jak přestat kojit?

70
7.4.05 17:08

jak přestat kojit?

Ahoj maminky :)
pisu za kamaradku, ktera nema pristup na internet a tak vas prosim o rady tykajici se kojeni. Kamaradka ma 9 mesicniho chlapecka, ktereho musi skoro po kazdem jidle jeste trochu kojit, jinak place, ale co je jeste horsi, vecer po kasi chce prso, jinak neusne :cry: V noci se budi kazdou hodinu a place a chce prso. Podotykam, dudlik nechce!

Nemate nektera z vas radu, co udelat pro to, aby uz maleho nemusela po jidle kojit. Rada by prestala uplne :!

Diky :D

Simona@Kristynka (9mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12466
7.4.05 17:45

Ahoj, podle toho jak to popisujes bych rekla, ze ma opravdu hlad, myslim, ze se to zlepsi samo az zacne vic jist. Ja osobne nemam tu zkusenost, protze s prichodem prikrmu se kojeni octlo az na druhem miste, ted v 9 mesicich mu prso vylozene „vnutim“ jenom pred spanim vecer a trosku rano po probuzeni, trochu me to mrzi ale zase jsem rada, ze to ma prirozeny prubeh.
Mam ale kamaradku, ktera taky musela dokojovat po kazdem jidle, myslela si, ze ma syn jenom zizen, tak mu zkousela davat k piti vodu z hrnecku misto prsa a to vubec nazabralo, tak to hrozne resila. Nakonec prisla na to, ze syn toho ma proste malo k jidlu a ze sni mnohem vice a zacala mu delat dvojnasobne porce a prso po jidle najednou vubec nechtel. Zaroven tim odbourala i to nocni buzeni po hodine, ktere predtim taky bylo. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
382
7.4.05 22:30

Ahoj,

já pořád kojím svou rok a půl letou dceru a taky dvouměsíčního syna, nějak nedokážu přestat, ale to je vedlejší.
Já tu vidím dvě možnosti.
1. Buď kamarádka synovi vyhoví a bude ho krmit dál dokud on bude chtít a bude mít o kojení zájem. Neměla by zapomenout, že kojení není zdaleka jenom o krmení dítěte, ale taky o kontaktu mámy s dítětem. A on tento kontakt prostě vyžaduje.
2. A nebo chce opravdu přestat a prostě mu prso nedá, nechá ho plakat v noci, zkusí mu dát třeba láhev s čajem. Myslím, že když to pár dní vydrží, tak to půjde, i když je to drsný. Po jídle taky - nekompromisně prso ne a nabídnout mu další jídlo nebo pití, pokud nechce tak by přece neměl mít hlad. Před tímto drsným postupem bych se alespoň pokusila to synkovi nějak vysvětlit - i když to zní divně, myslím si, že děti chápou víc než si myslíme.

Přeji pevné nervíky.

Kačkač

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
8.4.05 09:04

Kačkač,
ty kojíš své děti „dohromady“? Mám takovou představu, že se mlíko u matky nějak přetváří dle věku dítka, jak, to netuším, myslím, že příroda je chytrá. Tak bych si myslela, že té starší holce už to mlíko nebude chutnat. Slyšela jsem, že mamky často kojí již jako těhotné, ale že se ty starší děti odstaví dřív, než se malé narodí. Fakt mě to překvalpilo. Je to zajímavý. Kdoví, třeba to budu mít taky tak :o)
Mich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
8.4.05 10:40

Já mám něco podobného. Jiříkovi je sice teprve 7 mes. ale představovala jsem si, že v tuto dobu pomůže kaše an noc a nebude se mi tolik budit. Jenže má atopický ekzém a proto dr. řekla, že zatím jen rýžovou kaši na noc a tu odmítá a to jsem ji zkusila udělat i z otsříkaného mlíka. Výsledkam je, že chce pořád prso a to mu prostě nestačí. Dostanu do něj taky zeleninu v poledne, jenže ta je tak dietní, že o zasycení nemá vůbec smysl mluvit, takže dokojení považuji za normálku. Na radu dr. tedy vytrváváme v kojení a já si dítě nevýchovne nastěhovala na noc do postele … jak tohle dopadne? Kdo máte zkušenosti s odstavováním alergika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
8.4.05 11:01

Simono,

to je přesně jak kdyby jsi psala o nás :D , já mám teda už ročního cvrčka, kojím stále, ale asi ne tolik, jak Tvoje kamarádka.
Malý taky nechce dudlíka, nebo ho spíš vyplivnul v 8 měsících a od té doby si to kompenzuje na mě. Tedy jsem kojila více přes den, v noci jak se budil, to se časem zhoršovalo, každý dvě hoďky. Dlouho jsem se rozhodovala, že mu to zkrouhnu, ale nějak jsem neměla dost pevnou vůli (hlavně se mi nechtělo se budit v noci, taky s ním spím v posteli :roll: ). Ale jednou mě nad ránem tak mohutně ocucávala a dost dlouho, až mě to prso bolelo celý den, takže jsem se rozhodla mu to utnout v noci. Vím, že hladem to fakt nebylo, prostě si potřeboval podudat, takže jsem ho vždycky uchovala, dokud zase neusnul, ale musela jsem s ním stále spát v posteli.
Je to teprve pár dnů, ale už je vidět pokrok, nebudí se tak často, tak doufám, že se nám to ještě zlepší.

Přeji Tvé kamarádce, ať synáček lépe spí.

Ahoj Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
8.4.05 11:14

Kernerko,

já teda nemám alergický ani jedno dítě, ale myslím, že máte ještě čas, koj, pokud Ti to nečiní potíže, vždyť je to to nejlepší, co mimčo může mít. Jinak si nemyslím, že by zelenina byla tak moc dietní, nebo že by nezasytila, já jsem hodně dávala brambory a mrkev a pak jsem střídala hodně zeleniny a myslím, že se tím synek zasytil dost, ani nechtěl kojení. Taky jsem začla pak přidávat masínko, ale nevím zase, jak u alergiků, to se poraď s doktorkou.

Jinak mimochodem, mě po kaši nespal ani jeden synáček, teda spali, ale nijak extra jinak, než normálně.

Tak vydrž, ono to uteče rychle a bude to zase jinak.

Ahoj Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
8.4.05 13:04

kojení

Ahoj
mám 7 měsíční mimčo. Malej se mi budil každé 2 hodiny a chtěl jen prso podudlat a hned zase usnul. Nejdříve jsem myslela, že je to hlady, tak jsem mu na noc dala kaši a bylo to stejné. Nakonec jsem mu dala jen čaj a k ránu mléko Hamilon asi 3 dny poknourával v noci, hledal prso, já mu ho nedala a za týden se mi budil jen 1 za noc.Kojím ho pouze ráno a odpoledne, takže 2 denně a v noci vůbec. Chce to pevnou vůli a prso mu nedat, pokud bude mít hlad, tak mu dát něco jiného a vydržet.
Silvie :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.5.05 10:40

kojení

Ahoj maminy,
je mi 30 a mám čtyři děti, nejmladší holčičce je 15 měsíců, nejstaršímu klukovi je právě dnes 9 let. Všechny děti jsem kojila minimálně do 15 měsíců, měla jsem kliku, že v noci se mi budili minimálně, respektive 1× za noc.
Právě chci ukončit kojení holčičky, přes den jsme to nahradili běžným jídlem a přísunem různého pití, bohužel u ostatních dětí stačil sunar a bylo vystaráno, ale minino sunar absolutně odmítá, nahradili jsme to obyčejnou bílou kávou a zabírá to. Dokonce to má již výsledky v noci už týden nevstává vůbec a před spaním ji stačí vypít její oblíbenou bílou kávu u mě v posteli, potom zvednou a dát s panenkou do postýlky a odejí, sama usne.
Mám jiný problém a to ten, že mám až moc mlíčka, a zatím se mi nedaří se ho zbavit. (chce to čas)

Přeju hodně úspěchů.

• Nahlásit
  • Citovat
178
6.5.05 11:20

Ahojka,mám stejný problém.Malýmu bude příští měsíc rok a kojím teda po odpolední svačince,večerní kaši a v noci.Přes den jsem bohužel na plný úvazek v práci,takže se v tomhle režimu pohybujeme už třetí měsíc.Je pravda,že se mi budí i několikrát za noc,ale spíš je to prdíky než hlady.Chtěla bych už pomalu přejít na umělé mlíčko,protože mám od porodu problémy s menstruací a domluvila jsem se tedy s lékařem,že v roce přestanu kojit a on mi předepíše HA.Bohužel to nebude tak jednoduché jak jsem si myslela.Malej mi to prostě pít nechce.Zkoušely jsme několik druhů mlíček od Sunaru počínaje po HIPP konče a že se nejedná zrovna o levnou záležitost,nic se nechytlo.Nevím zda mu vadí pít mléko z hrnečku s pítkem (láhev s dudlíkem už nechce) nebo mu prostě nechutná…Taky mi připadá,že při pití z hrnečku s pítkem to mléko dost pění a to zrovna moc dobré na ty naše prdíky nebude…No nevím,budem zkoušet a zkoušet a snad si to někdy rozmyslí.Mimochodem,myslím si,že je škoda,že tahle sušená mlíčka nedělají v nějakém vzorkovém provedení,aby si maminky mohly vyzkoušet jaký druh těm jejich ratolestem nejvíc zachutná,nemyslíte? :)
Hezký víkend Mila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
382
6.5.05 15:52

Ahoj holky,
ja jsem v osmi měsících přestala kojit, a dávala jsem v noci malé čaj jako náhradu a vzala to dobře , večer má sunar a ráno taky, po té co ochutnala sunar, prso nechce
Mějte se hezky a přeji spokojená mimi
L

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2026
6.5.05 21:15

Ahojky,

tak jsem na tom úplně stejně jako tvoje kamarádka mám 9 měsíčního kluka a taky kojim.
Přes den po jídle ale to se opravdu jenom napije protože vidim jak pije třeba jenom minutku dvě pak se od prsa odvrátí a hrje si.
Nic mi pít nechce at už jsem to zkoušela z čehokoliv a cokoliv. Ale zatim mu prý mlíčko stačí tak to neřešim až začne být opravdu velké teplo tak ho budu muset taky naučit na vodu nebo čaj.
Jo a v noci se mi budí pokaždé jinak jednu dvakrát nebo pětkrát je to různý. Ale vybrala jsem si kojení tak si myslim že tohle je ta dan ale krásná.
Tak at kámoška vydrží neni v tom sama. Pa Laky a Filípek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama