Jak casto mate hlidani?

Anonymní
20.8.20 15:36

Jak casto mate hlidani?

Ahoj holky, dneska uz to na me nejak padlo, mam vseho plny zuby. Mam syna, 22mesicu a nemame zadny hlidani, jsme s nim bud ja nebo muz. 90% casu jen ja. Syn je sikovnej, zivejsi, neposedi, porad by neco zkoumal. Dneska se rozhodnul, ze se spat nebude pres den, uz je pretazenej. Uz na nej vubec nemam trpelivost a pak si to vycitam. Nebavi me mit porad “batole za zadkem” pardon za ten vyraz :,( Jak mate casto hlidani? Kolik casu pro sebe? Kolik deti? A jak to proboha zvladate? Podporte me, ze jste na tom nekdo stejne, me uz dneska prijde ze je vsechno v loji :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7238
20.8.20 15:43

Nějaké víc hlídání začalo, až když jsem šla do práce. Rodiče mám ještě v práci, manžel se zapojuje minimálně. Děti 2 a ještě k tomu dvě vyvdané, které s námi byly komplet celé školní volna. Od mé starší dcery jsou cca 5,5 roku.

Pak jsem si začala vydělávat na chůvu, tedy abych mohla do prace, tak jsem si našla chůvu, a když jsem zaplatila chůvu, padl na to plat, který jsem za tu dobu vydělala :D Ale ten pocit, že něco dělám v klidu, bez řevu za zády…úplná oáza :lol:

A teď byly děti u tchýně na prázdninách po - pá, abych mohla do práce a ty komenty mi popravdě řečeno za to nestály a mladší děcko úplně rozstřelené :? Takže hlídání vždycky výhra být nemusí, bacha na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 15:45

@anupati tak to je jasny ;) Tu praci chapu! ja chodila pred koronou do prace na dva dny v tydnu a bylo to skvely. Strasne sem si odpocinula, tesila se pak na dite. To ted padlo a ja jsem s nim furt a teda nic moc dobryho mi to neprinasi 8o

• Citovat
  • Nahlásit
7238
20.8.20 15:48
@Anonymní píše:
@anupati tak to je jasny ;) Tu praci chapu! ja chodila pred koronou do prace na dva dny v tydnu a bylo to skvely. Strasne sem si odpocinula, tesila se pak na dite. To ted padlo a ja jsem s nim furt a teda nic moc dobryho mi to neprinasi 8o

Rozumím. No zkus trvat na tom, aby manžel se nějak pravidelně zapojil. Třeba dva dny v týdnu se stará on, s tím, že to bude aktuvní program. Ne, že zaparkuje k TV a prcka nechá dělat co chce… Já jsem na tom netrvala, protože pořád bylo něco co mělo jako přednost…a zpětně to pro všechny děti vidím jako chybu. A vlastně i pro manžela. Vztah se sám nebuduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 16:01

Jsem na tom úplně stejne, stejne stare dite. V podstate ho nikdo nikdy nehlidal, krome manžela. Nemáme bohužel uz babičky. Ale přiznám se, ze mi to ani nechybí…momentálně máme aktivit dost, dite mám velice přizpůsobivé, takze se mnou absolvuje kde co. Jako cas pro sebe beru ten cas, kdy spí-a pres to nejede vlak. V dobe spanku se nevěnuji domacnosti apod. Ale moje dite se vyspi i u kadeřnice v kočárku apod…Ale od září bude chodit jeden den v týdnu do školky - aby na me nebyl úplně závislý.

• Citovat
  • Nahlásit
1424
20.8.20 16:08

Od brezna nebyla skolka pro starsiho, takze mam uz skoro pul roku za zadkem dvouleteho (ten je v poradku) a skoro petileteho s poruchou chovani. Hlidani mam presne na 1 odpoledne tydne, kdy si chodim odpocinout praci. Starsi dite pres den uz 2,5 roku nespi, mladsi nastesti jeste ano. Cas pro sebe mam cca od 20:30, kdy deti usnou a kdyz zrovna nemam praci na pocitaci. Tak 2krat za rok mame hlidani treba na veceri a cca 2 dny v roce mame hlidani cely den, abychom mohli trochu pohnout s praci na chate nebo v byte. Takze zadny zazrak. Chuva se bojim, ze by nezvladla pohlidat obe deti :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
20.8.20 16:15

V tomhle veku jsme nemeli v podstate zadne hlidani. To ze asi 2× prisla tchyni, kdyz jsem s mladsi potrebovala k doktorovi a batole nechtela tahnout s sebou nepocitam. To bylo spis o nervy. Dorazila jako vzdy pozde, dite chytalo hysterak, kde je ta slibena babicka a tchyne me nenechala ani od cesty nakoupit, protoze „pospichala“. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 16:20
@Anonymní píše:
Jsem na tom úplně stejne, stejne stare dite. V podstate ho nikdo nikdy nehlidal, krome manžela. Nemáme bohužel uz babičky. Ale přiznám se, ze mi to ani nechybí…momentálně máme aktivit dost, dite mám velice přizpůsobivé, takze se mnou absolvuje kde co. Jako cas pro sebe beru ten cas, kdy spí-a pres to nejede vlak. V dobe spanku se nevěnuji domacnosti apod. Ale moje dite se vyspi i u kadeřnice v kočárku apod…Ale od září bude chodit jeden den v týdnu do školky - aby na me nebyl úplně závislý.

Tak to mame stejne, kdyz spi, tak naprosto nic nedelam, proste se venuju sobe. Ale stejne to na me nejak doleha, vzteka se vic a vic, ma strasnou silu, ke konci dne uz mam fakt dost. Jinak syn ma se spanim problem, jen v postylce nebo max v aute a to jeste kdyz mam stesti :D

• Citovat
  • Nahlásit
1254
20.8.20 16:25

Jako jo, za me jsou dvouletaci nejhorsi satanci :lol:…podle me nejhorsi vek, decka vsude vlezou, furt utikaji a rozumu jeste moc nepobraly :?…na nervy jsem byla taky, takze zcela soucitim. Hlidani ti ulevi, urcite bych treba na dvakrat v tydnu nejakou tu babicku domluvit zkusila. V case hlidani bych delala neco svyho, be uklid, vareni atd…to budes vyflusla jeste vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16245
20.8.20 16:28

Mam 22m dite a starsi k tomu. Starsi letos poprve travilo par dnu u babicek, jinak je mam porad ja nebo manzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
20.8.20 16:28

Když měl syn 22 měsíců, tak se nám narodila prostřední dcera. Hlídání v té době absolutně žádné (teda ty čtyři dny co jsem byla v porodnici to nějak zvládla tchyně s manželem). Nejstarší syn mě byl závislý, nechtěl k nikomu, takže když už jsme třeba byli i na návštěvě, tak si stejně hrál jen se mnou). Teď máme děti tři, tchyně šla do důchodu, takže si občas vezme ty dva starší, ale k čemu mi to je, když odmítá toho nejživějšího, který mi pak doma brečí, že chce k babičce. Navíc co hlídání, to skoro pokaždé nějaký problém… teď už odpočítávám do 1.9. Kdy snad všichni tři nastoupí do ústavů a já budu mít celé dopoledne klid… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 16:32

Nejsi v tom sama, já rodiče už nemám, takže malý nemá babičku a dědu, z pritelovy strany děda vůbec a babička se občas přijde jen podívat, je závislá na dceři pritelovy sestry, že má krom vnučky i o tři měsíce starého vnuka, o tom není řeč. Takže já žádné hlídání nemám, vůbec žádné a přítel nehlida, tam není ani těch deset procent… Je nás v tom víc. :kytka: PS ty nervy chápu… Já to občas taky nedávám…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 16:32

My se u dětí víceméně střídáme s mužem. Jednou za 14 dní si staršího prcka berou na odpoledne tchánovci a když je opravdu potřeba pohlídat, že se s mužem prostě nedokážeme nějak prostřídat tak také hlídají. Ale tak v těch 95% jsme v tom s mužem spolu. Když byl prcek menší tak si ho hodně brala moje mamka i třeba na dva dny, teď už skoro vůbec ne.

• Citovat
  • Nahlásit
1605
20.8.20 16:34

Pro starší bych měla hlídání kdykoliv, ale momentálně toho nevyužívám. Mám doma 3 měsíční a ta u každého kromě mě a manžela řve jako tur. Ale…starší je od března doma a je to znát. Jsou dny kdy je to náročné. A proto tak jednou za 14 dní si beru v sobotu „volno“ po obědě předávám děti manželovi a vyrážim s kamarádkou na kafe nebo na nákupy. Byla jsem i večer posedět u skleničky. Myslim, že většina z nás by se pro děti obětovala, ale občas to chce psychický detox. Zapoj partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 16:36
@kalie píše:
Jako jo, za me jsou dvouletaci nejhorsi satanci :lol:…podle me nejhorsi vek, decka vsude vlezou, furt utikaji a rozumu jeste moc nepobraly :?…na nervy jsem byla taky, takze zcela soucitim. Hlidani ti ulevi, urcite bych treba na dvakrat v tydnu nejakou tu babicku domluvit zkusila. V case hlidani bych delala neco svyho, be uklid, vareni atd…to budes vyflusla jeste vic.

Jo satanci, to je presny, me tecou nervy. Babicky nepadaj v uvahu, jedna je stara a nezvlada se starat ani sama o sebe a druha je hooooodne daleko. Obdivuju matky vicero deti, ktere jsou na to samy, fakt ze jo. Syn mi navic vstava kazdej den v 6 a pane boze jak toho mam plny zuby :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama