Předškoláček - návrh na odklad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pájinka25
Závislačka 2888 příspěvků 26.02.17 06:44
Předškoláček - návrh na odklad

Zdravím maminky, mám doma předškoláka, teď za tři dny mu bude 6. Je březnový. Tudíž v době, kdy by měl jít do školy mu bude už 6 a půl. Je maličký a hubený, 111 cm a 18 kilo. Kdesi někde jsem četla nebo mi někdo říkal, že dítě musí mít na první třídu minimálně 16 kilo. Což teda je u nás v normě, ale o to ani tak nejde. Jde mi spíš o to, že na školu je podle mě chytrostí připravený, čísla poznal už v době, kdy mu ještě nebyli 3 roky. Teď už napočítá do sta, umí všechna písmenka, napíše svoje jméno, moje jméno, zvládá i jednoduché sčítání, jako např. 1+1, 2+2 a tak. Paměť taky v pohodě, mláďata od zvířat vyjmenuje, obrázky přořazuje správně…ale přesto nám byla doporučena návštěva pedagogicko-psychologické poradny a zvážení odkladu. Je to prý z toho důvodu, že když s ním učitelka ve školce pracuje samostatně, tak je vše v pohodě, ale prý se neprojevuje v kolektivu, nechává iniciativu na ostatních, zkrátka se jen veze. Myslíte, že je to takový problém? Že by z něj zkrátka nebyl šasek a vůdce třídy? :nevim: Jako já to chápu, ty učitelky asi vědí, co dělaj… :nevim: jeden chlapeček ze třídy od nás dostal odklad kvůli údajně citové nevyzrálosti, že je prý hodně mazlivej. Je pravda, že tam bylo víc důvodů, ale tenhle byl jeden z nich. Můj syn je tak hodně mazlivej (holt jedináček no :lol: )Stále váhám, nechěla bych, aby ho nástup do školy nějak špatně poznamenal, ale zase se obávám, že když ho ještě rok nechám, bude se pak nudit, protože ten zájem o čísla, písmena, plnění různých úkolů z písanek a tak, má sám od sebe, nenutím ho do toho. Jo a jetě jedna věc. Údajně jeden ze znaků školní zralosti je, když si dítě pravou rukou obloukem přes hlavu dosáhne na levé ucho (nebo naopak levou rukou na pravé). Když nedosáhne, není prý školně zralé. U nás mu chybí tak cenťák. A upřímně…každé maminky předškoláčka, které jsem se na to ptala, mi bylo řečeno, že dítě nedosáhne. takže mi to přijde trochu přitažené za vlasy, ale mám to od pedagožky :nevim: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Petussska
Kecalka 217 příspěvků 26.02.17 06:54

Já myslím, že to nevadí, to je hodně dětí - že se stydí třeba, bojí…nechápu proč by nemohl začít chodit když už je jinak na školu připravený. Každý není vůdce a proč by taky měl být? Bude šikovnej a otrká se časem :)

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 26.02.17 07:10

Hele je únor, to znamená, že do školy jdou za víc jak půl roku, pokud tedy dítě není vyloženě zaostalé, nad odkladem bych tedy neuvažovala, půjde v šesti a půl nebo v sedmi a půl, to je jako šílenost, dávat poprvé do školy dítě v sedmi a půl letech. Jen proto, že se neprojevuje v kolektivu. Navíc si myslím ( je to můj názor), že ti odklad stejně nedají. Nicméně můžeš s ním zkusit navštívit PPP, jejich závěrem se nemusíš řídit. Když navrhnou odklad, stejně ho můžeš dát do školy. Ale já bych takto staré dítě s jeho znalostma do školy tedy poslala.

Pájinka25
Závislačka 2888 příspěvků 26.02.17 07:15

@terinka4444 no teď tam byl jedne chlapeček od nás, je dubnový a odklad dostal. Ale on ho dostal pro nezájem, nevydržel u úkolů, odbíhal a údajně prý byl schopný odejít s cizím člověkem. Jako mě to v 7 a půl taky přijde jako šílenost :nevim: jenže tchýně je pedagožka, dokonce ředitelka ve školce a podle ní, bych to měla zvážit…už vidím ty komentáře, když se rozhodnu jinak :nevim: ale já jsem na 99,9% rozhodnutá dát ho do školy

Lemonkas
Závislačka 4155 příspěvků 26.02.17 07:32

Urcite zajdi do te pp poradny, uplne bych nazor ucitelek ze skolky neignorovala, preci jen ditko znaji z jineho pohledu. A uvidis co reknou tam, u nas jsou nulte tridy, kam muzou jit prave deti co maji odklad. Je to uz priprava na skolu o dost jine nez skolka…je pravda ze pokud nejak nezaostava a neni az moc citlivy a je jeste hodne casu a prijde mi ze ted jsou odklady az moc v mode, na druhou stranu jim skola neutece a kdyz nejsou po vsech strankach vyspeli proc je nutit

Aluree
Kecalka 379 příspěvků 26.02.17 07:41

Já bych se objednala do PPP, ale až třeba na konec dubna, prostě co nejpozději. Ať posoudí někdo zkušený. A co si budeme povídat, mě dcerka před měsícem na dni otevřených dveří v místní škole nechtěla pustit ani odpovídat, je to normální reakce na neznámé. Manžel jí chtěl dát do školky už loni což jsem odmítla (je narozená v září). Mimochodem na ucho si dosáhne, ale ona je lezec, takže má natrénované ruce.

Pájinka25
Závislačka 2888 příspěvků 26.02.17 07:44

@Aluree na konec dubna to nejde, zápisy jsou 5. a 6. dubna a do té doby musíme vědět, zda bude m chtít odklad nebo ne.

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 26.02.17 07:44

@Pájinka25 zajdi do poradny a uvidíš, vždyť je to poradna od slova poradit, tam jim můžeš říct, že ty jsi na 99% rozhodnutá ho dát, ale že tchýně je z oboru a říka že… a že jsi na vážkách, nech ho projet poradnou a uvidíš, co ti řeknou.

Nicméně mé dítě mělo odklad ( ona je tedy na konci prázdnin, takže šla čerstvě sedmiletá) kvůli logopedii, měla kombinovalé logopedické vady, a i přes brzkou intenzivní logopedickou péči v těch čerstvých šesti letech byla mluva velmi špatná, za ten rok navíc to zvládla, že do školy šla brilantně mluvíc, jedno ze tří dětí, co nemělo v první třídě logopedické problémy, ale jako tvé dítě, ona jako předškolák počítala, ona četla, ona prostě sama doma zvládala to co děti v první třídě, pak dostala ještě rok navíc, ve školce se nudila, poslední půl rok tam nechodila, ve škole je dodnes prostě napřed. Jasně, nemám se školou absolutně žádnou práci, ona se doma od první třídy neučí ( jediné na če trvám je angličtina, aby dokola opakovala naučené, každá den alespoň 10minut) a je premiantkou, nic jí neuteklo, ale i v té škole se nudí, možná by se nudila, i kdyby šla o rok dřív, ale prostě ten rok je znát, domů nenosí ani úkoly, smí je dělat ve škole, protože má dřív hotovo běžnou látku, aby se v hodinách nenudila. Takže to zvaž, zajdi do poradny, a pokud vyloženě neřeknou, že v žádném případě, protože bla bla, tak ho dej. je vlastně ještě o půl roku starší než mé dítě, pokud tam nebude vyloženě veliký zádrhel, tak bych odklad nedávala.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12176 příspěvků 26.02.17 07:54

Zajdi do poradny. Rozhodne bych nepodcenovala názor učitelky ;)

Aluree
Kecalka 379 příspěvků 26.02.17 07:54

@Pájinka25 to je přeci blbost, když ti u zápisu doporučí odklad, tak až pak jdeš do PPP…

Aluree
Kecalka 379 příspěvků 26.02.17 07:59

… ale určitě můžeš i před zápisem z vlastní iniciativy, každopádně já bych počkala. Nám to naše dítě „vyrostlo“ nejvíc mezi 6. a 6,5.rokem a už jsem si jí dokázala ve škole úplně jinak představit.

Pájinka25
Závislačka 2888 příspěvků 26.02.17 08:00

@Aluree u zápisu ti nic nedoporučí, u zápisu je jim to víceméně jedno, pokud chceš aby šlo dítě do školy, tak prostě půjde, konečný rozhodnutí je na rodičích, i když v poradně řeknou něco jiného. Oni třeba můžou u zápisu říct, že se jim něco nelíbí, ale to je tak vše. Měli jsme na začátku února ve školce třídní schůzku a tam bylo jasně řečeno, že k zápisu se musí příjít s rozhodnutím o odkladu.

Pájinka25
Závislačka 2888 příspěvků 26.02.17 08:02

@Aluree a pokud v poradně doporučí odklad a rodiče se pro to rozhodnou, tak prý dítě ani k zápisu nemusí, stačí tam jen odnést papíry. Je to nelogické já vím, ale takhle nám to bylo řečeno :nevim:

Aluree
Kecalka 379 příspěvků 26.02.17 08:03

@Pájinka25 zajímavé, tak to u nás asi bude jinak, u nás se zase u zápisu říká, že doporučují odklad a návštěvu PPP. Je to tedy informace z loňského roku, třeba se to teď změnilo, asi bych to měla říct kamarádce, co má prázdninovou dcerku a tohle vůbec netuší :lol:

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 26.02.17 08:04
@Aluree píše:
@Pájinka25 to je přeci blbost, když ti u zápisu doporučí odklad, tak až pak jdeš do PPP…

proto letos nově posunuli zápisy až na duben, aby se to už tak nějak u zápisu vědělo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >