Jak postupovat při exekuci na účtě

Anonymní
5.5.17 19:08

jak postupovat při exekuci na účtě

Stala se mě velmi nepříjemná věc mám zablokovaný účet exekutorem. Potřebovala bych poradit zda s tím má někdo zkušenost. Známý když měl exekuci si nechal posílat peníze k rodičům na účet. Přiznám se že také nad tím uvažuji aby mě něco zbylo ted nemám nic navíc jsem samoživitelka se třemi dětmi. Ani nevím jaké ze život min na čtyři osoby. Má exekutor možnostzjistit kde mě chodí výplata jsem pod agenturou. Prosím zdržte se kousavých komentářů: Budu vděčná za jakoukoliv radu- rozumnou.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16406
5.5.17 19:11

Pokud nedelas na cerno necha si to exekutor nakonec ztrhavat primo ze mzdovky takze zmenou uctu se tomu nevyhnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.17 19:16

Ne změnou účtu výplata by mě chodila na kamarádku

• Nahlásit
  • Citovat
57061
5.5.17 19:24
@Anonymní píše:
Stala se mě velmi nepříjemná věc mám zablokovaný účet exekutorem. Potřebovala bych poradit zda s tím má někdo zkušenost. Známý když měl exekuci si nechal posílat peníze k rodičům na účet. Přiznám se že také nad tím uvažuji aby mě něco zbylo ted nemám nic navíc jsem samoživitelka se třemi dětmi. Ani nevím jaké ze život min na čtyři osoby. Má exekutor možnostzjistit kde mě chodí výplata jsem pod agenturou. Prosím zdržte se kousavých komentářů: Budu vděčná za jakoukoliv radu- rozumnou.

i pod agenturou Tě vypátrají, takže tohle je zbytečný.. mmchdm, nejjednodužší varianta je prostě to zaplatit a máš klid :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57061
5.5.17 19:25
@Anonymní píše:

to je upa jedno, on si zjistí, že děláš pod agenturou, dají Ti exekučku na plat, né na účet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16406
5.5.17 19:31
@Anonymní píše:

To muze ale exe ti srazi uz na uctarne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70138
5.5.17 19:46
@jahuhudka píše:
To muze ale exe ti srazi uz na uctarne

No, ale alespoň tu nezabavitelnou částku dostane, kdežto, když si ji nechá posílat na ten blokovaný účet, tak nebude mít nic.
Já osobně tedy nechápu, proč když je exekuce na mzdu, tak není možnost mít jeden účet bez blokace, kam by směl chodit jen ten zbytek z výplaty, když na něj zcela oficiálně onen dotyčný má nárok, tak proč buď nutit zaměstnavatele, aby to vyplácel hotově, nebo toho dlužníka, aby si to nechával posílat k někomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 19:59

Pokud na účet jde již jen nezabavitelná část mzdy, tak exekutor na ni nemá nárok. Ale je třeba toto prokázat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 20:01

Ovšem jinak má exekutor možnost využívat všech prostředku k vymožení pohledávky, tedy současně strhávat ze mzdy, blokaci účtu, zabavení majetku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9842
5.5.17 20:10

Ted uz zbyva jen zaplatit. Je to neprijemne a zbytecne se to prodrazuje. Neslo se domluvit na splatkach?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19539
5.5.17 20:15

Počkat, to jako když zaměstnavatel posílá výplatu na účet, tak exekutor zabaví celou výplatu? Z čeho pak ten člověk žije, platí nájem a tak? Né, že by se mě to týkalo, netýká a týkat nebude, jen se ptám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4878
5.5.17 20:59
@Anonymní píše:

To je největší blbost, jakou můžeš udělat. Kamarádka ti může peníze zapřít, budeš bez peněz a s exekutorem na krku. Takových už bylo, přidáš se jen do fronty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
5.5.17 21:06
@arada píše:
Počkat, to jako když zaměstnavatel posílá výplatu na účet, tak exekutor zabaví celou výplatu? Z čeho pak ten člověk žije, platí nájem a tak? Né, že by se mě to týkalo, netýká a týkat nebude, jen se ptám.

Muzes si jednorázově vybrat z účtu cca 6 tisíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
5.5.17 21:08

Pokud je exekuce oprávněná, tak ji musíš zaplatit a nezachrání tě ani kamarádka. Co to je za exekutora?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
5.5.17 21:08

Jednou se vybrat může. V bance určitě poradí, kolik. Tady je k tomu více: http://pomocdluhy.cz/…nkovni-ucet/
Ohledně přeposílání peněz na jiný účet. Dělá se to. Může se založit účet na děti, na ten exekutor nemůže. Můj tatínek pracoval jako soudní vykonavatel. Když jsem se ho na toto ptala, říkal, že soud může přeposílání peněz na jiný účet považovat za maření soudního rozhodnutí. Zatím jsem se však s tímto nesetkala, je to jak se říká, kde není žalobce, tam není soudce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama