Jak odplenkovat 2 a čtvrt roku!

92
30.3.16 12:38

Jak odplenkovat 2 a čtvrt roku !

Ahoj holky, jdu si pro radu. Jsem už zoufalá a nevím jak na svou dceru.Je jí 2 a čtrvt roku, já už chodím na částečný úvazek do práce, zatím pro ní mám chůvu, ale za 3 týdny se uvolní místo ve školce a vzali by mi jí, což by nám finančně dost ulevilo. Ale samozřejmě musí být bez plen. Už jsem zkoušela vzít jí plínky v roce a 3/4 - 2× vždy asi na týden, nikdy jsem neviděla ani trochu zlepšení, pořád vše v kalhotách, tak jsem jí je zase vrátila. Teď to zkoušíme 9. den a zase nic nechápe. KDyž jí vysadím, tak se vyčůrá „na povel“ ovšem pokud jí nechám, tak sama nejde. A na ten záchod se občas vysadit vůbec nenechá, vzteká se, že nepotřebuje ale za pár minut je mokrá :zed: A počůrává se stylem, že to prostě vypustí vše do kalhot, nemá ani snahu to zastavit a dodělat na nočníku. Pak zahlásí, že se počurala a že příště to zkusí na nočník. No a příště prdlajs! Tak nevím jestli zavolat do školky, že to nedáme, nebo jí ještě dát ty dva, tři týdny čas. Fakt už jsem zoufalá, daleko mladší děti v okolí běhají bez plín a my… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18730
30.3.16 12:42

Podle me k tomu jeste nedozrala…nas mlady mel zas z nocniku trauma..neexistovalo ho na nej posadit bez sileneho revu…no a najednou sam rekl, ze plinu nechce a od te doby je bez nich…ona sama citi, ze se v tomto na ni tlaci a tim tuplem to nepujde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
30.3.16 12:50

@Bobby no o tom jsem tu četla tolik příběhů, jak děti najednou sami řekli že plínu nechtějí…, mám pocit, že naše bude s plínou ještě v první třídě :roll: Ona chce být bez plíny, když jí má třeba před spaním, tak je taková nesvá, asi ji to vadí, tlačí, nevím, ale nočník prostě ignoruje. Snažím se to brát v pohodě, nehubovat, beru to v klidu, utřu louži, a že příště to zkusíme na nočník, ona to odsouhlasí a nic…
PS: kolik bylo vašemu synovy když se sám odplínkoval??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
30.3.16 12:57

Ja musela maleho nechat nahateho, jen v tricku..neumel se vyslect, navic to trva a do te doby by to pustil..takze chodil tyden nahaty ( jen ponozky a tricko ) a davala jsem ho co pul hodiny na nocnik, dalsi den co hodinu, dalsi den co dve hodiny..a pak si chodil sam..nehody byly, ale tim ze se nemusel vyslikat, nic ho nezdrzovalo, tak stihal. Navic neumel couvat, potreboval si nohu pres nocnik prehodit, coz ve slipech neslo nebo teplacich..nahatemu to slo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1219
30.3.16 13:01

Mladšímu synovi je 2,5 roku a taky má ještě plenu. Na nočník si sedá s řevem a jediná jeho starost je se z něj honem rychle zase zvednout. Neudělá do něj nic a chce plenu. Bez pleny je mu prý zima :-) Jsem už z toho nervozní, ale nějak nevím, co s tím. Plenu jsem mu taky vzala, vyčurá se do kalhot a je mu to jedno! Ve stoje u záchodu jako bráška taky čurat nechce, nechávala jsem ho i samotného s nočníkem v koupelně, pokojíčku, šatně…aby měl soukromí, ale to taky ne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54008
30.3.16 13:04

@Aact ono to fakt pak jde ze dne na den ;), blbý je ta školka, zkusila bych 14 dní jestlí jí to třeba nedocvakne a jinak školku až od září a snad do té doby to zvládne. Pokud dělá to co dělá tak bohužel si ještě nespojila- chci čůrat musim se svléknout a sednout na nočník :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
30.3.16 13:10

Chápu, že Tě tlačí ta školka, ale tohle se urychlit nedá. Vyprazdňování je záležitost nervové soustavy a mozku a pokud ten si to „nepřebere“, tak s tím neuděláš nic. Ke zvládnutí vyprazdňování je třeba několik fází, kterými si dítě prochází a to prostě probíhá u každého jinak. Podle popisu malá zkrátka ještě k odplenkování nedozrála a máš asi dvě možnosti: neřešit to, dát jí čas a tím pádem se na školku zatím vybodnout, anebo jí vysazovat na nočník/záchod a doufat, že jí to v hlavince sepne a nešprajcne se úplně.

Mně se kluci odplenovali sami. Ani jeden mi na nočníku neseděl, vysadit se nenechali. Starší byl bez plen v 26 měsících, mladší přesně ve 24 měsících, asi týden po narozeninách. Starší byl před odplenováním nějakou dobu doma bez plen, nosil si ji jen na potřebu. Mladší šel naopak z plen rovnou na záchod, protože kudy chodil, tudy čůral. Pak jednoho letního dne serval plenu a běžel na záchod. Ten přeskočil i nočník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3742
30.3.16 13:13

@Aact Přesně, jak píše @Fima . Nedá se to urychlit, dítě k tomu musí dozrát. Syn se odplenkoval, když mu bylo dva a tři čtvrtě roku. Na nočník se předtím posadit nechal, ale sám si nikdy neřekl. Pak to bylo doslova ze dne na den. Ráno přišel, že chce čůrat. Od té doby si řekl vždycky a neměl žádnou nehodu. Musíš prostě počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
30.3.16 13:23

@Adrasteia Dva a třičtvrtě? 8o To bychom nedali školku ani v září! :zed: Nechápu jak to dělali dřív naše babičky, když prý byli všechny děti kolem roku bez plínek.
Nejhorší jsou návštěvy tchyně… no znáte to… Mohla by mi občas hlídat ona, ale má myšlenku, že bych jí měla dát pár před pr.el a chodila by na nočník hned :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
30.3.16 13:31
@Aact píše:
@Adrasteia Dva a třičtvrtě? 8o To bychom nedali školku ani v září! :zed: Nechápu jak to dělali dřív naše babičky, když prý byli všechny děti kolem roku bez plínek.
Nejhorší jsou návštěvy tchyně… no znáte to… Mohla by mi občas hlídat ona, ale má myšlenku, že bych jí měla dát pár před pr.el a chodila by na nočník hned :roll:

Tak jestli je babi tak chytrá, tak by ji mohla naučit bez plen, ona. ;) Třeba by potom zmlkla, když by viděla, že vnučka je „imunní“. Jinak jak to dělaly generace před námi? Děcka se na ten nočník každou chvíli vysazovaly, čůrání ony samotné pod kontrolou většinou neměly hodně dlouhou dobu. Většina dětí byla v jeslích, kde byly až do 3 let a tam případné počůrání nebo plenu nikdo neřešil - tolik z úst jedné maminy Husákových dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18730
30.3.16 13:31
@Aact píše:
@Bobby no o tom jsem tu četla tolik příběhů, jak děti najednou sami řekli že plínu nechtějí…, mám pocit, že naše bude s plínou ještě v první třídě :roll: Ona chce být bez plíny, když jí má třeba před spaním, tak je taková nesvá, asi ji to vadí, tlačí, nevím, ale nočník prostě ignoruje. Snažím se to brát v pohodě, nehubovat, beru to v klidu, utřu louži, a že příště to zkusíme na nočník, ona to odsouhlasí a nic…
PS: kolik bylo vašemu synovy když se sám odplínkoval??

bylo mu 26 měsíců…taky jsem měla pocit, že ho to nikdy nenaučíme..vždy když viděl nočník, tak ho popadal amok…a najednou sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10218
30.3.16 13:41

Přesně tak, ještě k tomu nedozrála… Urychlit se to bohužel nedá, nám se to zdá jednoduché, jít se vyčůrat, ale pro děti je to velká věc.
Syn chápal čůrání už okolo druhého roku (vždycky se vyčůral večer ve vaně), ale počůrávat a pokakávat (kašlal na to, radši si hrál a čůral do kalhot) se přestal až okolo čtvrtého roku. A mohla jsem se stavět na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4869
30.3.16 14:01

Zkusila bych s holým zadkem, aby neměla pocit žádné překážky, mohla na nočník rychle a neměla pocit, že na sobě má oblečené něco do čeho to může pustit. Oba kluci mi to s holou prckou zvládli do cca týdne, pak loužičky přestaly. Než se naučili svlékat slipy trvalo ještě dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
30.3.16 14:07

@HankaHK Zkusím, děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3742
30.3.16 14:11
@Aact píše:
Nejhorší jsou návštěvy tchyně… no znáte to… Mohla by mi občas hlídat ona, ale má myšlenku, že bych jí měla dát pár před pr.el a chodila by na nočník hned :roll:

Dva a tři čtvrtě roku je úplně v pohodě, zvlášť u chlapečků, ty dozrávají později. Jak to dělaly babičky? Nesmíš všemu věřit, co se povídá. Jednak děti pořád posazovali na nočník, ale děti si zaručeně samy na na nočník neřekly. Děti měly neustálé nehody a mnohdy lítaly dlouho dobu v mokrých teplácích, než se někomu uráčilo je převléct. Je to asi stejné, jako to, že dřív všem maminkách děti zaručeně seděly už ve čtvrtém pátém měsíci? Byly tak zázračné? Ale houby - prostě je matka posadila a obložila polštáři. ;) :zed: A s nočníkem to bylo stejné.
Jinak být tebou bych moc netlačila na pilu, můžeš si uhnat i další problémy navíc a malou si akorát zablokuješ. Kamarádka to taky hrotila a trpí její tříleťák psychosomatickou zácpou - a to je teprv chuťovka. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat