jak oblekat při těchto vedrech

97
12.6.06 14:36

jak oblekat při těchto vedrech

Maminy, poradte mam tydeniho klucinu, co mu obleknout ven na prochazku v kocarku, aby mu nebylo vedro, ale zase aby neprochladnul. Sice uz jedno ditko mam, ale nejak si to nepamatuji, tak vase doporuceni se bude hodit.

diky Monca, Niki, Luky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

551
12.6.06 14:42

Já nevím, ale když je takovej pařák, tak čepičku, bodýčko, dupačky, nebo jen ponožečky a přkrýt tenkou dečkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
12.6.06 14:44

Aha, týdení, já četla měsíční, ale to je celkem asi jedno. No uvidíš, radši obleč víc a postupně ubírej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
12.6.06 14:50

Ahojda, týdenímu prďolkoj bych dala bodýčko asi ještě s dlouhým ruk., dupajdy a určitě čepičku, nějakou slabou., bez přikrytí.Kdyby pofukovalo, tak lehkou dečku

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
12.6.06 15:02

ja teda mela loni v cervnu malyho prdolu a byly mnohem vetsi vedra a myslim ze mel body s dlouhym rukavem a ponozky a prikryty plinkou(obyc).mel i treba tenke teplacky a kdyz byl zpoceny za krckem nebo foukalo tak je nemel.no musis kontrolovat ten krcek,aby mu nebyla hlavne zima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
12.6.06 15:33

Ahoj, my jsme v létě jezdili v body s dlouhým rukávem (ruce měl pořád studené :roll: ) a v ponožkách. Boudičku v kočárku jsem měla zaklopenou, aby na něj nepralo slunce (čepici ani neměl, nevím na co by mu byla, když na něj ani nefouklo) a v nohách měl přes kočárek přehozenou plínku, aby neležela na Pepim ale až výš.
Hurá, už je teplo ! (a my kašlem:(
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
876
12.6.06 16:00

Taky by mě to zajímalo :D Mám dvoutýdenní holčičku a vůbec nevím, co jí oblíkat. Tak jí asi navlíkám moc… Říká se, že má člověk oblíkat dítě jako sebe, ale když já ji mám ještě v zavinovačce a přikrytou dekou… Tak nevím, jestli to nepřeháním. Dneska půjdem ven až večer, tak jí zkusím navlíknout trochu méně.
Jinak my teď máme v bytě 24°C a má na sobě bodyčko s krátkým, overal s dlouhým rukávem a ponožky a je v zavinovačce a tváří se spokojeně. Tak nevím… Možná je to moc? Nechci zase, aby byla nějak choulostivá, ale zase si říkám, že je ještě opravdu malá.

Tak jsem zvědavá na vaše zkušenosti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
12.6.06 17:09

Markétko, myslím, že vrstev máš i na 14denní dítě dost…podle mě se asi potí…

Jinak loni bylo malé 9měs touhle dobou (8 a něco) a dávala jsem bud šatečky s ponožtičkama, nebo jen body a ponožky, někdy s kraťáskama…šatečky i jen na provázku. Nebo plavky…a jen plínu.

Dneska byla malá v šatech a na hlavě klobrc…

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
12.6.06 17:17

Marketo 182,možná by stačila jen ta zavinovačka a deku už né je kdyby foukal studený vítr,ale zkus až pojedeš ven mimoškovi šáhnout na nožky a uvidíš,já měla malého v zimě a moc jsem ho nenavlíkala,teda doma ,venku ano,na spaní měl body dl.r.a dupačky a zavinovačku,a jen 18°C,no já začnu dávat mimoškovi jen tričko a kalhoty s laclem a ponožky,čepku jen když ho budu vyndávat z kočárku,má tam dost velké teplo,je bez peřinek jen horní vrstva kočárku na zip,a když bude velkej pařák tak jen body kr.r. a ponožky,a hlavě radím pořádne natřít krémem,protože i když je v kočáru tak stačí chvilka jet se špatně otočeným kočárem a je hned problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
12.6.06 18:53

oblékání

holčiny prosím neotužujte takhle malinkatá miminka! Novorozenec do konce 1 měsíce života nedokáže ještě dobře regulovat teplotu. Do té doby by měl být v teplíčku (ideálně v zavinovačce nebo peřince). Teprve potom lze začít s otužováním. I při těchto vedrech je dobré mít je doma zabalené, ven chodit k večeru nebo ráno. Vždy s čepičkou, ručkami oblečenými s dlouhým rukávkem a dlouhé nohavičky a ponožky.
zdraví jade+ lucinka (18 týdnů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
12.6.06 18:55

Vítek se mi loni narodil do ještě větších veder. Skvělá je taková ta plátěná košilka ještě po sobě, jestli máš. Má dlouhý rukáv a přitom to plátýnko super chladí. Dnes nebylo zas tak hrozné vedro, to bych dala body s dlouhým, ale až budou ty tropické vedra kolem 40, tak doporučuji starou plátěnou košilku. Jinak lehké dupajdy, anebo ponožky a přikrýt plínkou. K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
12.6.06 19:45

Jade, velmi zalezi na miminku. Me se mala narodila na zacatku ledna a mela 4,55 kg, 10 dni prenosena, od zacatku byla vylozene otuzila. Odmitala zavazovani rucek do zavinovacky uz treti den co tu byla s nami na svete…Ctvrty den uz byla se mnou na pokoji bez zavinovacky, jen v kosilce, plince a ponozkach, dokud si je neshrnula. Sestricky v porodnici se nejdrive divily, ale kdyz ji stejne jako ja kontrolovaly za krckem, tak rikaly, ze to je sice zvlastni, ale ok. Takze bych se ridila konkretnim miminkem a ne jen tim co se doporucuje. Nemyslim, ze bych malou otuzovala nejak fest, je proste takova ;). Jinak taky jsem to dost studovala, protoze mi to prislo zvlastni, kdyz jsem malou vyndavala treba v cekarne u doktorky a pokukovala, jak jsou nabalena i starsi miminka. To co se mi podarilo zjistit, tak je pry lepsi lehci podchlazeni nez prehrati…
No my jsme doted (5 mesicu) nebyly nemocny vubec a klepu na drevo, doufam, ze nam to dlouho vydrzi.

Aja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
12.6.06 19:55

Dnesměl Jája jen bodýčko bez rukávů, a ponožtičky. Čepičku dávám jen když je venku z kočáru a na sluníčku, nebo moc fouká… jinak je strašně rozpálenej.
Navlíkala jsem ho víc na ven jen v zimě když mrzlo.Jinak má na sobě cca toco já, jen je přikrytej buď dekou, nebo takovým jako přehozem (to když je tak pod mrakem) a teď se mu snažím přikrýt nožky plínkou, kvůli sluníčku … ale jak kope tak se mi to moc nevede :lol: .
Jinak tedy taky nemá rád teplo … když je zima, tak to je něco pro něj a je ve svým živlu :lol:
Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
614
12.6.06 21:46
VeruskaK píše:
Ahoj, my jsme v létě jezdili v body s dlouhým rukávem (ruce měl pořád studené :roll: ) a v ponožkách. Boudičku v kočárku jsem měla zaklopenou, aby na něj nepralo slunce (čepici ani neměl, nevím na co by mu byla, když na něj ani nefouklo) a v nohách měl přes kočárek přehozenou plínku, aby neležela na Pepim ale až výš.
Hurá, už je teplo ! (a my kašlem:(
Věrka

No vidis, Verko, a mozna, kdyby mel tu cepicku, nemel by studene ruce :wink:

Jinak ja nevim, mozna budu vypadat jako krkavci matka, ale pripada mi, ze ty robatka navlikate trochu moc 8O Pravda, uz to jsou dva roky, co byl Kuba takovyhle miminko, ale co si pamatuju, v tech vedrech jsme na prochazky chodili jen v bodycku, v cepicce (ev. ponozky) a prikrytej plinkou… Porad jsem ho kontrolovala za krkem, jestli mu neni zima, a v pohode! A dneska tady v poho beha temer nahatej, ikdyz ja mam dva svetry a klepu kosu :wink:
Pa, Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
12.6.06 21:54

Jsem asi hrozná matka-dneska (jsme od 9,00-19,00 venku) byla naše malá-13t. v kočárku většinu dne buď jen v plátěné košilce nebo nahatá.Když usnula,podařilo se mi na chvíli přikrejt jí plenou.Teď chrupe zas jen v Pampersce a košilce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama