Jak na dcerku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kotipa
Povídálka 32 příspěvků 02.03.17 22:21
jak na dcerku?

Dobry den…mame dceru 5 a pul let a syna 3 roky…Dcera se nam změnila před očima!!!od jakživa je živější a do princezny má daleko ikdyž ji to někdy chytne :-) ale posledni dobou se chová jakkoby ji nikdo neměl rad…vede zvlaštni řeči…namaluje obrazek (od malinka strašně rada maluje) a hned je-že je to hnusny na to se neda dívat a vyhodi ho-vedu s ni debaty proč si to mysli atd…má si uklidit svuj nepořadek a hned že jen ona uklizi a bracha nemusi…vždy ji vysvětlim že to ona vystřihovala a je to jeji nepořadek…odsekava nam…hned se urazi nebo rozplače ikdyž nejde vlastně o nic…zeptam se-proč ted plačeš? řekne jááá neviiim!!!to je jeji nejčastější odpověd! ve školce se začala stranit dětem! a z toho sem v šoku! od malinka je společenská!!!ted je třeba doma s ustupujicí chřipkou a jeji záliba je jen pohadky a malovani…k ničemu jinymu ji neukecam…mame cvičny sešit…bere to jako trest-ale ja ji to podavam jako hru! za cca 14 dni jde k psych. k vuli zapisu aaaa už ted se děsim co tam předvede! jen pro přesnost-mame naprosto klidne manželství-žadny rozvod-křík a nadavky mezi mnou a manželem vuuubec…strašně se omlouvam za slohovku, ale sem ko když vidim co se s ni děje a nevim už jak na ni :( :think: :zed: :,(

Reakce:
Veru1987
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 02.03.17 22:29

Nemůže žárlit na mladšího bratra?? Sestra nedávno řešíla podobnou situaci. Malá na sebe snažila upozornit…začala dělat problémy ve školce. Dávala o sobě vědět „halo já jsem tady taky…“.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 02.03.17 22:40

V tomto věku normální vývojové stádium. Snaž se na té změně vidět to pozitivní, dítě je vnímavější, začne být i rozumnější, víc chápe, vnímá svět komplexněji, dokáže jít víc do hloubky.

Negativní sebehodnocení je důsledek přílišných nároku na dítě, zvolnete, snažte se jí vidět jen jako dítě, ne jen jako starší dítě.

Ono si to časem sedne, hlavně zachovat klid ;)

kotipa
Povídálka 32 příspěvků 02.03.17 22:42

Nooo to mě taky uplně jako prvni napadlo…jenže my se oba věnujem dětem stejně…aaa vlastně co začala mit mala problemy ve školce, tak ikdyž se za to stydim, se dceři věnuji asik i více než synovi :oops: ona chvilku dobry dobry a najednou začne vest ty svoje řeči-vše co uděla je šptaně…už na nas vytasila -že ji nechapem atd…takovy řeči v 5 letech!!!přitom denně se ji ptam jak se měla…co ve školce…co by chtěla podnikat atd…kdyby ji bylo o 10let víc tak si řeknu 100% puberta!!!ale v 5 letech???

kotipa
Povídálka 32 příspěvků 02.03.17 22:48

Nooo tak to mate pravu-všimla sem si že jinak vnima určite věci…noo a sem a nejsem narična na ni…jako co se tyče slušněho chovani sem nekompromisní!!!poz­dravit-poděkovat-poprosit-nelhat…toooo přes to nejede vlak…ale jinak že bych ji nutila třeba do to malovani…atd to vubec…Jak se mam teda k ni chova? vše si ted strašně bere-až překrucuje…a po pravdě opravdu nemužu jen s ni sedět-má ještě brašku, s kterym si rozumi asik tak jako každy sourozenec…chvilku by ho zabila, ale jindy na něj neda dopustit :D

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17306 příspěvků 02.03.17 22:52

Dcera má šest a taky je někdy pěkně svéhlavá a rebelující. Částečně to vnímám jako vývojovou fázi, už je to zkrátka předškolák, samostatně myslící. Navíc zjištuji, že už ji to ve školce kolikrát nebaví, nudí se. Někdy mi přijde, jako by byla v nějaké fázi předpuberty :oops: Z toho je zas super, hodná, úžasná…
Je možné, že emocionální výkyvy jsou způsobené i tím, že se vyrovnává se žárlivostí na sourozence. Je to přirozené.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 23:04

Dcera se podobně také chovala kolem šesti let. Tedy ne že by se stranila. Ale s tím úklidem a tou náročností, že všechno musí být precizní. Odpověď byla také na všechno nevím, trvá jí to dlouho než se rozhodne. Tenkrát u nás probíhal projekt PPP prevence specifických poruch učení, ráda plnila různé úkoly atd. Zjistili jí tam IQ přes 130. Že je v něčem jiná než vrstevníci jsme věděli, ale toto by nás nenapadlo. ;) Ty děti mají úplně jiný způsob myšlení. A právě také říkala dost často, že jí nikdo nechápe.

Titty
Echt Kelišová 8198 příspěvků 03.03.17 00:36
@kotipa píše:
kdyby ji bylo o 10let víc tak si řeknu 100% puberta!!!ale v 5 letech???

Mně to naše paní učitelka ve školce potvrdila, prý se tomu říká „předškolní puberta“ a pozoruje to pravidelně u většiny předškolních holčiček. 8) Taky si to teď s šestiletou „užíváme“, sice trochu jiné projevy, než u vás, ale trénink na tu skutečnou pubertu je to dobrý. :roll: :P

Arome90
Povídálka 16 příspěvků 03.03.17 07:40

Naše predskolacka je taky dobrej pubos :lol: :lol: Včera brecela, ze kluci ze školky uz mají šest let a ona musí ještě dva měsíce počkat :mrgreen:
Je to láska naše, náročná, svéhlavá, také si občas kriticky hodnotí své výtvory..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >