potraviny nevhodne v dobe kojení

97
12.6.06 14:30

potraviny nevhodne v dobe kojení

Ahoj maminy,
tak se nam narodilo druhé mimčo a jelikož jsem první nemohla kojit, tak nemám moc zkušeností s tím, co se nesmí jíst a pít v době kojení. Po čem by se mi mohl prcek osypat či by ho to nadýmalo.

díky za tipy a rady,
Monča a Niki a Lukašek 1 týden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

371
12.6.06 14:46

Ahoj, mě ani malýmu nevadilo nic. Pro jistotu jsem ale nejedla nadýmavý věci. Švagrová má o tři týdny mladší holčičku a nemůže jíst jižní ovoce (mandarinky, pomeranče apod.) a od nás jahody, protože se jí malá hned osype. Každé dítě je jiné a musíš to vyzkoušet. Pila jsem kojící čaj. Teďka už ho nepiju, ale pořád bych uživila dvojčata :D

i.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
12.6.06 14:47

Ahojky,

když mi v porodnici tenkrát vyjmenovala sestra seznam „zakázaných“ věcí, měla jsem pocit, že snad nesmím nic :) Z hlediska možné alergie by se nemělo: citrusy, jahody a různé exot. plody, kakao, ryby (ale ty zase potřebuje náš organismus, takže asi v rozumné míře), to samé jsem četla o kravském mléku, čokoláda (to jsem teda nedodržovala :)) a z hlediska nadýmání: luštěniny, květák, brokolice, zelí, kapusta, čerstvé pečivo a vůbec všechno, kde jsou kvasnice nebo prášek do pečiva, cibule, česnek (to může prý i negativně ovlivnit chuť mlíka) - já cibuli i česnek používala, ale prostě třeba pod maso jsem místo jedné velké cibule dala malou, místo tří stroužků česneku jeden, a podobně. Nadýmavá je i zelenina - papriky, okurky, takže prostě teď v létě určitě jíst, ale zase zkoušet v rozumné míře. A z ovoce jsou nejvíc nadýmavé asi hrušky a hroznové víno.
To je asi tak všechno, co mě teď napadá, už tu několik diskuzí bylo, tak tam toho holky vymyslely určitě ještě víc :)
Přeji nenadýmavé bříško :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
12.6.06 17:15

Ahoj holky, jsem ve 20. tydnu, takze take zjistuji, co a jak s kojenim a asi Vas prekvapim, ale cetla jsem, ze to, co jime, nema az takovy vliv na kvalitu mleka… Vsude na svete maji zeny prakticky to same slozeni materskeho mleka nehlede na to, co papkaji a zacina se pomalu uvazovat o tom, ze ruzne „zakazane“ veci nemaji opravdu vliv na to, zda mimi bude mit prdiky ci nikoliv. Vzduch ve strevech je hodne prirozena zalezitost nejen u dospelych, ale take u deti. S koznimi reakcemi je to vice mene podobne, dite nereaguje JEN na to, co ji, ale take na okoli, na to, co dycha, take travici organy nejsou jeste poradne „nakople“, takze nejaka ta kolika, pupinky nemusi byt nutne alergicka reakce. Neco jineho je ovsem reakce na laktozu, prirozena slozka mleka, ale ta v mlece bude at jime co chceme. Jeste stale honim informace, ale uz ted vim, ze to rozhodne nebudu prehanet s ruznymi zakazy a prikazy, spis budu uzivat selsky rozum, ten se mi stejne vzdy osvedcil nejlepe :D . Hlavne, aby bylo miminko a maminka spokojene, to je to, co se pocita, ze…! Hodne uspechu, Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
12.6.06 17:24

Linduso,já měla taky strach co budu jís při kojení a držela jsem se,no prostě co nadýmalo mě to jsem nejedla a nepila perlivou vodu,ta mi stejně moc nechutná,už kvůli tomu,že mě nadýmá,jinak jsem to nevydžela a začala pomalu zkoušet a malej byl v poho,akorát jednou měl kopřivku a to nevím do teď s čeho,zkusila jsem vynechat banány a hořčici a nic tak uvidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
12.6.06 18:08

Ahoj,

tak takové zákazy různých jídel, to je věc! Má kamarádka rodila v Ivančicích a tak dlouho jí laktační sestra poučovala o tom, co nesmí jíst, až se po týdnu rozhodla, že kojit prostě nebude. No není to škoda? Když se pak dověděla, že já jím všechno - teda kromě luštěnin a zelí (resp. teď již opravdu všechno) - nechtěla mi věřt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
12.6.06 18:30

Ano, myslim si, ze se z kojeni dela pomalu veda, pritom je to tak prirozena vec!!! Ruzne zakazy a omezovani vedou akorat ke stresu, pritom neni ani prokazano, ze jsou takova opatreni nutna. Mam rada nazory, kde se pristupuje k vecem s chladnou hlavou a problemy se resi az kdyz prijdou a ne „co kdyby…“. Pokud budu mit pocit problemu, tak se k nemu samozrejme postavim, ale 1000 prevenci, to moc neuznavam… Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29103
12.6.06 20:40

Ahojík, já tedy zastávám názor, že se něco doopravdy jíst nemá. Souvisí to se střebáváním látek z jídla do krve. Prostě z čeho mě nadýmá to jsem nejedla. A taky samozřejmě žádné ostré koření, glutaman, alkohol atd.
Mám to na vlastní kůži potvrzené, že když mi s dvouměsíčním mimi bez kolik najednou bolení bříška přišlo bylo to po čínském zelí, nebo po cibuli, co tchýně pašovala do rajské :evil: Opravdu je to znát, když kojící maminka jí správně a když ne.
Spokojené mimi přeji Tin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
13.6.06 09:30

tak my mame koliku jak vysitou, nejdriv jsem taky jedla vsechno, ale kdyz prcek zacal brecet po kazdym kojeni, nemohla jsem se na sebe podivat a prestala jist cerstvej chleba. zadna zmena. tak jsem prestala uplne davat cibuli do vareni. zadna zmena. ale porad se naslo neco, co jsem jedla a co je na seznamech nedoporucenejch potravin pro kojici. takhle jsem nakonec jedla jen starej chleba, maso (ktery mi nechutna, jsem skoro-vegetarianka), piskoty, jogurty (ale ty nadymaj me, tak jsem je taky vyradila). no, a malej mel psouky a bolavy brisko furt. tak jsem zase zacala s radosti jist zeleninu a vse ostatni. koliku mame dal, ale aspon malej dostane nejaky vitaminy a ja ostatne taky. zkuste se taky nebat. ja mela furt vycitky, ze to je moji stravou, ale neni. je proste psoukaci po dedovi :D halika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama