Jak pomoct andulce

23.5.17 19:39

Jak pomoct andulce

Ahoj, prosím o rady. Máme andulku skoro pět let. Z ničeho nic jsem došli domů dnes odpoledne a andulka byla na spod klece úplně na umreni. Hned jsme měli k veterináři. Ten když ji uviděl řekl že to vypadá velmi špatně. Dál nám antibiotika, že ji máme kapat do zobáčku co hodinu a že to bude buď a nebo. Vůbec nevíme co se andulce stalo :-( stářím to prý být nemůže když to je ze dne na den takto. Andulka jen leží a dycha, občas se jen přemístí na jinou polohu, jinak mi přijde že se jen čeká na poslední vydechnutí :-( neměli jste podobný problém a jak bych mohla andulce sama ještě pomoct? :-( je mi jí hrozně líto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.5.17 19:53

@111verunka111 Je mi lito, ale takhle bohuzel je to vetsinou pred umiranim. Andulky sednou do kouta a tam v poklidu umrou. :( Jedine co pro ni muzete udelat je, nechat ji v poklidu, v teple. Bud to zvladne nebo odejde. Nic jineho delat nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
23.5.17 19:59
@Anonymní píše:
@111verunka111 Je mi lito, ale takhle bohuzel je to vetsinou pred umiranim. Andulky sednou do kouta a tam v poklidu umrou. :( Jedine co pro ni muzete udelat je, nechat ji v poklidu, v teple. Bud to zvladne nebo odejde. Nic jineho delat nejde.

Ale já se nechci smířit s tím že umře když to není stářím :-( ani nevím důvod.. nic nemohla špatného sníst… Chtěla bych jí pomoct :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
23.5.17 20:03

Papá? Pije? Kaka? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
23.5.17 20:09
@Kskaja píše:
Papá? Pije? Kaka? :(

Ani jedno :-( jen co jí kapu ty antibiotika co hodinu… Už je takhle 5 hodin :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2675
23.5.17 20:11

A davas obcas i vodu? leky samy o sobe bez vody bych jen nedavala a vodu a kouskem neceho sladkeho rozpusteneho na energii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
23.5.17 20:17

Udělej do stříkačky nějakou kašičku, mix banán, bílek uvareny (s vodou.. ), vody trošku.. :nevim: hlavně andulku nestresovat jestli není zvyklá na ruku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
23.5.17 20:47

Už je pozdě neco zkoušet :-( sama mi vlezla na ruku a odešla :-( vodu jsem ji zkoušela dávat taky. Aspoň ji nic už nebolí :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
23.5.17 20:51
:,(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
2723
23.5.17 21:31
@111verunka111 píše:
Už je pozdě neco zkoušet :-( sama mi vlezla na ruku a odešla :-( vodu jsem ji zkoušela dávat taky. Aspoň ji nic už nebolí :,( :,( :,(

To je mi moc lito :( :( tak uz je v andulcim nebicku a je ji dobre

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9842
23.5.17 21:36
@111verunka111 píše:
Už je pozdě neco zkoušet :-( sama mi vlezla na ruku a odešla :-( vodu jsem ji zkoušela dávat taky. Aspoň ji nic už nebolí :,( :,( :,(

Ach jo… ja kdysi probrecela tyden, kdyz jsem prisla o Andulaka… uprimnou soustrast :,(

Napadla me nejaka ptaci chripka nebo nejaky virus. Nedonesli jste treba cerstve vetvicky z venku nebo neco podobneho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1882
23.5.17 21:36

Než jsem stihla zareagovat, tak je pozdě, je mi to moc líto :,(
Nám se to stalo už třikrát, teď máme anduláka devět let a aktivní je zatím dost. Poprvé to bylo z nastydnutí, průvan je pro ně smrtelný, stačí jen málo, takže klec do bezpečného místa. Naše andulky byly vždy celodenně venku (po bytě). Třetí si nejspíš ublížila sama, shazovala pořád krabičky a jedna na ni nejspíš spadla, byla v té době doma jen dcera. I když to bolí, tak jsme nikdy nevydrželi dlouho a brzy byla doma nová. Hodně sil :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.17 21:56
@cecetka píše:
Ach jo… ja kdysi probrecela tyden, kdyz jsem prisla o Andulaka… uprimnou soustrast :,(Napadla me nejaka ptaci chripka nebo nejaky virus. Nedonesli jste treba cerstve vetvicky z venku nebo neco podobneho?

To mě už napadlo. Včera mi syn utrhl zvonečky a tulipány ale nás Pepík se toho ani nedotkl… A už je to jedno spekulovat :-( další zvířátko už nechci :-( docela dost mě to vzalo :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
24.5.17 20:49

Vlétla k nám Andulka - jak ji pomoci?

Zdravím všechny, nechci zakládat novou diskuzi, když tato tak trochu souvisí a moc doufám, že někdo poradí. Jak pomoci andulce, která k nám vlétla? Majitel se nenašel, kroužek nemá, není ochočená, bojí se, zatím ji máme doma, ale nechat si ji nechceme a nemůžeme. Co s takovým ptáčkem? Existuje nějaký útulek? Něco, kde by ji pomohli? :nevim: Jak se zachovat v takové situaci? Stalo se to někomu :nevim: Předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama