Jak mi přijdou peníze, přechod z RD+MD

163
26.9.20 09:25

Jak mi přijdou peníze, přechod z RD+MD

Ahoj, prosím kdo se vyzná… 26.10 nastupuji na mateřskou z rodicaku. Rodicak jsem nestihla vybrat celý, protože je první dceri 9 měsíců. Takže 26. 10 nastupuji na mateřskou, a ukončení rodicaku je 25.10. Normálně mi rodicak chodí 10.den v měsíci, a mateřská chodila 6.den v měsíci (vše přibližně dle víkendu). Přijde mi poslední dávka stejně, nebo můžu očekávat v listopadu nějaké velké spozdeni? Chápu že mají na vyplacení 30 dní, takže se nemůžu spoléhat na přesne datum, ale třeba to měl někdo stejně. Děkuji :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
127
26.9.20 10:03

@Koroptev12 Zdravím, pokud si nestihla vybrat rodicak cely, muzes zkusit jeste zajít na UP a domluvit si tam vyšší částku, pokud na ni mas nárok, staci kdyz manžel vydělává vic, můžete si základ vypočítat z jeho výplaty a aspon dobrat co nejvic jde. Jinak pokud 26.10 nastupující na mateřskou, další měsíc by ti měl jeste poměrem přijít rodicak a za zbylé dny do konce měsíce poměrem i mateřská. Jestli to přijde dohromady nebo zvlast to netuším, ale měly by přijít jeste obě částky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55723
26.9.20 11:14

@Koroptev12 přijde to vyplacené na 2. Nejdříve mateřská a podle její výše se potom dopočítá výše rodičovského příspěvku. Úřady si to pošlou mezi sebou.
Nastupovala jsem na PPM koncem července a v srpnu dorazila mateřská normálně a doplatek RP potom po 20. srpnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8580
26.9.20 13:29

Rychlost vyřízení PPM závisí na tom, kdy to zaměstnavatel pošle na OSSZ a kdy to pak zpracují. Na ÚP nahlaš nástup na PPM. Rodičák dopočítají až potom, až budou mít od OSSZ potvrzený DVZ k té PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama