Jak často jíte maso?

145
6.3.21 22:46

Jak často jíte maso?

Zaujal mě tenhle článek https://magazin.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/?…, tak se chci zeptat jak často jíte maso vy? Já se snažím třeba 2× v týdnu udělat bezmasou variantu, ale kdyby bylo maso třeba jen 3× týdně, tak by chlap remcal. Stejně už nevím co pořád vymýšlet. Cukr je prej jed, zelenina je plná nějakých umělých hnusů, tak já už občas fakt nevím co vůbec v tom obchodě koupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2146
6.3.21 22:49

@LolaAA U nás je maso každý den jen vyjímečně bez masa. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
6.3.21 22:49

Nějakou rybu mám tak dvakrát do týdne.
Jiné maso skoro vůbec.

Jaké „umělé hnusy“ jsou v zelenině?

Příspěvek upraven 06.03.21 v 22:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
6.3.21 22:50

U nas maso temer kazdy den, max dvakrat mesicne je nejake sladke jidlo nebo lusteniny. S muzem jsme masaci, musim rict ze ja snad vetsi nez on :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
6.3.21 23:05

U nás tak 3-4× v týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52865
6.3.21 23:07

Mame v rodine dnu (otec), tak bych maso chtela omezit. Milujeme hlavne vyvary. Zrovna silne vyvary otci rekl doktor, ze jsou spatne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
6.3.21 23:10
@MrsNorris píše:
Nějakou rybu mám tak dvakrát do týdne.
Jiné maso skoro vůbec.

Jaké „umělé hnusy“ jsou v zelenině?

Příspěvek upraven 06.03.21 v 22:50

Tak říká se, že koupené ovoce a zelenina je plná nějakých těch postřiků, hnojiv a dusičnanů a, že to taky není moc zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
6.3.21 23:21

To jsem ráda, že nejsme jediný masožravci :mrgreen: A zrovna hovězí máme docela rádi. Vývary taky občas dělávám. Z ryb mám rozporuplné pocity, když každou chvíli někde čtu nebo slyším, že třeba losos je plnej nějakých nebezpečných látek a přitom my ho máme fakt rádi. Řídíte se nějak podle těchto informací nebo prostě kupujete a jíte co máte rádi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
6.3.21 23:29

Nevadej mi bezmasy jídla, ale spíš jsem masožravec. Myslím že mám maso každej den. Ale jim převážně jen kuřecí, ryby a někdy mletý vepřový + hovězí. Výjimečně hovězí a vepřový samotný. Hovězí mi chutná, ale neumím ho udělat, takže u rodičů, vepřový mi smrdí, ale šunka mi nevadí, panenku mám ráda, ale třeba krkovici nee.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
6.3.21 23:30
@LolaAA píše:
To jsem ráda, že nejsme jediný masožravci :mrgreen: A zrovna hovězí máme docela rádi. Vývary taky občas dělávám. Z ryb mám rozporuplné pocity, když každou chvíli někde čtu nebo slyším, že třeba losos je plnej nějakých nebezpečných látek a přitom my ho máme fakt rádi. Řídíte se nějak podle těchto informací nebo prostě kupujete a jíte co máte rádi?

Teď jsem někde narazila na test lososů prodávaných v Česku, byl to ten pořad jak vysílá Jan Tuna. A vyšlo z toho, že v lososu žádný škodlivý látky nejsou. Tak bych byla v klidu. Jíme ho minimálně jednou za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
6.3.21 23:34

@LolaAA ja treba lososa kupuji v makru a je to uplne jina, vyraznejsi chut nez z vanicky ale nemam iluze ze je tez ze sadky. Mam znameho rybare co jezdi po svete a vzdy neco prinese a to je teda lahoda, treba kdybych nevedela ze to je treska tak bych to nikdy nepoznala. Kdyz jsem zila v praze tak jsem mela kousek od bytu rybanu, trikrat tydne jim jezdili dodavky z norska, indonesie a aljasky na ledu. A to bylo taky super ale silene drahe :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3303
6.3.21 23:35

Já jím bezmasá jídla hodně v létě. To si frčím na testovinovych, zeleninových a ovocných salátech a grilovaném sýru. Občas přemluvím i chlapa :mrgreen: v zimě jíme víc omáček, polévek a českou klasiku. To máme maso asi denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
6.3.21 23:38

1-2× tydne ryba nebo krevety, 1-2× tydne hovezi, a max 1×tydne pro deti a pritele kureci nebo krůtí, to já nejím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
6.3.21 23:55

@LolaAA tak ono to maso koupene v obchode na tom nebude lip jak ta zelenina..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
7.3.21 00:05
@Azeretereza píše:
Teď jsem někde narazila na test lososů prodávaných v Česku, byl to ten pořad jak vysílá Jan Tuna. A vyšlo z toho, že v lososu žádný škodlivý látky nejsou. Tak bych byla v klidu. Jíme ho minimálně jednou za měsíc.

Fakt? Tak to je super zjištění :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat