Jak odejít z dvougeneračního bydlení

Anonymní
11.6.17 21:06

Jak odejít z dvougeneračního bydlení

Ahoj,
chtěla bych získat názory na řešení mojí situace.
Mám dvě děti, 4 a 8 roků. Jsem téměř rozvedená, manžel už je odstěhovaný. Před několika lety, ještě v době kdy manželství fungovalo, jsme se rozhodli přestěhovat se do dvougeneračního domu k mojí matce. S ní jsem si nikdy nerozuměla, ale zdálo se mi, že výhody společného bydlení převáží nad nevýhodami. Brzo jsem poznala, že to byla chyba. Ještě v manželství jsem chtěla s manželem odejít, nesouhlasil. Naše manželství stejně skončilo a já tu zůstala sama s dětma a matkou. Moc nešťastná.. Dům je napsaný na mě, matka tu má věcné břemeno. Nechci tu už dál bydlet, ale nevím jak situaci vyřešit.. matka se odstěhovat nechce, takže jsem v pasti.. uvažovala jsem nad koupí bytu, ale bojím se vzít si hypotéku, když jsem sama.. ceny bytů se tu pohybují kolem 2 mil., můj příjem je 20 tis čistého a budu mít základ asi 500 tis. Státní byt nedostanu, protože mám vlastní bydlení… Co tedˇ?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1158
11.6.17 21:12

Nešlo by tvoje současné bydlení pronajmout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
11.6.17 21:19

Pokud je stávající dvougenerační bydlení oddělené, pronajala bych byt, kde teď bydlíš s dětmi a sobě a dětem bych si pronajala byt, který by mě a dětem vyhovoval. Takže maximálně budeš platit nějaký rozdíl mezi oběma pronájmy a nech si nějakou rezervu, kdyby ti třeba nájemník na chvíli vypadl. A časem se to nějak vyřeší… nový partner, dům budeš mít celý…atd. ale ty roky klidu ti nic nevynahradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.17 21:32

Jsou tu dva byty, každý na jednom patře, společná chodba. pronájem už mě taky napadl, ale byl by problém s vyučtováním energíí. vše je společné pro oba byty, musela bych dát nějaké měřáky.. jinak mě strašně štve, že se to právě vše přenáší na děti.. ani si nedovedu představit dovést si sem nějakého nového partnera a zase tu žít ve třech… :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.6.17 21:33

Je tu ale alarm, zvlášt pro každý byt, takže není problém, že by se nájemníci třeba dostali někam, kam by neměli.

• Nahlásit
  • Citovat
1672
11.6.17 21:40

To bys prece mame nemohla udelat, nastehovat ji tam cizi lidi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.17 21:44

To bych teda mohla. Už jsem pro ni udělala dost, nechce se mi to tu vypisovat, ale opravdu jsem si ji podržela, když jí nebylo OK. Její rozvod, finanční potíže.. ale ona je pořád nespokojená, pořád se jí zdálo všechno málo. teď když se situace vyměnila - já jsem rozvedená, já na dně tak ona na mě kašle.. ¨Já tak toužím žít v klidu se svýma dětma, ale to s ní prostě nejde..

• Nahlásit
  • Citovat
31691
11.6.17 21:50
@Anonymní píše:
To bych teda mohla. Už jsem pro ni udělala dost, nechce se mi to tu vypisovat, ale opravdu jsem si ji podržela, když jí nebylo OK. Její rozvod, finanční potíže.. ale ona je pořád nespokojená, pořád se jí zdálo všechno málo. teď když se situace vyměnila - já jsem rozvedená, já na dně tak ona na mě kašle.. ¨Já tak toužím žít v klidu se svýma dětma, ale to s ní prostě nejde..

a co dělá tak hroznýho? když jsou byty oddělený, tak si prostě stanovte nějaký pravidla, a mělo by to jít ne? věřím, že to je těžký, ale zkusila bych si to tam nějak zpříjemnit. Myslím, že spousta samoživitelek by z tvé situaci byla naprosto spokojená, třeba ty, co mají 18000, ale dají 12000 za bydlení, a žádný 0,5 mil „základ“. Nebo pkud to fakt nejde, a máma dělá nějaký hrozný věci, t ak to prostě pronajmout no :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.17 22:01

Pravidla jsem zkoušela nastavit tisíckrát, vůbec je nedodržuje. nemáme tu vůbec žádné soukromí, moje děti hlídá, ale zároveň po nich pořád řve, protože se jí nelíbí jak se chovají a tisíc dalších věcí.. jsme klasický případ toho, jak nefunguje dvougenerační bydlení, a já už tu toho mám fakt po šesti letech plné zuby.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
232
11.6.17 22:06

Kdo nezažil, nepochopí.. měřáky nainstaluj, za ten klid ti to stoji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
11.6.17 22:18

Ja budu hnusna, ale proste bych barak i s matkou prodala a nechala ji at se v tom vykoupe kdyz neumi dodrzovat pravidla a neumi si vazit toho cos ji dala a ze jsi ji pomohla.
Ja ziju s babickou v dvougeneracnim dome a zase si to nemuzu vynachvalit, sice mame obcas jiny nazor, ale kdyz ja neco potrebuju vyhovi a kdyz ona, tak ji taky pomuzu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70119
11.6.17 22:25

@petszka No, podle toho, že má zakladatelka malé děti bych tipovala, že její máma nebude moc stará… takže dům je skoro neprodejný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.17 22:27

Rozumím Ti. Já, když jsem se rozvedla, rodiče si přáli, ať jdeme bydlet k nim. Oni jsou strašně hodní, pracovití, pro všechna vnoučata by se rozdali.. Ale absolutně nerespektují jiný názor. Maminka je bývalá učitelka.

• Nahlásit
  • Citovat
11.6.17 22:36

Podle me je dvougeneracni bydleni casto cesta do blazince. Nekomu to muze fungovat a pak je to krasne a tise zavidim, ale myslim, ze vetsina lidi si to moc nechvali a nekteri hledaji pomoc u psychologa a cast se kvuli tomu rozvede…
Zakladatelku celkem chapu. Mne staci navsteva u rodicu dve hodiny a jsem stastna, ze jedu zase domu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.17 22:38

Dům je prodejný jedině hooodně pod cenou. Investovali jsme tu do rekonstrukce 1,5 mil, takže pod cenou se mi to prodat nechce. Asi by byl nějlepší ten pronájem. Je to takové nejmíň drastické řešení.. zkusím zjistit, co by obnášelo umístění měřáků..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama