Jak postupovat při studiu na právech

22.2.21 19:53

jak postupovat pri studiu na pravech

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, hlásím se na práva, ale nevím, jestli si mám dát bakaláře a poté navazující Mgr. a nebo rovnou Mgr. a poté doktorské studium, nebo jak to vlastně je? Chtěla bych být právnička zaměřená na obchodní právo, ale nevím, jaký způsob je nejlepší zvolit. Moc nerozumím, jestli mohu poté z navazujícího Mgr. jít dál na doktorské. děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16339
22.2.21 19:59

Prosím tě kolik je ti let?

Protože jestlí víc jak 16 a tak zoufale neumíš pracovat tím, jak si zjistit základní informace o tom jak funguje vysokoškolsk studim a pochopit je, tak právo, které je postavené na prozumění ne úplně triviálním textům a konceptům a práci s nimi nebude pro tebe nejlepší volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.21 20:10

@Ou
Tak pardon, ze jsem se zeptala. Ano, nerozumím vysokoškolskému studiu, protože mi to nikdo nebyl schopný pořádně vysvětlit a každý mi tvrdí něco jiného. Vůbec mě neznáš a nevíš nic o mém vzdělání a mých znalostech. Místo nežádoucího rýpání bys občas mohl dát lidem radu a zlepšit jim tak den. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5598
22.2.21 20:11

Rovnou magisterské.
Z jaké jsi střední školy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.21 20:12

@truelly všeobecné gymnázium

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
22.2.21 20:13

Když dnes v době smrtelně nebezpečné koronavirové epidemie vidíme, co předvádějí advokáti a soudci, tak by si normální člověk měl pořádně rozmyslet, zda na studium práv půjde, nebo bude raději studovat obory, kde si ho lidé budou vážit. Ostatně známá právnická fakulta v Plzni také vážnosti právníků nepřispívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5598
22.2.21 20:17

@Janca Minarikova projdi si veškeré informace o školách, někde prezentace jednotlivých fakult a oborů, ať víš, co očekávat. Pokud máš facebook, můžeš zkusit najít skupiny studentů dané školy a oboru…tam se můžeš dost dozvědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
22.2.21 20:17
@Janca Minarikova píše:
@truelly všeobecné gymnázium

O můj bože!!! Tak tohle je tragédie. Od gymnazisty bych čekala, že si je schopen najít sám informace a už vůbec, že je nebude hledat na emiminu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
22.2.21 20:21

@Janca Minarikova Pokud chces byt opravdu pravnicka, pak musis absolvovat Mgr. studijni program pravo. Navazujici doktorandske studium je mozne.
Kdyby jsi zvolila jen Bc. studium nejskeho pravnickeho oboru, dale navazala Mgr. studiem, pak budes mit obor pravni vedy, ale nebudes pravnik. Nebudes si moci udelat advokatni zkousky, nebudes moci byt treba statnim zastupcem nebo soudcem. V tom je ten rozdil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8212
22.2.21 20:22

Obecně lze na Ph. D. pouze z Mgr. studia. Tam je magisterské vzdělání podmínkou.
Dokonce můžeš dělat Ph. D. i v jiném oboru než jsi vystudovala Mgr.
Pak je to náročnější.
Jak je to přímo s právy netuším, píšu osobní zkušenost s technikou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2506
22.2.21 20:22

Jsem přetažená :/ odpovídám na něco na co se nikdo neptal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.21 20:24

@Altavista @bublinek @cecetka
Děkuju moc, jste zlaté :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2506
22.2.21 20:56
@Janca Minarikova píše:
@Altavista @bublinek @cecetka
Děkuju moc, jste zlaté :srdce:

Prostě na to mrkni, člověk před tím na zbytečný respekt ;)

A klídek, mému spolužákovi na střední se povedlo přihlásit jen na Mgr. studium na oboru, který Bc. má :lol:

U právnických je důležité i přijímací řízení, kdy Prf muni má pouze TSP, Karlovka má složitější zkoušky atd..

PhD. je vždy po konečném titulu takže po Mgr. Ing. Na právech jde dělat i bez titulu JUDr. ale.. Je tam třeba publikace a rigo se mezi to počítá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
22.2.21 21:25

@Altavista
JUDr. (rigorozni zkouska) se dela vzdycky az po dosazeni titulu Mgr. - tj. po ukonceni magisterskeho studia. Neznam nikoho, kdo by ziskal titul JUDr., aniz by mel ukoncene magisterske studium - pry to bylo kdysi pred lety, stejne jako u lekaru, ale overene to nemam.
Zakladatelko, u vetsiny pravnickych fakult, se musis prihlasit na PETILETE magisterske studium. Pokud se nepletu, jedine Plzen mivala variantu 3+2. Pro vykon advokacie, exekutora, notare atd. je nutno splnit magisterske studium, praxi a specializacni zkousky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2506
22.2.21 21:28

@ovetru no a? Já říkám, že PhD. jde bez JUDr., ne že JUDr. jde bez Mgr., nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat