Jak daleko jste jezdili do školy?

Anonymní
9.9.11 18:10

Jak daleko jste jezdili do školy?

Dobrý den, otázka je na studující maminky nebo na studují dálkově při zaměstnání. Jak jste daleko jezdili do školy? A jak se studíum VŠ dalo zvládnout při dětech nebo s partnerem? Přemýšlím o VŠ, ale pro mě je vše 300km a dál :-/

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2183
9.9.11 18:31

Ahoj když jsem jezdila busem tak hodinu od nás na smíchov pak skoro hodina metrem na černý most a pak hodina busem do liberce , ale alepson jsem si vždy něco zopakovala nebo odpočinula. autem to bylo velmi pohodlné a rychlé, ale kdybych nemusela celou cestu řídit tam i změt. takže jakmile opět nastoupim tak opět busem :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.9.11 18:43

No, netuším odkud jsi, ale to máš skoro na druhý konec republiky..nebo 300 počítáš dohromady (tam a zpátky)? Já jezdila cca 3× do týdne 2,5 hod. ráno, pak to samo odpol zpět a pak ještě chodila na část.úvazek do práce, po 4měsících jsem to vzdala, byl to děs a bylo to cca 180-190km denně. Hlavně blbé spoje. Jinak jsem skoro celého bakaláře jezdila busem každý den do Prahy cca hod. až hod a půl (to samé domu) a to bylo celkem o.k.

• Nahlásit
  • Citovat
20518
9.9.11 18:54

No, já začala dálkově VŠ ještě před svatbou a dětma. Do toho právě svatba, jedno dítě, druhý dítě … a šlus, to se nedalo. Resp. asi dalo, ale já už tak nějak toho měla dost, furt něco opakovat, přerušovat … jinak dojížděla jsem cca 4 - 7 x za semestr (podle počtu opakujících zkoušek) do Budějc a tam přestup do Brna (čtyři pět hodin vlakem či busem). Čtyři hodiny přednášek byl celodenní výlet se vstáváním v půl pátý a návratem v jedenáct večer. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48889
9.9.11 19:52

Studuji také VŠ, ted posledním rokem a s malým synem to zvládám. Výuku máme 1× za 3 týdny celý den (sobota/neděle). Školu mám 15 minut autem od baráku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48889
9.9.11 19:56
Anonymní píše:
Dobrý den, otázka je na studující maminky nebo na studují dálkově při zaměstnání. Jak jste daleko jezdili do školy? A jak se studíum VŠ dalo zvládnout při dětech nebo s partnerem? Přemýšlím o VŠ, ale pro mě je vše 300km a dál :-/

Těch 300 km je docela štreka. Záleží, jak často budete mít výuku. Když to bude 2× do měsíce, tak se to dá. Jinak bych si asi vybrala školu, která je blíže. To dálkové je spíš samostudium, tak to zvládneš. Chce se to učit třeba přes oběd, jestli ti děti spí nebo pak večer, až je uložíš. Kamarádka ted ukončila VŠ při dvou malých dětech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10120
9.9.11 19:59

ve středu jsem odstátnicovala…studovala jsem nejprve se dvěma dětma, pak k tomu přibylo mimi a celé studium probíhalo při práci…je resp. to bylo náročné, ale když se chce, všechno jde…přeji hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
9.9.11 20:05

Ahoj, hodně záleží, jak je studium koncipovaný, protože některý dálkový jsou třeba vždy čt., pá, so., jinde zase jen víkendy, někde praxe, takže tohle mi přijde zásadní. Taky počet tzv. konzultací je trochu odlišný. Já taky jezdila přes půl republiky při zaměstnání a dalo se to, ale je pravda, že jsme měla celkem vstřícného zaměstnavatele a jezdila jsem vlakem, takže ty hodiny na cestách a pak i při přespávání tam se daly dobře využít na studium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.9.11 08:54

Moc díky za odpovědi. Já jsem právě z Chebska a dálkově by byla akorát VOŠ, ale tu už mám. Chtěla jsem něco Bc. se zdravotnickým zaměřením, ale tady prostě široko daleko nic, ani v Plzni, musela bych tak Budějky nebo něco takového, možná ještě Prahu..

• Nahlásit
  • Citovat
2183
10.9.11 09:24

Anonymní v plzni ošetřovatelství je i dálkově. tady máš odkaz.
http://www.fzs.zcu.cz/…ske/VSK.html :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.9.11 10:15

Ale to je pro lidi, co pracují v oboru a jsou registrováni. Píšou to tam :-/

• Nahlásit
  • Citovat
2183
10.9.11 10:19

chceš li na zdravotnický obor dálkově tak všude chtějí mít praxi nebo registraci, tam kam jsi chtěla těch 300km to nechtěj? co to je za školu ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.9.11 10:34

Třeba veřejné zdravotnictví..Na zdravot.laboranta chtějí asi taky registraci, že?
A co třeba práva? Dají se studovat dálkově? Ale bez školného? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
2183
10.9.11 10:40
Anonymní píše:
Třeba veřejné zdravotnictví..Na zdravot.laboranta chtějí asi taky registraci, že?
A co třeba práva? Dají se studovat dálkově? Ale bez školného? :think:

já nevím co máš za vzdělání ani kde pracuješ, ale skákat ze zdrávky k právum to mě pobavilo. vysoká škola není jen o docházce, ale celkově zabere dost času a pokud chceš jít na práva třeba se střední zdrávkou tak ti držím palce . já bych to nedala ani na denní a bez závazku. :pankac: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
10.9.11 10:52

dálkově obor ve zdravotnictví bez registrace jde studovat v ČB, Brně a Ostravě, obory Všeobecná sestra a Porodní asistentka.Podmínka je,že si musíš tu praxi dodělat s preznečními studenty během těch 3 let studia (u VS je to 2300h,u PA 1700h praxe)

Já začínám studovat teď v září, zrovna tu Porodní asistentku. do školy to mám cca 15min tramvají nebo 5min autem, jsem z Ostravy. Výuku máme každý pátek a asi 5× za semestr i v sobotu,vždycky celý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama