Jak pomoct co nejrychleji při febrilních křečích

73
11.8.20 17:15

Jak pomoct co nejrychleji

Prosím kdo jste už se svým dítětem prožil febrilni křeč? My jsem se akorát vrátili z nemocnice maly byl neklidný skoro nespal davala jsem panadol lezou nám špičkaky a stolicky,, ale byl teplý měl zvýšenou takže jsem čekala co dál a ráno právě měl též kolem 37,6 a já váhala, jestli už dát cipek ne pořád ne, zmatená je to naše první dítě no a potom najednou dostal křeč začal se trepat a modrát trvalo to déle jak 2 min, voalai jsme rychlou no něco strašneho, ale zajímalo by mě kdy davate cipek aby jste předešli tomuhle? Dostali jsme i diazepam, ale já už mám takový, strach ze bych cipek dala I kdyby měl 37, 1/37,2 aby se tohle nestalo znovu myslíte že by mu to mohlo něco udělat kdybych ten cipek dala a nečekala na 38.horecky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27477
11.8.20 17:40

Dávám až na 38 stupních. Diazepam jsme dostali, ale nikdy ho nepoužili. Syn nikdy křeče neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
11.8.20 17:45

Ahoj, můj syn měl poprvé febrilní křeče v roce a půl, trvalo to přes 10 minut, bylo to šílený, probral se až při ledovém obkladu hlavičky co mi poradila operátorka na 155,pak nás odvezla rychlá, po dvou dnech nás propustili z nemocnice.Od té doby měl ještě 2 záchvaty, ale už o dost mírnější, jak jsem viděla, že má oči v sloup, tak honem do sprchy a vlažnou vodou osprchovat vlásky a hned se probral.Ono se tomu dá dost těžko předejít. Při posledních záchvatech byl bez teploty, z ničeho nic vylitla horečka na 38,5 a začal křečovat. Doktorka nám dala Diazepam čípky, ale ty jsem nikdy nestihla podat, nástup horečky byl fakt rychlý, pak jsem jen podávala střídavě Panadol s Nurofenem.
U nás je to dědičné, i já jsem si tím jako maličká prošla. Posledni záchvat měl ve 2 a půl letech, od té doby i při vysokých horečkách je klid.Jsou mu 4 roky. Odezni to samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
11.8.20 17:51

Děkuji to jste mě aspoň trošku uklidnila já už rvala předem, my dostali nálev do zadečku, no myslím že ja na 38 čekat nechci :,( teď měřím pořád teplotu ja prave vůbec nevím že by jsme to někdo v rodině měl, právě maly ani nikdy takhle horecku ještě neměl ani po ockovani tohle bylo asi 4 den po ockovani že by z toho? Ano doufám že se to už nikdy nestane ale dobře budem sprchovat vodou, Ono se řekne rychlé diazepam ale člověk nevi co dřív🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
11.8.20 18:09

Za sebe můžu říct, že pokud bych tenkrát naměřila teplotu 37,5 a výš, tak Diazepam s klidným srdcem dám, alespoň na noc, bohužel ty křeče jsou právě z rychlého nástupu horečky, kdy si s tím dětské tělíčko ještě neumí poradit a tak začne křečovat. U nás nikdy žádná předzvěst nebyla. Nemusite mít strach, žádné následky prý tyto křeče nemají. Základ je, když už teplotu naměříte, stále teplotu hlídat, výborný je bezkontaktní teploměr, hlavně v noci, mířila jsem na malýho skoro pořád 😄 a teplotu srážet, léky plus obklady, vlažné sprchy.Po třetím roce už jsou křeče jen vzácně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
11.8.20 18:15

Ano dekuji ja měřím teď každou chvíli, ale i sebe začínám taky kaslat a ryma😅máme koupený právě ten co měli v nemocnici do ucha za 1s je namereno upoznuje při horečce u 37,5 tak sem klidná už žádným teploměrum nevěřím :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
11.8.20 18:15

A doktorka v nemocnici i praktická mi říkala, že je dobré Panadol a Nurofen střídat a u febrilních dětí doporučuje podání už při teplotách 37,5 a výš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
11.8.20 18:17

Držím palce, ať už žádné křeče drobeček nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
11.8.20 18:19

Ja se modlím taky chudak je ve stresu už jen když mu stříkám teploměr no ucha,, no my Mame ještě u naší Doktor, návštěvu k tomu se mu udělala moucnivka neboli plíseň v puse to náhodou nevíte jestli dudlíky mám vyhodit už ted nebo až ti zmizne máme takové kapky s kapatkem na to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
11.8.20 18:27

Já bych dudlíky zatím denně vyvařovala a až po vyléčení koupila nové. Dělala jsem to tak i při angíně a rýmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
11.8.20 18:46

Jo super hodím do sterilizátor nebo vytvářím asi obojí díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
11.8.20 18:53

Není zač :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
11.8.20 19:08
@Lucinka1986 píše:
Není zač :wink:
:srdce:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30216
11.8.20 21:56

@15Amy My jsme sráželi teploty studeným zábalem. Bylo to nejrychlejší, okamžitý efekt. Syn do křečí padal už při teplotě 37,5. Takže jsme nikdy neváhali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
25.8.20 21:36

@inkakřivák ano nás musel taky nějak tak kolem bylo to tak rychle že ani už nevím, studeny zábal na nohy nebo jak se přesně dělá ptz tohle byla naše skoro první teplota :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama