Jak na příkrmy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cyesis
Kecalka 220 příspěvků 15.09.08 18:59
jak na příkrmy???

zkušené maminky, jak ste začínali s příkrmy??
jdeme ve čtvrtek k doktorovi se poradit o začínání s příkrmy. teď už druhý den jsem dala kašičku a dost s ní bojujeme. dávám od hami banánovou, a brouček se mi u ní strašně vzteká..
jak ste si dělali pro svoje děti příkrmy, jak jste je ohřívali?? kdy ste je dávali?? hrozně se toho bojím… nechci aby mi u toho tak plakal, jako u té kašičky, zítra chci skusit jinou…
s jakými příkrmy jste začínali??? synovi jsou 4. měsíce.
a ještě by mě zajímalo jakou konzistenci má mít kašička?? nevím jestli mu ji mám dát, když je vyloženě kašovitá nebo jak je to spíš taková ta voda???
všem moc dík za rady…

Reakce:
Eliška
Extra třída :D 11829 příspěvků 15.09.08 19:15

Předpokládám, že tvůj synek není kojený, jinak by bylo na příkrmy hrozně brzy, ostatně i u prospívajících dětí na UM se už radí s příkrmy nespěchat, klidně to může být o dost později než v ukonč. 4 měsících.

Začínat banánovou kaší (a kaší vůbec) nebylo zrovna nejšťastnější. Doporučuje se začínat zeleninovým jednodruhovým pyré, postupně přidat další druhy zeleniny, maso, pak ovoce a bílý přírodní jogurt, cereálie (zprvu bezlepkové), ke konci sýry a obilniny s lepkem (což je všechno rozloženo do cca 4 měsíců, ne že se na to komplet najede během měsíce). Takže ty kaše jsou v pořadí až asi na pátém místě. Pokud miminko prospívá hůř, lze zařadit kaši trochu dřív, ale není to něco, co by miminko urgentně potřebovalo, většinou je třeba zařadit hlavně potraviny obsahující železo, vlákninu, vitamíny, stopové prvky.
Zkouší se vždy s aspoň třídenním odstupem od poslední potraviny a sleduje se reakce - vyrážka, průjem, blinkání, koliky atd. Pokud ti malý po kašičce plakal, vyřadila bych ji, máte nějaký zvláštní důvod ji dávat? poraď se s lékařem, zda je už třeba s příkrmy začít a pak případně začni tou zeleninou. Dost rozumných informací získáš na www.kojeni.net
Hodně štěstí!

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 15.09.08 19:18

Ahoj,
já jsem začínala asi týden před 6.měsícem s rýžovou kašičkou od Nestlé. Do odstříkaného mléka (ohřátého) jsem rozpustila a rozmíchala trošku té rýžové krupičky a dala do flašky s dudlíkem na kaši. První den jsem dávala opravdu jen trošku, abych malou „nazabetonovala“ a postupně jsem přidávala, až byla kaše hustší. V den, kdy bylo Nikolce 6 měsíců jsem jí dala pár lžiček mrkve „první lžička“ - myslím od Hami, ale už si to přesně nepamatuju - a ještě jsem jí nakojila. Postupně jsem přidávala mrkvičku tak, že za týden už obědvala jen zeleninku. Postupně jsem přidávala zeleninku, maso, žloutek, ovoce… No ale to ti určitě mudra vysvětlí přesněji než já.
Hodně štěstí při příkrmech!
 Romana

""http://b3.li­lypie.com/aUg3p2/­.png:http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png

""http://b1.li­lypie.com/ahMIp2/­.png:http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 15.09.08 19:45

Ahoj, přestože souhlasím s Eliškou, že není kam spěchat, musím přiznat, že my jsme začaly ve 4,5 měsících. Terezka měla střevní katar a doktorka mi doporučila rýžovou kaši, měly jsme od Néstle rýžovou nemléčnou, a protože špatně přibírala a kaše ji chutnala, tak už jsme u ní zůstaly. Vodu jsem převařovala 5 min a zchladnutí vmíchala UM a pak kaši. Konzistenci ne moc hustou, protože to se jí pak navalovalo. Teď už vodu jenom ohřívám v mikrovlnce. Pak jsme začaly v 6 měsících zeleninkou, postup tak, jak píše Eliška.

Myslím, že ze začátku je hlavní, aby se děti seznámily se lžičkou a byly ochotné zkoušet nové chutě.

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 15.09.08 21:00

Myslím, že na e-miminu a na zmiňovaných stránkách www.kojeni.net najdeš mnohem víc, než ti řekne doktorka. A pokud není osvícená, tak ti poradí dávat šunku, sýry a podobná zvěrstva u takhle malých miminek. Jak psaly holky, hlavně nikam nespěchat. Opravdu se začíná zeleninku v čase oběda. Pokud už chceš dávat kaši, předpokládám, že mimčo není kojené a v noci mívá brzo hlad. Takže tady bych začala nemléčnou rýžovou kaší (třeba od Nestle - rýžová krupička, stojí cca 28 Kč) a přidala bych 2 odměrky do večerní lahve s mlíčkem. Sama uvidíš, co to s ním udělá, jestli nebude bolet bříško a bude lépe spát.
U obou kluků jsme to takhle dělali, sice byli kojení, ale večer pít odmítali. Mlíčko s kaší ve flašce jsme dávali asi měsíc, mezitím se hezky v době oběda naučili jíst lžičkou, takže pak jsme dávali normálně kaši hustou (rýžovou, jáhlovou, pohankovou) lžičkou před koupáním. Těsně před spaním jsme pak dali ještě trošku mlíka.

Martina

Markéta456
Kecalka 110 příspěvků 24.06.15 09:14

Ahoj. pořád nějak tápu jak je to s příkrmy, jaký máte jídelníček u 5-6 měsíčních miminek? já zatím dávám jen ochutnávat, ale chtěla bych postupně nahrazovat dávky UM. třeba ráno a večer dát UM a mezitím na svačinky nějakou přesnídávku a v poledne masozelen. příkrm. takže dám řeba přesnídávku a pak ještě UM? kolik? nebo stačí zapít čajem? bojím se aby malá neměla málo nebo zase moc, kolik by mělo vypít miminko, které bude mít 3krát denně příkrm a tím ztratí tu dávku UM a tím i tekutiny. jsem z toho vedle, vůbec tomu nerozumím. děkuji za jakoukoli radu

saadet
Extra třída :D 11859 příspěvků 4 inzeráty 24.06.15 09:29

@Markéta456 noc kostce. Začni zeleninou v poledne jakmile sni aspon tu malou sklenicku/cca 125g tak uz sem um nedavala. Po cca 2 týdnech jsem dala kasi. Vzdy kdyz snedla těch aspon 120g uz sem nedala um. Pak jsem přidala ovoce dopoledne. Kolem 6m uz jsme meli um-ovoce-masozel-jogurt/kaše-um. Zacala jsem davat k jidlem pit vodu nechtela tak jsem ředila švestkovy nektar od hippu vodou a na tom se rozpila a navic to pomáhá na kakání ;) kdyztak se ještě ptej 8)

Markéta456
Kecalka 110 příspěvků 27.06.15 08:48

@saadet Ahoj děkuji za reakci. tak místo UM mám pak dát zapít vodou, čajem? kolik?
já se bojím, že když jí nahradím dávku UM, že bude mít hlad a přijde jakoby o tekutiny.

brko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.15 12:43

Reakce na jiný příspěvek

Příspěvek upraven 27.06.15 v 12:45

brko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.15 12:45
@Markéta456 píše:
@saadet Ahoj děkuji za reakci. tak místo UM mám pak dát zapít vodou, čajem? kolik?
já se bojím, že když jí nahradím dávku UM, že bude mít hlad a přijde jakoby o tekutiny.

dávej raději vodu, čaj pouze neslazený. já bych pak trochu um dala, resp. já kojím a dokojuji vždy po každém příkrmu. ne nadarmo se tomu totiž říká příkrm.

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 1 inzerát 27.06.15 12:57

@cyesis ahojda, můj brouček se vztekal 7 týdnů, než na to přišel :mrgreen:, tím tě nechci strašit :D. Kaši jsem dělala kašovitou ale řidší, jedl ji lžičkou. Chutnala mu Hami na dobrou noc krupicová s příchutí vanilky od 4. měsíce (ta je bez cukru), a taky Nutrilon první kaše nebo jak se to jmenuje. Ty ovocné příchutě moc nechtěl, teprve později jsem začala přidávat pro ochucení přesnídávky, nejdřív dvě lžičky a pak víc. Trvalo skoro 2 měsíce, než vzal příkrmy na milost, chce to trpělivost (brečel, prskal, plival atd.). Vždycky jsem byla v klidu a nabídla jsem tak 2-3 lžičky, když nechtěl tak nechtěl, nikdy jsem ho nějak nepřemlouvala a dostal mlíčko. Po dvou měsících najednou změna a sní čtvrt kila příkrmu v poledne i večer :lol:

SabuleBambule
Stálice 81 příspěvků 30.06.15 17:34
Příkrmy

Ahoj, mala zacala s brokolici-kupovanou kvuli dusicnanum.
potom mrkev s bramborem (kvuli zácpě -aby nebyla)
pomaličku jsem pridavala množství, kazdy den zvladla o lzicku víc.
Po cca 3 tydnech jsem přidala maso-kureci prsa, potom kruti, po 7.mesici hovězí.
Obcas stridam sklenicky (bio i nebio) s vařením. Cim je vetsi, tim vic varim, vyplati se to.
ted ma 9 mesicu a nejradeji ma brambory s mrkvi a bataty plus maso.
vse varim v koj.vode,ted uz mixuju jen trosku, at jsou kousky.
dnes jsem varila prvne repu. Mela velky uspech.
jedna repa cca 130g, kousek kedlubny,3mrkve, kousek kur. prsou,3kolecka porku, par kulicek hrasku a lžičku ol. oleje (pozor-muze to byt alergen), a zahusti nemlecnou ryzovou kaší.
vzdycky navarim. kastrulek a driv jsem to nalevala do ledotvorek a vzdy si utrhla jen tolik kolik potrebuju masa, zeleninove omacky apod.
jinak skvele jsou hipp příkrmy.
Snazim se kupovat bio, at uz na vareni, nebo ve skle, ale normy jsou prisne, chutove mi samotne chutna Hamanek atp. :-) jo a mala me taha porad jak silena, takze si tu mlecnou dacku urcite dopapa, kdyby neprospivalo,dr.by vam poradilo :-) jestli se v necem opakuju, pardon, cetla jsem jen 1.příspěvek

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >