Mix léků u dítěte ve věku 4 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TSMoruga
Závislačka 3177 příspěvků 28.02.17 23:55
Mix léků u dítěte.

Zdravím.

Zdá se vám v pořádku mix léků na večer pro kluka ve věku 4 let a tří měsíců ve formě:
ventolín 2 vdechy
flixotyde 2 vdechy (bere trvale)
xyzal 2,5 ml
fenistil 15 kapek
diazepam (prý proti křečím při horečkách)
dithiaden 1/2tbl
prednison 1/4 tbl
stoptusin 14 kapek

Prý se to mezi sebou nebije, řekli na pohotovosti a v podstatě bych mu to vše měla dát během hodiny. A to nepíšu o tom, že syn má i horečky, takže k tomu i nějaké léky na snížení horečky. 8o

A teď nevím, mám mu dát ten koktejl? 8o

Reakce:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 11637 příspěvků 01.03.17 00:05

Tak to je síla. Diazepam bych dala až při horečce 38,5 a vyšší. Asi bych to konzultovala s pediatrem.

marg
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 01.03.17 00:06

Dobry koktejl.
Nejsem lekarnik, jen vsechny chutovky pres nas take prosly (ne tedy najednou).
Xyzal a fenistil a dithiaden bych vynechala. Místo toho Aerius, pokud mate, nebo tedy jeden z tech vyse uvedenych na zklidneni sliznice. Stoptussin bych k tomu take nedavala.
Prednison ano asi jako prevence laryngitidy, nebo kvuli ni?
Dychatka ok.
Diazemam nevim, asi ano…?
Znovu opakuji, nejsem lekarnik a vetsinou posloucham doktory, ale tohle tedy najednou asi ne 8o

Maja1984
Stálice 87 příspěvků 01.03.17 00:20

Kombinace Xyzal, fenistil a dithiaden je fakt dost. Pokud je alergii/astmatik dávala bych xyzal dlouhodobě ráno a dithiaden při zhoršení stavu, nemoci, dost tlumí proto nejlíp večer. Ty foukadla jsou ok. Diazepam až při opravdu vysoké teplotě blížící se čtyřicítce nebo kdyby šel do křeče, záleží zda se u něj už febrilní křeče objevily. Nejdříve bych zkusila chladit zábaly. Prednison dávat je protizánětlivý a navíc oplaskne sliznice. Stoptusin taky ok, proti kašli.

TSMoruga
Závislačka 3177 příspěvků 01.03.17 00:41

On má v podstatě tyto projevy:
horečku nad 38
velmi vykašlává
má nález na plicích /sípe/
zrychleně dýchá (34 dechů za minutu)
Alergik asi nikdy nebyl. Máme kočky, nikdy mu nevadily. Jedině, když byl nemocný, tak měl astmatické projevy, ale to mohlo být i na bacila. Než šel do školky, nikdy nebýval nemocný a ani alergický.
Já nevím teda. Vynechat xyzal a fenistil? :think:
Upřímně, vůbec se mi nelíbí, co nám na pohotovosti naordinovali.
Laryngitidu taky nemá. Ten Prednisol nám naordinovali kvůli kašli. :nevim:

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 01.03.17 01:51

Ano můžete mu to dát
diazepam až kdyby horečka lezla moc nahoru, což už vám asi leze

jeho stav není úplně banální a jednoduchý, proto více těch léků, ale dát je můžete a postupně bytse měla, začnete prednisonem, ten zafunguje až za déle, ne ihned

:kytka:

Halamka
Závislačka 3648 příspěvků 1 inzerát 01.03.17 05:18

Jsem laik, ale treba davat xyzal a fenistil najednou, kdyz je to na stejne bazi? Diazepam? Stoptussin a prednisol?
Mi prijde, jakoby tri lekari naordinovali tri lecby a podle me je to hodne silny koktejl. Nereknu dat treba stoptussin a pokud nepomuze, tak s odstupem prednisol stejne jako fenistil a s odstupem xyzal. Ale tohle by slozilo slona. A diazepam proc? To se jisti? Krece jsou u skoro petileteho mene caste nez u mimina a je to asi ctvrty tlumici lek z cele rady… Ten vubec.
Dojdi dnes k dr. Nebo zavolej. Ja bych tohle vsechno dohromady rozhodne nedala.

Maja1984
Stálice 87 příspěvků 01.03.17 06:54

Vynechala bych fenistil určitě. Xyzal a dithiaden bych dávala pokud je na tom tak jak píšete. Xyzal ráno a dithiaden večer, bude po něm í lépe spát. Pokud hodně vykašlává a je co vykašlávat a tak stoptusin není ideální. Na podporu vykašlávání není, to by byl lepší třeba mucosolvan. Diazepam kdyby šla teplota ke 40 nebo šel do křečí. Je to sice koktejl, ale je potřeba kombinace jeden lék na takovéto projevy stačit nebude. Evidentně je ten stav vážný, když jste jeli na pohotovost.

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 01.03.17 07:06

Tak hlavně bych konzultovala s pediatričkou. xyzal, fenistil a dithiaden je vlastně to samé. takže najednou, tomu nerozumim.

naše neuroložka říká, že preventivně diazepam se už nedává. pokud nikdy křeče neměl, tak bych určitě nedávala. to je fakt svinstvo. maximálně při fakt vysoké horečce nad 40.

ale jinak : když už tedy jdeš k doktorovi, tak bych jim holt věřila. proto jsi tam šla, ne?

Maja1984
Stálice 87 příspěvků 01.03.17 07:22

Dithiaden má jen krátkou dobu působení a dává se na noc, aby se dítko vyspalo, protože mimo jiné i tlumí. Xyzal má celodenní působení, tato kombinace se běžně dává.

Anais
Kelišová 5585 příspěvků 27 inzerátů 03.03.17 14:17

@TSMoruga to ho chcou otrávit - přeháním…
Jestli má kašel, tak něco na odkašlávání - u nás zabírá ACC a na noc bych dala jeden z léků na alergie - Xyzal, Aerius - nekombinovat víc.
To že má 38 horečku bych nechala na přirozené imunitě, pokud komunikuje, trochu jí a pije, tak pár dní s horečkou se mu určitě nic nestane.
Diazepam je soda i pro dospělého… dávají ho manželovi, když ho odveze rychlá s epi záchvatem, tak nevím zda bych něco takového dala dobrovolně dítěti…
Jestli má malý virozu - dle toho co píšeš jo, tak to chce čas. Náš malý moc nepije normálně, ani když je nemocný, tak dehydrataci neřeším, kdybych přišla s tím, že mi ve 3 letech vypije tak 500-750 ml tekutin, tak by jsme s každou horečnou byli v nemocnici na kapačkách. Teplotu mu srážím až když má přes 39 a nechce ani jíst ani pít a to mu dám jen 1/2 dávky, tělo musí bojovat samo.
Takže zkoušej tekutinu po lžičkách, dobrý je lipový čaj s medem proti horečce a chce to čas.
A kočky no jesltli má náběh na alergika, tak mu určitě neprospívají :zed:

TSMoruga
Závislačka 3177 příspěvků 06.03.17 01:22

Děkuji všem za odpovědi. Něco jsem upravila. Synovi je už lépe, naštěstí.
Důvod pohotovosti - byl hodně zahleněný, zřejmě to nebylo tak vážné na pohotovost, ale jsem hysterka, nezdálo se mi dýchání, chrčelo mu v plicích.
Od klasické doktorky jsme měli něco naordinováno, co jsem předala „dál“ na pohotovosti. On mi řekl, že v léčbě naordinované naší doktorkou máme pokračovat a k tomu přidat další léky, které nám předepíše. Nezdálo se mi to, měla jsem strach a založila toto téma.
Naše doktorka potom vyloučila nějaké léky, které naordinoval lékař a s některými se shodla.

@Anais A kočky no jesltli má náběh na alergika, tak mu určitě neprospívají// promiň, ale dovolím si oponovat. Sice existuje teorie, že kočky jsou největším alergenem, ale syn skutečně se s nimi muchluje každým dnem a nic mu není po několik let a vlastně nebylo ani když měl alergické/astma­tické projevy při nemoci, kdy se s nimi muchloval (projevy se objevily až večer, nebo spíše nějaké přitížení, což při nemoci bývá). :think: Neočekáváš snad, že člověk v mé situaci vezme mazlíky mému synovi proto, že mu snad údajně při alergii neprospívají (což alergik nikdy nebyl a i kdyby byl, tak na kočky skutečně ne)? Jak jsi vlastně k tomuto došla? Alergií je milion. To, že je někdo alergik, tak ještě neznamená, že bude mít reakci vždy i na kočky, jakožto největší alergen. A promiň, že reaguji takto na tvůj příspěvek, ale jsem ovlivněna zvířecími skupinami, kde dítě má alergii na peří a dává se pryč automaticky kočka/pes, nesnáším to. Proto reaguji. :nevim:

Anais
Kelišová 5585 příspěvků 27 inzerátů 07.03.17 05:37

Ono ta alergická reakce může být zpožděná… já kočky taky miluju, ale stačí, když nějaký dobrovolník s kočkou cestuje busem a mám celý den vystaráno… dlouhodobě se mu ta alergie může zhoršovat a zatím se to asi projevuje „jen“ u nemoci…
Tvrdíš, že alergik není. To tak malému dělali klasické alergo-testy???

TSMoruga
Závislačka 3177 příspěvků 07.03.17 11:44

@Anais Psala jsem ti zprávu, nechce se mi tu rozpitvávat věci ze soukromí. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >