Dítě a nočník

400
9.3.16 10:45

Dítě a nočník

Zdravím! Zrovna resim nocnik. Male bude na konci března dva a půl. Před vánoci jsme párkrát zkoušeli kalhotky ale neřekla si a pocurala se vedle nočníku. Tak jsme počkali. Od te doby si i párkrát sama řekla že chce navelkej zzáchod. Sedla si ale nejsem si jista zda se vycurala. Hlavně chtěla házet do záchodu toaletak a splachovat. predevcirem si ale sama sundala pocuranou plenu. Tak sem ji dala kalhotky. Na nocnik si sedne. To není problém. Sedi ruzne. Někdy dyl někdy chvilku ale necura. Pak odejde a po chvíli se pocura jinde. Ptám se ji zda chce curat ale dela ze me neslyší. A odejde. Po několika pocuranych kalhotkách si sama řekne o plinu. Když se blíží poledne nebi večer tak ji dam protoze pujde do postele. Mam vydržet nebo dát pleny a počkat treba měsíc a doufat že si pak řekne sama. Že bych ji ted nenutila věcnými dotazy na ktere vůbec nereaguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64767
9.3.16 10:51

@Fantazie nechápu, proč brát plenu dítku, co si neřekne.. můj chodí na nočník, ale plínu má zatím stále (18 m). za každé úspěšné použítí nočníku chválím, ale plínu bych nevzala. Přijde mi, že holčina to ještě úplně nechápe, s odebráním pleny bych rozhodně až tak nespěchala :think: navíc existují tréninkové plíny - natahují se jako kalhotky, vyzkoušela bych ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6759
9.3.16 10:52

@Fantazie Nechala bych ji bez plen a pravidelně posazovala na nočník, když se do něj vyčurá hodně chválit, když se vyčurá jinde upozornit, že se to dělá do nočníku. Myslim, že za pár dnů pochopí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
9.3.16 10:52

Já bych zkusila vydržet, taky te´d zkoušíme nočník, malé budou za 2 měsíce 2 roky, pořád se ji ptám jestli chce čůrat, většinou odpoví že nechce, když ji vysadím a potřebuje tak se vyčůrá, ale sama si neřekne, tak si říkám že když v tom budem pokračovat tak jí to dříve či později docvakne, že si má říct, zatím říká až po, když se počůrá tak přiběhne a říká maminko, vyčůrala :lol: ale myslím že tuhle věc prostě nepochopí po jednom vysvětlení, holt to bude pár dní či týdnů trvat než ji to dojde že si má říct dopředu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6065
9.3.16 11:01

U nás zakročil manžel…když dítě (32m) naučí do konce března na nočník (má ho teda ode mě solidně nachystaného :P ) pozvu ho na večeři.
Už jsme věděli, že v hlavě to má srovnané, takže teďkom jenom důslednost.
Hodně zdaru. ;) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
9.3.16 11:02

K tomu jsem ve 30 tt a nějak psychicky nedávám ty situace kdysedi na nnočníku nebo wc a nic a pak jde do obýváku a hned se pocura na podlahu. Jsem z toho pak spat na ze to nechápea ze ji to nedokážu vysvětlit a naučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6759
9.3.16 11:17

@Fantazie To chce trpělivost, prostě v klidu a vytrvale připomínat, že čůrá se do nočníku…jednoho dne pochopí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
9.3.16 11:18

Tak za poslední hodinu se ji to podařilo dvakrát. Jednou seděla na wc a počkala na obývák a pak si řekla že chce na nocnik. Tam seděla tak 5 minut a nic. Nechala si to do kuchyně. Je to normální? Dřív se párkrát do nočníkuv poho vycurala když sem ji tam posadilapo vyspani a ted tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
9.3.16 11:20

Já bych ještě počkala, ještě k tomu nedozrála. Syn přišel poprvé ve 2 letech a 7 měsících, že jde čůrat, vyčůral se a pak už chodil sám. Také jsem na něj zkoušela už od 18 měsíců kde co, a nic nepomohlo. Dokud mu to nedocvaklo, tak jsem mohla stále prát a vytírat a stejně to nešlo. Vydrž, ono to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64767
9.3.16 11:50
@Fantazie píše:
Tak za poslední hodinu se ji to podařilo dvakrát. Jednou seděla na wc a počkala na obývák a pak si řekla že chce na nocnik. Tam seděla tak 5 minut a nic. Nechala si to do kuchyně. Je to normální? Dřív se párkrát do nočníkuv poho vycurala když sem ji tam posadilapo vyspani a ted tohle.

je, prostě ještě není zralá, nechápe to :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
9.3.16 12:52

Já se s prominutím vetřu s dotazem:-)

Malá (první dítě) měla 15 měsíců a začíná si říkat, když udělá bobek - jakože hned jak je v plínce, tak zahlásí a ukazuje na plínku. Na nočník si sedne jen oblečená, nahatá nechce. Když jdeme kolem nočníku, říkám ji, že bobek se dělá do nočníku - myslíte, že to stačí a časem si to spojí a na nočník sedne? Nebo ji to mám nějak jinak vysvětlovat? Mám tam třeba pak ten bobek hodit a ukázat ho v nočníku? Vím, že je malá, překvapila mě, že si říká, až je hotovo a doufám, že brzo si to začne uvědomovat i při konání, popř. před.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
9.3.16 13:35

@řeřicha nechci ti nějak kazit radost, ale moje malá si říkala že má bobek v plíně už nějak těsně po roce, a pak s tím zase přestala, stejně tak, kolem toho roku hezky čůrala do nočníku a pak zase najednou z ničeho nic odmítala na nočník sednout, myslím že je v 15 měsících ještě hodně brzy na to aby pochopila podstatu nočníku :lol: ale třeba se mýlím a máš geniální díte :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
9.3.16 13:39

@řeřicha jako u Vás :lol: teď dcerka 18m a úspěšně nočník obchází, obhlíží:mrgreen: říká eeee i si pak sedne na 3 vteřiny a letí hned pryč a kříčí neeeeee neeeeee. Prostě to občas zkusím a když nechce nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
9.3.16 20:20

@KatkaKlcova známá má tedy geniální dítě - kluka, fakt od roku a čtvrt to pochopil a říká si… i když oni jsou chytří celá rodina, takže tam to fakt asi sedí… já byla právě překvapená a trošku jsem doufala, že třeba by moje malá taky mohla na ten nočník tak brzy :mrgreen:

tak uvidíme, jak to dopadne… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
9.3.16 20:21

@Míša2014 tak dobrý, dám tomu čas a uvidíme, jak to s nočníkem dopadne:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat