Jak na živnost?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Jak na živnost ..
Ahoj, potřebovala bych poradit, manžel dostal nabídku práce, ale musel by jít na živnost. Prosím, jestli mi poradíte, co všechno by musel vést (účetnictví), kolik a co odvádět..? Jednalo by se o částku kolem 30 tis. měsíčně. Přes víkend musíme nabídku zvážit, tak abychom si to mohli spočítat. Děkuji
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Innka12 píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit, manžel dostal nabídku práce, ale musel by jít na živnost. Prosím, jestli mi poradíte, co všechno by musel vést (účetnictví), kolik a co odvádět..? Jednalo by se o částku kolem 30 tis. měsíčně. Přes víkend musíme nabídku zvážit, tak abychom si to mohli spočítat. Děkuji
mrkněte na www.jakpodnikat.cz
Je tam všechno hezky rozepsané.
- Citovat
- Upravit
Ahojky, já dělala taky na živnost… Částku jsem měla o něco málo nižší a odváděla jsem pouze soc. a zdravotní kolem 3300 kč dohromady. Pak je ještě nemocenské připojištění, ale to je na každém, zda si ho bude platit či ne. Taky záleží na tom, jestli to bude živnost vázaná (musí mít praxi, vzdělání…) nebo tzv. „volná“, kde nejsou v podstatě žádné požadavky, jen za živnostenský list se platí 1000 kč. A co mi účetní dělala daně, tak jsem ani nic nedoplácela…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
POkud bude odvádět 30tis měsíčně, tak bude platit trochu více, než je minimum tzn. těch cca 1600 + 1700 za soc a zdrav.pojištění,ale zase mu pak budou vracet až si odepíše dítě/děti…hypotéku…Co se účetnictví týče, může počítat paušálem…to není nic složitého,to mu každá/ý účetní zpracuje za pár tisícovek i s daň.přiznáním( pokud nejste z Prahy:-))…není se čeho bát.Nejhorší to je ze začátku,jak to musí všude různě ohlásit a nahlásit,ale pak už je to brnkačka.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit