Sama s malým dítětem a těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenimira
Nováček 8 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 14:49
Sama s malým dítětem a těhotná

Ahoj všem, přišla jsem si sem pro radu, názory a vaše zkušenosti. Ocitla jsem se nyní v situaci, ze které nevím jak ven. Mám malé dítě (21 měsíců), s přítelem jsme se rozešli před pár týdny, stále spolu žijeme, ale jen do doby, než vyřešíme bydlení. Společné soužití není možné, to bychom se pozabíjeli;) Tohle vše by nebyl problém, problém je to, že jsem zjistila, že jsem těhotná. A teď co s tím? Druhé dítě jsem moc chtěla, ale sama? Vůbec si nedovedu představit jak bych to zvládala, kdybych se sama starala o 2,5 leté dítě ani ne a zároveň o čerstvě narozené miminko. Peníze řeším taky, ale dle výpočtů bychom to zvládnout měli díky příspěvkům, alimentům, naskočí mi dobrá mateřská na čas a rodina pomůže. Takže řeším opravdu jen to, zda to zvládnu sama s dvěma malými dětmi. Otec nás bude navštěvovat, staršího si chce občas brát na dopo či odpo, dle domluvy, příp. mladšího navštěvovat. Syna miluje, druhé dítě chtěl taky, ale taktéž ne v takové situaci. Každopádně je rozhodnutí na mě, podpoří mě asi v obém.
Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo si prošel něčím podobným a jak to zvládl/a? A vy ostatní maminky s 2 dětmi, umíte si představit, že byste něco takového zvládli? Nemám ani ponětí, jaké to je mít dvě děti natož sama.
Moc děkuji všem za reakce.
 Lenka

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32727 příspěvků 10 inzerátů 09.04.18 14:52

@lenimira :mavam: Ahoj, zůstala jsem sama, když jsem měla tříleté dítě, roční dítě a čekala třetí. :kytka:

lenimira
Nováček 8 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 14:56

@Tiger-lily to je taky mazec. A jak jsi to zvládla?

Russet
Echt Kelišová 8293 příspěvků 09.04.18 14:59

@lenimira
Moc nerozumím tomu, že jste oba chtěli druhé dítě, nechránili se a dohodli jste se na rozchodu v ten samý čas. Jinak to asi budete muset řešit oba, takže tak sama zase nebudeš :nevim:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32727 příspěvků 10 inzerátů 09.04.18 15:02
@lenimira píše:
@Tiger-lily to je taky mazec. A jak jsi to zvládla?
:nevim: No občas jsem byla grogy a usnula dřív než děti :D Ale nemyslím, že by byly děti o něco ochuzené, nebo že by bylo něco nezvládnutelného. Ty se rozhoduješ o tom, jestli si dítě necháš, nebo se jen ptáš, jestli to jde zvládnout? Odpověď na to druhé je jasná: ano, zvládnout to jde, občas něco asi vynecháš, ale jistě to nějak přežijete. Odpověď na to první - záleží na tobě, tvých podmínkách atd.

mrav
Echt Kelišová 8464 příspěvků 09.04.18 15:07

Co si budem nalhávat, dvě malé děti jsou určitě záhul. Na druhou stranu je tu, dnes už bývalý přítel, který ti bude určitě s tím starším dítkem pomáhat, nebo ho alespon navštěvovat. Mám taky dvou a půl leté dítě a je to teda pěkný rarach.

lenimira
Nováček 8 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 15:09
@Russet píše:
@lenimira
Moc nerozumím tomu, že jste oba chtěli druhé dítě, nechránili se a dohodli jste se na rozchodu v ten samý čas. Jinak to asi budete muset řešit oba, takže tak sama zase nebudeš :nevim:

To je zase jiné téma, které teď pro mě není důležité.. bez urážky ;) ale aspoň trochu to objasním: náš vztah nebyl nic moc, pak jsme si vše vyříkali a vše se zlepšilo a bylo nám moc hezky. A začali jsme se snažit o druhé, které jsme oba dlouho chtěli. Jenže se opět začal chovat jako blb. c a to pro mě byla konečná. A teď jsem zjistila to těhotenství. Doufám, že takto stačí, opravdu to není téma, kterým bych se teď chtěla zabývat a řešit. Teď je aktuální něco jiného, co jsme uvedla ve svém úvodním příspěvku :kytka:

lenimira
Nováček 8 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 15:12

@Tiger-lily já se hlavně ptám, zda se to dá zvládnout, což bude hodně rozhodovat o tom, zda si dítě nechám. Přijde mi to jako šílenství na jednu stranu, ale taky vím, že bych mohla litovat toho, že jsem si to nenechala. Ale nechci být nezodpovědná vůči prvnímu dítěti. Vše má své pro a proti

Ice79
Závislačka 2545 příspěvků 09.04.18 15:16

Máš podporu rodiny, chlap se k dítku chová hezky, miluje ho, druhé dítě chceš. Nevidím důvod, proč bys to nezvládla. Držím palce! :kytka:

Korculalala
Kecalka 419 příspěvků 09.04.18 15:19

Trochu nehchápu že jste chtěli dítě ale museli jste se rozejít protože byste se pozabíjeli? To jste jako zjistili ze dne na den? Otec je tedy známý takže na nic sama nebudeš. Starší dítě do střídavé péče a mladší později taky. Pokud spolu teď bydlíte tak je vse vyřešeno. Spíše zvažte jestli je opravdu nevyhnutelný tem rozchod, kdyz jste ještě před pár týdny dělali na miminku…

Russet
Echt Kelišová 8293 příspěvků 09.04.18 15:24
@lenimira píše:
To je zase jiné téma, které teď pro mě není důležité.. bez urážky ;) ale aspoň trochu to objasním: náš vztah nebyl nic moc, pak jsme si vše vyříkali a vše se zlepšilo a bylo nám moc hezky. A začali jsme se snažit o druhé, které jsme oba dlouho chtěli. Jenže se opět začal chovat jako blb. c a to pro mě byla konečná. A teď jsem zjistila to těhotenství. Doufám, že takto stačí, opravdu to není téma, kterým bych se teď chtěla zabývat a řešit. Teď je aktuální něco jiného, co jsme uvedla ve svém úvodním příspěvku :kytka:

Jako blbci jste se chovali oba, bez urážky. Tak budou mít vaše dvě děti střídavou péči. Jinak se pozabíjíte :nevim:

lenimira
Nováček 8 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 15:31

@Korculalala Rozchod nutný je a vše vyřešeno určitě není. Jak jsme psala, bydlení teď řešíme, hledám si nové. On je velmi komplikovaná osobnost, hodně jsme se hádali, on se choval špatně jako partner, v minulosti i jako otec (to se ale velmi změnilo). Pro syna super otec, pro mne na nic partner. Bohužel jsem uvěřila, že vše bude už dobré, když jsme si to vyříkali a bylo vše fajn, to byla moje chyba. Nevydrželo mu pěkné chování dlouho, začal být opět hádavý a bylo to s ním k nevydržení. A já už prostě nechtěla dál takhle žít. Strašně mě to vysilovalo a odnášel to malý. Teď je mi mnohem lépe a konečně si syna užívám. Už jen s ním nežít a bude ještě líp.
A to, prosím, opravdu vše ke vztahu mým s otcem dítěte/ dětí. To už mám vyřešené. Teď se snažím vyzjistit názory a zkušenosti, jestli se to dá zvládnout sama s miminkem a 2,5 letým dítětem, popř. jak. Nic jiného. Děkuji, že toto respektujete :srdce:

lenimira
Nováček 8 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 15:33

@Russet jestli tu náhodou není blbec někdo jiný… nic o nás nevíš a přesto soudíš. Už se, prosím, nevyjadřuj raději.
Děkuji.

Russet
Echt Kelišová 8293 příspěvků 09.04.18 15:34
@lenimira píše:
@Korculalala Rozchod nutný je a vše vyřešeno určitě není. Jak jsme psala, bydlení teď řešíme, hledám si nové. On je velmi komplikovaná osobnost, hodně jsme se hádali, on se choval špatně jako partner, v minulosti i jako otec (to se ale velmi změnilo). Pro syna super otec, pro mne na nic partner. Bohužel jsem uvěřila, že vše bude už dobré, když jsme si to vyříkali a bylo vše fajn, to byla moje chyba. Nevydrželo mu pěkné chování dlouho, začal být opět hádavý a bylo to s ním k nevydržení. A já už prostě nechtěla dál takhle žít. Strašně mě to vysilovalo a odnášel to malý. Teď je mi mnohem lépe a konečně si syna užívám. Už jen s ním nežít a bude ještě líp.
A to, prosím, opravdu vše ke vztahu mým s otcem dítěte/ dětí. To už mám vyřešené. Teď se snažím vyzjistit názory a zkušenosti, jestli se to dá zvládnout sama s miminkem a 2,5 letým dítětem, popř. jak. Nic jiného. Děkuji, že toto respektujete :srdce:

Tak zvládnout se to musí. Ale každý snáší nepohodlí a nedostatek jinak :nevim:

Korculalala
Kecalka 419 příspěvků 09.04.18 15:49
@lenimira píše:
@Russet jestli tu náhodou není blbec někdo jiný… nic o nás nevíš a přesto soudíš. Už se, prosím, nevyjadřuj raději.
Děkuji.

Má pravdu. Počít dítě bylo ve vašem případě nezodpovědné. Už jen to, že píšeš o tom, jak sis syna kvůli chlapovi nemohla užívat, byl to špatný partner i otec a odnášel to syn…a za pár let sním počneš další dítě… ví o vás to co jsi zde napsala. Mohla jsi čekat že uvidíš i vyjádření která ti nepujdou po chuti. Doporučuji střídavou péči pro staršího kluka a pro miminko později taky. Finančně vás všechny snad zabezpečí a pokud nebude chtít tak přes soudy alimenty.
Držím palce, jistě to zvládneš :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Učíte za peníze kouřit děti! Youtuber Kovy griluje Boučka a spol. kvůli reklamě na IQOS

Mezinárodní filmový festival ve Varech nebyl letos jen ve znamení filmu a... číst dále >

Prokleté manželství Lály s choromyslnou fanynkou: Vydírání sebevraždou ho zlomilo!

Nezapomenutelný herec Ladislav Pešek se stal již v mládí hvězdou stříbrného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama