Jak postupovat - příspěvek na bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 09:09
jak postupovat- prispevek na bydleni

Dobry den. Mam dceru a nyní jsem v 6mes. Přítel těhotenství nedal a odešel od nas kdyz jsem byla v 4mes. Nyní žiju u rodičů a beru podporu v nezaměstnanos­ti…jelikož po oznámení v práci ze jsem těhotná me při dpp vyhodily.
Já si zažádat a příspěvek na byt? Nejdřív najit si byt a pak jít na úřad nebo jak? Vůbec nevím. Hlavně z čeho ten byt zaplatim když mam momentálně jen 6tis a pak budu brat rodicak rovnou :nevim:. Příspěvek na bydleni dávají az po 3mes. V nájmu? Mam obavy z čeho to budu platit a žít v 25 u rodičů neni dobré. Jsou nějaký parametry jaky ten byt musí byt (do jake částky a velikosti m2) budu hledat v Praze.
Diky a prosim nerypejte… Já z téhle situace nejsem taky nadsena a zvladam to horkotěžko. Anonym. P.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 09:13

Hlavně si najdi byt kde můžeš mít trvalé bydliště tj. dostaneš nájemní smlouvu, parametry na velikost bytu nejsou ale být tebou tak vypadnu z Prahy tam se nedoplatíš

rozand
Závislačka 3146 příspěvků 11.04.18 09:18

Na příspěvek na bydlení musíš doložit nájemní smlouvu a to, že už tři měsíce platíš nájem. Takže cestou je buď nechat se založit od rodičů, nebo počkat na rodičák, který možná budeš mít vyšší? Kolik ti vyjde příspěvek při jakém nájmu v místě, kde to bude, si můžeš najít v kalkulačkách na netu.

rozand
Závislačka 3146 příspěvků 11.04.18 09:20

@Doe_Jane Zase je v Praze vyšší ten příspěvek, protože jsou vyšší normativní náklady, ne?

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 09:24
@rozand píše:
@Doe_Jane Zase je v Praze vyšší ten příspěvek, protože jsou vyšší normativní náklady, ne?

jo ale ne tak velký aby si mohla pískat a žít bez stresu

Kriss Tina
Kelišová 5633 příspěvků 11.04.18 09:24

Musís mít najemni smlouvu, dát si tam trvale bydliště, doložit kolik platíš za jaké energie, doložit svoje příjmy. 3 měsíce čekat nemusíš, já se nastěhovala v listopadu, v listopadu jsem rovnou zažádala a v prosinci přišli peníze akorát to všechno musíš co čtvrt roku chodit vyřizovat znovu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 09:32

Zni to teda náročne. To bude asi na cely den na tom úřadě ne? An. P.

radkka
Generální žvanilka 20693 příspěvků 11.04.18 09:35

Musíš mít hlavně nájemní smlouvu (ne podnájemní) a trvalé bydliště v daném bytě :kytka: posuzují se všichni, kteří tam to trvalé bydliště mají.
Z čeho to budeš platit nevím, asi sis měla rozmyslet vyrábění druhého dítěte, když nic nemáš :nevim: rodiče ti nepomohou do začátku? Na kauci a tak? Živit tě má otec dítěte, po porodu žádej alimenty na dítě a muzes i na sebe jako na neprovdanou matku.

rozand
Závislačka 3146 příspěvků 11.04.18 09:37
@Anonymní píše:
Zni to teda náročne. To bude asi na cely den na tom úřadě ne? An. P.

Nejdřív bych řešila výživné na sebe i dítě. Pokud nemáš na kauci ani nájem, nemá smysl řešit příspěvek na bydlení.

Kriss Tina
Kelišová 5633 příspěvků 11.04.18 09:48

Na celý den to není, nejdriv tam zajdes pro ty formuláře ty si doma vyplnís, a pak je tam zaneses oni tu řeknou co všechno chtěj, třeba smlouvu z elektráren apod a pak se čeká zhruba měsíc na schválení… Bude s mít dvě děti, takže bych si pak zažádala o alimenty na obě, to pár tisíc taky dohromady dá, můžeš mít i příspěvky na dítě, nastavit si třeba kratší rodicak abys měla víc peněz :nevim: jinak Teda nejdřív musíš najít ten byt a zaplatit nájem a kauci pokud ji budou chtít, bez toho nemá smysl příspěvek řešit

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 11.04.18 20:40
@Anonymní píše:
Dobry den. Mam dceru a nyní jsem v 6mes. Přítel těhotenství nedal a odešel od nas kdyz jsem byla v 4mes. Nyní žiju u rodičů a beru podporu v nezaměstnanos­ti…jelikož po oznámení v práci ze jsem těhotná me při dpp vyhodily.
Já si zažádat a příspěvek na byt? Nejdřív najit si byt a pak jít na úřad nebo jak? Vůbec nevím. Hlavně z čeho ten byt zaplatim když mam momentálně jen 6tis a pak budu brat rodicak rovnou :nevim:. Příspěvek na bydleni dávají az po 3mes. V nájmu? Mam obavy z čeho to budu platit a žít v 25 u rodičů neni dobré. Jsou nějaký parametry jaky ten byt musí byt (do jake částky a velikosti m2) budu hledat v Praze.
Diky a prosim nerypejte… Já z téhle situace nejsem taky nadsena a zvladam to horkotěžko. Anonym. P.
žij u rodičů.. těžko zaplatíš nájem, kauce a vybavení.. spoř si..

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 11.04.18 20:42
@Doe_Jane píše:
Hlavně si najdi byt kde můžeš mít trvalé bydliště tj. dostaneš nájemní smlouvu, parametry na velikost bytu nejsou ale být tebou tak vypadnu z Prahy tam se nedoplatíš

jsou, je maximální rozměr na počet osob..

Lendeš
Kelišová 5422 příspěvků 11.04.18 21:23
@martina.se píše:
jsou, je maximální rozměr na počet osob..

Rozměr bytu se vůbec u příspěvku na bydlení neřeší. Řeší se akorát, jestli náklady na bydlení překračují normativní náklady (dle počtu osob a bydliště) a ta část nákladů, která je překračuje, se nebere v potaz.

rozand
Závislačka 3146 příspěvků 11.04.18 21:25

@martina.se Na rozměr bytu se vůbec neptají.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 12.04.18 08:46
@rozand píše:
@martina.se Na rozměr bytu se vůbec neptají.

ale ptají - je uveden ve smlouvě a jsou max normativní rozměry.. @Lendeš možná je to dneska už jinak, ale kdysi mi řekli, ať si pořídím menší byt, že být sama s klukem v 3+1 nemusim :D co na tom, že díky tomu, že to bylo od známého, platila jsem mnohem méně.. mi to díky tomu zamítli :mrgreen: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Anorexie je zpět? Bučková zazářila na mole a hned byl oheň na střeše!

Modelka Eliška Bučková (29) se po letech vrátila na prkna, která znamenají... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >