Řeč ve třech letech

Anonymní
18.8.20 15:42

řeč ve třech letech

Jak mluví vaše tříleté děti? Dcera umí dost slov ale někdy špatně (ptáček je ptáčke), domluví se, umí odpovědět na spoustu věcí ale ve větách nemluví. Max spojuje (jede kolo, pejsek papá). Nevím jestli už to řešit logopedií. Bude mít tři roky na podzim, do školky jde jen na pár dní v týdnu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.8.20 15:48

Starsi do 2r 3/4 nemluvila temer vubec, jen par slov. Jeste pri nastupu do statni skolky byla hodne pozadu.. Mladsi zvani tak od roka a pul rovnou ve vetach :mrgreen: Kazde dite je jine.

• Citovat
  • Nahlásit
20390
18.8.20 15:48

Syn nemluvil skoro vubec do 3 a pul roku, tedy do nastupu do skolky, jak byl sam mezi detma, tak ho to donutilo naucit se komunikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7680
18.8.20 15:58

Pokud vyslovuje hlásky správně, tak logopedie asi zatím není třeba.
Já začala s holkama s logopedii brzo, ale špatně vyslovovaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
18.8.20 16:08

Mám doma tři kousky a u každého je to jiné. Nejstarší syn ve třech letech nemluvil, uměl odpovědět na otázky, rozuměl, ale používal svou řeč. Já se s ním domluvila bez problémů, ale ostatní mu absolutně nerozumeli. V mš máme logopedii, nechala jsem ho posoudit a vyšlo nám že máme počkat. Prý má velkou slovní zásobu, všemu rozumí, takže dobrý. Nakonec dělal logopedii od 4 let a napravovali jsme skoro všechny hlásky co jdou. Letos jde do první třídy a mluví krásně, ale byla to dřina. Prostřední dcera od 18 měsíců mluvila i v jednoduchých větách, fakt krásně. Pak se to najednou zhouplo a začala matlat a výslovnost katastrofa. Mlela pořád, ale nebylo jí rozumět. Logopedii dělá částečně od 4 let, (moc to u ní nehrotím), ale za rok už jsme zvládli vše kromě R a Ř. A teď nejmladší má čerstvě tři roky, mluví v rozvitých souvětích, včetně skloňování a tvarování sloves. Navíc začíná používat č, š, ž a c, s, z. Je mu dokonale rozumět. Tak snad to bude alespoň on nebude muset dělat logopedii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3172
18.8.20 16:33

Každé dítě je jiné..znám holčičku, která ve třech letech mluví jak dospělák a naopak chlapečka, který sotva řekne máma :nevim: všechno většinou startuje školka, tam se nemluvící děti rozmluví, pokud nemají nějakou poruchu (autismus) apod., což není zas tak obvyklé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6154
18.8.20 17:04

Starší dcera se rozmluvila v necelých 3 letech
Rovnou ve větách. Mladší mluví perfektně ve větách od dvou let. Ani jedna není a nebyla ve školce. Ale od kamarádky dcerka nemluví ani teď ve čtyřech letech, max. Sem tam slovo. Ja slyšela, že teď začínají doktoři řešit až okolo čtyř let, do té doby má dítě čas :) nebojte, to přijde! A pak budete ještě s láskou vzpomínat na dobu, kdy to dítě občas mlčelo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61740
18.8.20 17:55
@Anonymní píše:
Jak mluví vaše tříleté děti? Dcera umí dost slov ale někdy špatně (ptáček je ptáčke), domluví se, umí odpovědět na spoustu věcí ale ve větách nemluví. Max spojuje (jede kolo, pejsek papá). Nevím jestli už to řešit logopedií. Bude mít tři roky na podzim, do školky jde jen na pár dní v týdnu.

Já mám oba kluky uzvanene, takže mluvili ve větách, ale měli oba vadu řeči, takže oba logopedie.. Jinak napr synovec nemluvil ve 4 letech vůbec, prostě se mu nechtělo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1760
18.8.20 21:07

Já zacala mluvit až po 3.narozeninach, do té doby jsem říkala jen táta, máma a brm brm :lol: :lol: Pak jsem začala a nedala se zastavit a dnes mě ta moje prorizla pusa slušně živí :lol: Chodila jsem ve školce na logopedii, nešlo mi r a ř a další a dostala jsem odklad, ale nikdy mi to v ničem nevadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.8.20 00:20

Asi ti to vůbec nepomůže, ale moje malá ve 22 měs. mluví v rozvitých souvětích, skloňuje, časuje, používá množné číslo…rozumíme jí my i cizí lidi všechno a dokonce i sama hezky a srozumitelně zpívá…a teda jak jsem se na to těšila, tak musím říct, že je to trochu i na budku, protože se tak rychle zlepšuje především proto, že ji to prostě baví mluvit a povídat si. A takhle v deset večer už to nebaví zas mě a brala bych chvilku klidu:-))

Podle mě mluví líp děti, který jsou prostě ukecaný ze své podstaty - extroverti, kteří potřebují komunikovat. Naše malá se mnou potřebovala na určité úrovni komunikovat už od mimina, nesměla jsem ji nechat chvilku samotnou, pořád chtěla abych se s ní bavila… jakmile se posadila v kočáru, tak jsme museli jezdit celý dny venku a pištěla na lidi, navazovala oční kontakt atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
19.8.20 00:31

Můj nejmladší syn do tří let nemluvil skoro vůbec… (pokud nepočítáme batolecí žvatlání na úrovni asi ročního dítěte - bác, haf, ham atd.). Pamatuju si, že při tříleté preventivní prohlídce se nezdařila zkouška zraku, protože syn zkrátka nedokázal říct, co vidí (nezvládl slova typu domeček, sluníčko, židle). Doktor mi tenkrát řekl, ať mu dám ještě rok čas, že většina těchto „nemluvících“ dětí se nakonec sama do čtvrtého roku rozmluví. A měl pravdu, za rok už syn mluvil normálně i v souvětích, správně časoval, skloňoval, šlo to po těch třetích narozeninách najednou hrozně rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat