Jak naučit dítě večer bez plen

4.2.20 18:01

Jak naučit dítě večer bez plen

Dobrý den chtěla bych se zeptat na radu. Jak jste naučily dítě aby bylo bez pleny celou noc?? Malá bude mít 3 roky děkuji :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1277
4.2.20 18:04

Za me nijak. Syn spi od cca 3.5 let bez plen v noci. Ze začátku mel často nehodu. Tak jsem v noci měla připravené pyžamo a náhradní deku. Převlékl se, docural na nočníku a spal dál. Nehody se stávaly čím dál méně. Dneska jsou mu 4 a čtvrt a nehody téměř nema, už jen výjimečně. Mudr říkala, že do 5 let na to mají děti nárok, spi tvrdě a nevzbudí se. Je to na palici pořád prát a prát, ale co už :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984
4.2.20 18:08

Když byla naše malá dlouho suchá přes noc, tak sem ji řekla že je šikovná a na noc už plinku nedáme a pak když sem ji chtěla dát jen pro jistotu když se nechtěla před spaním vycurat tak už ji ani nechtěla. Občas je teda v noci nehoda tak 1-2× za měsíc, ale jinak v pohodě. Za 2 měsíce bude mít 3 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 18:13

Dobrý den, syn se naučil přes noc bez plen když měl 2 roky. Začalo to tím ze měl par dni ráno suchou plenu. Samozřejmostí je nepropustna podložka pod nim a dávka trpělivosti :D. Někdy se nepočural a někdy třeba dva dny po sobě ano. nejdůležitější věc je, aby se šel vyčurat těsně před spaním. I když nechce, tak donutit, vždycky to jde :lol: a když to opravdu nejde, tak se hecnout a třeba až půjdete spát, ho proste vzít na záchod a nechat ho vycurat. A důležitá věc je i mít velkou radost a pyzamko je šťastné, ze zůstalo suché. :palec: Přeji hodně úspěchu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
600
4.2.20 18:22

Dítě se to musí naučit samo

• jedno mé dítě to umělo ve 2,5 letech ze dne na den, stačilo dát večer před spaním vyčůrat a buď se v noci vzbudilo s fňukáním, že potřebuje čůrat, nebo spalo do rána, jakmile byla plenka suchá nedali jsme ji a nehody byly max 2
  • další dítě se mi počůrávalo v noci denně do 7 let, pak už jen občas, má s tím problém dodnes, vyšetření na nefrologii ni nevyřešilo
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.2.20 18:26

To se naučit nedá. Dítě musí dozrát. Syn byl bez plen přes den od 1,5 roku. Nehody neměl od 2 let vlastně žádné. Do té doby tak 1 za měsíc. Na noc měl plínu do 4,5 roku. Buzení nepomáhalo.
Druhý syn byl v tomto ohledu náročnější. Nehody do 3 let, v noci plína do 5 let a 4 měsíců. Ale dodnes stačí, že je víc unavený a počůrá se v noci (klidně 2×), má špatný den a počůrá se… Měli jsme období, kdy stačilo k počůrání, že jsem mu nedala plínu, nebo převlékla postel.
Buzení podle mě nepomáhá (a naše doktorka mi to odsouhlasila), aby se to dítě naučilo. Kamarádka si takto naučila dítě a budí ještě v 10 letech, protože dítě nemá vybudovaný návyk a je zvyklé, žeho někdo budí.

• Nahlásit
  • Citovat
5387
4.2.20 18:37

Proste jsem jednoho dne plinku na noc sebrala a bez jedine nehody, byla jsem ochotna ji vratit do 3 let veku, ale nebylo to treba.
A vysvetlila, ze je uz velky kluk a plinky jsou pro mimina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 19:14

Ve dvou u pul… Pli ku jsme nedali, cural pred pohadkou, po pohadce, a ja kdyz sla spat dala jsemho vycurat polospiciho na nocnik… :lol: To byly krasny casy… Na ten jeho vyraz nezapomenu :* Nehody se obcas stavaly, a jak uz tu nekso psal… Peres o trochu vice no…A taky jsem mu trosku mirnila piti pred spanim samozrejme… (jen upozornuju, ue muj syn od malinka byl velky pijan… Do dneska :lol: Ale za to ksem rada, nez co slysim od jinych kamaradek jak do deticek nemuzou dostat piti..) Tak hodne stesti! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3258
4.2.20 21:28

Je to individuální. Dcera bez problémů po 3. narozeninách a neměla nikdy nehodu.

Syn měl do 5 a čtvrt roků plínky, protože je sám chtěl. Má velmi tvrdé spaní a když v noci potřeboval čůrat, tak to pustil a nevzbudilo ho to - tyto nehody se stávaly cca 1-2 do měsíce. Pro něho bylo řešení, že se musí před spaní jím vyčůrat a vydržet to pak až do rána. V těch 5 a čtvrt letech plínku přestal chtít, protože byly prázdniny a už mu to bylo trapné, když přespával někde jinde než doma.

Každopádně toto vůbec není o inteligenci, ale o tom dozrávání mozku. V případě mého syna teda spíše o zvětšování se močového měchýře, že je už schopný pojmout a udržet celou noc větší množství moči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama