat
  • Upravit
5.7.15 16:28

@kerrankin Nevím, pouze zmiňuji, co jsem slyšela :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
5.7.15 17:19

To se vůbec nedá říct…u prvního kontrakce asi 8 hodin, nejprve po 5-10 minutách nepravidelně, ke konci asi po 3 minutách, podurhé asi 6 hodin kontrakcí, intervaly tak nějak podobný, tne konec byl dost masakr, ale teda pauzy tam nějaký byly, a třetí porod, tam jsem měla kontrakce asi 12h, ale od začátku až do naprostého konce byly naprosto nepravidelný, 3-40 minut, 3 minutový interval tam byl asi 2 krát někdy uprostřed..jinak průměr byl 10-15 minut..na první tlačící kontrakci se čekalo 15 minut, pak druhá 3 minuty nato, a bylo hotovo..jako jediný co moje porody spojuje, že jsem nikdy neměla ty popisovaný pravidelný kon+trakce ve zkracujících se intervalech..čekat na pravidelnost, kterou všudezdůraznují, rodím 3 krát doma :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
5.7.15 18:32
@Urtica-dioica píše:
@kerrankin Nevím, pouze zmiňuji, co jsem slyšela :-).

Ja jsem to nechtela zpochybnovat, jen by me to zajimalo. Proste jedna dlouha kontrakce to asi neni, tak jestli vytrvale boli nejak spatne nacpane dite…

• Citovat
  • Upravit
5.7.15 19:13

@kerrankin V pohodě. Taky nevím - nebyla jsem u toho (tedy vlastně byla, ale vzpomínky mám dost zkreslený :-)). Možná jsou ty pauzy mezi kontrakcemi jen několik vteřin…netuším…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
6.7.15 21:53

Já měla intenzivní bolest opravdu v kuse, ale pořád jsem se neotvírala, tak mi dávaly nějaké čípky a prášky, ani nevím co všechno, tak jestli to bylo třeba tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
7.7.15 22:19

@uniqua pokud ti davali prostin, tak to mohlo situaci hodne zhorsit, ten muze vyvolat velmicaste kontrakce s velikou boestivosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
8.7.15 13:31

Aha, fakt nevím co mi dali, byla jsem vyřízená a bylo mi to jedno. děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama