Reklama

jak nenakazit mimi rýmou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.09 11:04
jak nenakazit mimi rýmou?

Ahoj holky, omlouvám se za další založenou diskusi, ale potřebovala bych rychle poradit. Přes noc se mi spoustila opravdu silná rýma a mám strach, abych nenakazila malého. Rostou mu zoubky, tak by případná jeho rýma byla dost nepříjemná. Malý je kojený jen částečně, od mala přikrmujeme UM a on ho poslední týdny začíná upřednostňovat. Snažím se kojit co nejvíc, ale malý víc jak 3 minutky pít nechce. Sama se snažím léčit, jím vitamíny, hodně piju, dávám si kapky, ale mám zkušenost, že to není většinou nic moc platné. Navíc je malý dost mamináček, rád se chová a mazlí. Snažím se to omezovat, ale broučkovi se to samozřejmě nelíbí a pláče :( Máte některá nějaký tip, jak ho ochránit?

Reklama

Reakce:

RozinkaSultánka
Stálice 73 příspěvků 03.09.09 11:09

No v MM by mel nejake protilatky dostat, jinak si asi myt po kazdem smrkani ruce a treba rousku? To uz mi prijde ale extrem (ta rouska, ne myti rukou:)) aby se te v rousce nebal, je dobre mu ukazat, jak si ji nasazujes :) Preju brzke uzdraveni!

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 03.09.09 11:15

Prej hlavne myt si ruce, nesahat s nemytejma rukama na oblicej, to plati i pro preveci rymy dospelych (clovek si casto bezdeky chmata na oblicej, treba pote, co se drzel v MHD)

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 03.09.09 12:06

no asi tě nepotěšim, ale nemá cenu dělat zá:,–(ní opatření. Jako nepusinkovat a „neolizovat“ dudlíky apod, ale jinak tomu asi moc zabránit nelze.

Hygiena nějakým roztokem (Libenar, Sterimar), ale jinak…

Já mam dvě holky, ta starší chodí do školky a ani se nemusely holky mazlit a prskat po sobě a pusinkovat se a beztak to ta mladší chytla vždycky, naopak pak marodila víc než ta starší:( Loni nás rýma trápila od října prakticky do května a to se nebavim o vodové rýmičce nebo sem tam nudli. Naopak jsem to chytla od ní vždycky já

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 03.09.09 12:16

aHOJ,
KDYZ ME RYMA POSTIHLA, TAK MI dR. rekla, ze MM předávám protilátky, tak by to neměl dostat. Samozřejmě nepusinkovat, mýt ruce apod-použávat papir. kapesníky a vyhazovat. Když pro jistotu si dát třeba při kojení-krmení roušku.
Nedostal to, taky jsem si nedovedla představit malého s rýmou - v tom věku.
Tak taky radim co děvčata již psaly.
Přeji brzy „čistý“ nos :wink:
 Kač

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 03.09.09 12:56

Ahoj, přesně tak, jak píšou holky. Hlavně si mýt ruce. Jenže já taky vždy dělala opatření a bohužel to malý někdy chytil. Také jsem ho kojila. Pokud by to od tebe chytil, tak bude mit menší prubeh rýmy a dřív se z ni dostane díky MM. Nebo budeš mit tolik protilátek, že to nechytí. Ono jak kdy. Tak at se malému rýma velkým obloukem vyhne a ty se brzy uzdravíš :wink:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.09 14:18

Díky. O mě vůbec nejde, já to přežiju, horší by to bylo u malýho. O roušce jsem přemýšlela, ale nemám ji, tak se jdu podívat alespoň po nějakým šátku. Doufám, že se mě nebude bát :D

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 03.09.09 14:48

no, já byla nemocná u holek obou hodněkrát a roušku jsme nepoužily na nic. Ehm, u nás v pohodě projdou i afty

Mmch rýmička u prcků bývá často průvodním jevem při růstu zoubků. Dokonce i kašlík k tomu někdy „patří“

Peggi
Kecalka 414 příspěvků 03.09.09 17:39

Když jsem měla holky malé, taky jsem se bály, aby ode mě nechytly rýmu.
Myslím, že je dobré používat po každém smrkání papírový kapesník, který se hned po použití vyhodí a samozřejmě si pokaždé mýt ruce. Taky jsem se naučila potlačit kýchnutí :wink: . Když cítíš, že na tebe kýchnutí jde, stačí si zmáčknout určitý bod pod nosem ( je mezi horním rtem a nosními dírkami ) a kýchnutí přejde. Ale musíš to podchytit včas, když už je pocit na kýchnutí hodně rozjetý, už to nezastavíš :)
Tak ať se mimi rýmě vyhne, pa Peggi

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.09 11:02

Tak jsme se doma nakazili komplet všichni, manžel i moji rodiče. Malý je zatím v pohodě. Chodíme kolem něj se šátkem kolem pusy a jemu se to líbí a směje se. Při krmení mi za něj furt tahá, rošťák. A dneska se mi podařilo s tím vynálezem vyděsit i pošťáka :lol:

Carollyne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.13 07:39
Rýma u miminek

Zdravím, potřebuju poradit…
Chytla jsem rýmu od mé tříměsíční dcery, ta už je v poho, ale já mám ucpané dutiny, ne a ne se vysmrkat, prostě děs. Zajímalo by mě, jestli s tím má někdo zkušenost, zda může ode mě opět mimi rýmu dostat. Plně kojím, vím, že nějaké protilátky jí tím dávám, ale nedovedu si představit, že by měla to samé co já…
Díky za odpověd…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >