Jak naučit miminko do postýlky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mejbelína
Závislačka 3737 příspěvků 13.10.14 17:44
Jak naučit miminko do postýlky?

Ahoj maminky :mavam:
Můj malý nezbeda nééé a nééé spinkat ve své postýlce.:nevim:
Sice kolem 2 měsíců v postýlce spinkal, ale tím způsobem, že sem ho uhoupala na ruce a spacího položila do postýlky a spal. Jenže pak mě začla bolet záda (nejspíš z nošení malého) a musela jsem s touto metodou přestat. Tak jsem najela na způsob uspávání v kočárku, drncáním. Tato metoda sice funguje na 100%, ale už je na čase s ní přestat. Malej se mi co nevidět nevejde do kočáru a už má tendence se otáčet…

Prosím o rady jak naučit do postýlky…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
tučňačka
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 13.10.14 17:53

Bohuzel to chce na neho tvrde…kolik mu je mesicu? My zacali tak ze po mleku vecer ho chvili mam na ruce aby se trosku jakoby uspal a pak snim sup do postylky. Dnes jsme na tom tak ze to vyzaduje sam…uz sam vyzaduje klid…a usina sam…trvalo to 2 tydny…
Prvniho jsme proste soupli do postylky a bylo…vzdy kdyz plakal sli jsme tam dali dudlik pohladili a odesli…u toho jsme taky predti. Delali ze manzel u neho tyden sedel u postylky a drzel ho za ruku…

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 13.10.14 18:04

Taky jsme ze začátku ukolíbali v náručí a položili. Později ( po pár měsících) jsme přešli na uspávání u ukolébavek. Měla takovou hrající srandu na postýlce a ta hrála různé melodie. Usínala u toho sama, časem jsme to dali pryč, dali ji do postýlky a šli. Třeba si chvíli povídala, nebo pobrekávala, ale usnula sama.

Rozhodně čím dřív začne dítko usínat samo v postýlce, tím lépe.

Mejbelína
Závislačka 3737 příspěvků 13.10.14 18:05

@tučňačka malému jsou 3 měsíce a 13 dní. Problém je také v tom, že dudlíka odmíta a to jakéhokoliv tvaru! Jsme na UM- takže vím že ho do postýlky vždy položím nakrmeného. Chvilku tam je potichu - kouká po hračkách, ale během chvilky se to změní v urputný řev. Dokonce bych řekla až přehnaný řev, tak ho tam nechám pobulet 20 minut. Po 20 minutách ho vyndám celýho zpocenýho - vykoupu šoupnu do kočárku, 2 x přejedu práh a je klid… Nevím jestli ho tam nechat, tak dlouho dokud neusne… :nevim:

neumisa
Neúnavná pisatelka 19579 příspěvků 13.10.14 18:07

Nejlépe tak, že ho budeš do postýlky ukládat a nepovolíš. Jiná cesta není. Uložit, pohladit, odejít. Při křiku přijít, položit, pohladit, odejít… a pořád dokolečka… Nebo můžeš sedět vedle postýlky - ale to bývá často kontraproduktivní.

Tunrida
Hvězda diskuse 49264 příspěvků 13.10.14 18:08

@Mejbelína Tak tam s ním zkus zůstat a houpat s postýlkou. Nebo ze začátku zkusit u spávat v kočárku tam, kde stojí postýlka.
Mimochodem, co to máš za kočárek, že se ti tam za chvilku nevejde? 8o

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 13.10.14 18:09
@neumisa píše:
Nejlépe tak, že ho budeš do postýlky ukládat a nepovolíš. Jiná cesta není. Uložit, pohladit, odejít. Při křiku přijít, položit, pohladit, odejít… a pořád dokolečka… Nebo můžeš sedět vedle postýlky - ale to bývá často kontraproduktivní.

Přesně tak, já třeba jen došla dát napít a zase jsem šla. Třeba jen chvilku hladila, ale většinou u nás hold byla tvrdá metoda - nechat ji tam a neřešit. Pro někoho nepochopitelný, pro nás jediná možnost.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19579 příspěvků 13.10.14 18:11
@Mejbelína píše:
malému jsou 3 měsíce a 13 dní. Problém je také v tom, že dudlíka odmíta a to jakéhokoliv tvaru! Jsme na UM- takže vím že ho do postýlky vždy položím nakrmeného. Chvilku tam je potichu - kouká po hračkách, ale během chvilky se to změní v urputný řev. Dokonce bych řekla až přehnaný řev, tak ho tam nechám pobulet 20 minut. Po 20 minutách ho vyndám celýho zpocenýho - vykoupu šoupnu do kočárku, 2 x přejedu práh a je klid… Nevím jestli ho tam nechat, tak dlouho dokud neusne… :nevim:

když ho necháš řvát v postýlce, pak ho vytáhneš a strčíš do kočáru, tak si zvykne, že dostatečným řevem dosáhne svého. Ano, je to drsné, ale pokud chceš, aby spal v postýlce, třak ho z ní nesmíš vytahovat. A ano, pár nocí nejspíš budeš mít veselo, ale naučí se to.

Mejbelína
Závislačka 3737 příspěvků 13.10.14 18:14

@RadkaCh

https://www.google.cz/search?…

zatím se ještě vejde, ale polovina listopadu už to moc nadějne nevidím. Hlavně se v něm už mele a na dece má tendenci se přetáčet, tak mi kočár už moc ideální nepříde… :nevim:

Mejbelína
Závislačka 3737 příspěvků 13.10.14 18:15
@neumisa píše:

tohle jsem také zkoušela, jenže jak je rozzuřen, tak s plakáním nepřestane dokud ho z tý postýlky nevyndám :zed:

Mejbelína
Závislačka 3737 příspěvků 13.10.14 18:16

@neumisa takže prostě nechat brečet klidně i 2 hodiny :?: :?: :?:

lemanka
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 13.10.14 18:18
@Mejbelína píše:
@RadkaCh

https://www.google.cz/search?…

zatím se ještě vejde, ale polovina listopadu už to moc nadějne nevidím. Hlavně se v něm už mele a na dece má tendenci se přetáčet, tak mi kočár už moc ideální nepříde… :nevim:

Tak snad do sportovní verze se ti vejde, ne? Tak ho pak uspávej v ní, ne? Prostě ho pak uspaného zapneš do pásů a nemusíš se bát, že ti vyskočí, to dřív začne řvát, že je přikurtovanej.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19579 příspěvků 13.10.14 18:19
@Mejbelína píše:
@neumisa takže prostě nechat brečet klidně i 2 hodiny :?: :?: :?:

to jsem neřekla, takový tvrďas zas nejsem. ;) Klidně ho vyndej, pochovej, uklidni a vrať zpátky do postýlky. Přendáním do kočáru ho naučíš, že v té postýlce spát nemusí, když bude dostatečně ryčet.

edit: ale jinak ano, klidně i dvě hodiny - ale ne v kuse.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19579 příspěvků 13.10.14 18:21
@Mejbelína píše:
tohle jsem také zkoušela, jenže jak je rozzuřen, tak s plakáním nepřestane dokud ho z tý postýlky nevyndám :zed:

no tak to bude boj kdo s koho. Budeš-li měkká, tak prostě budeš drncat s kočárem přes práh dál.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19579 příspěvků 13.10.14 18:25

Jinak se nedívím, že se to dítě vzteká a řve - jsou mu 3 měsíce a už potřetí mu měníš spací návyky. Nejdřív jsi ho naučila usínat při houpání, pak jsi houpání nahradila dncáním kočáru a teď mu bereš i to drncání. Jasně, že se vzteká, taky bych se vztekala, kdyby mi někdo měnil způsob usínání.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >