Jak přežít cvičení s dětmi?

2318
22.5.06 13:04

Jak přežít cvičení s dětmi?

Ahoj,

chodíme se synem na cvičení rodičů s dětmi. V sále je asi 10 dětí do cca 3 let s maminkami, dělají paci paci, bramboru a spol., prolézají tunely, běhají dokola držíce se za obruče atd. Skoro všechny děti se nechají zlákat a her se zúčasňují, pouze náš Matýsek celou dobu lítá jak splašený, pokud už se nechá přemluvit, aby dělal něco s ostatními, vydrží ho to bavit tak 2 minuty a pak zase lítá. Přitom doma má říkanky rád a umí je všechny předvádět. Pokud v průběhu cvičení za ním chodím a ukazuju mu, co by mohl dělat s ostatními, dostane obvykle hysteráček a mrskne sebou o zem. Dnes už jsem to nevydržela a odešla v půli. Syn je hodně živý, ale doma zvládnutelný. Máte někdo podobné zkušenosti? Jak jste pak zvládali školku, školu? Nedokážu si představit, že se někdy přizpůsobí kolektivu…

Díky za Vaše zkušenosti

Lasička a Matýsek 17 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.5.06 13:19

Ahojky,

já si myslím,že vzhledem k věku je ještě brzy na to,aby jen seděl a poslouchal-tyké chodíme cvičit a ze zkušenosti vím,že takhle malá dítka si prostě semtam odběhnou-nám budou za 14dní 2roky a občas také ještě malej vstane a jde si po svým a takových je tam spousta.My jsme rádi,že máme spíš živější dítko než putinku-aspon lehce poznáme,když je nemocný :wink: taky je s ním sranda a hlavně já byla ještě horší :lol:
nevěš hlavu, dítě si utváří svoji osobnost a my například přestože milujeme vodu museli přestat chodit na plavání,protože malej tam tu organizaci nesnese.Tak pevné nervíky :P
laura

• Citovat
  • Upravit
720
22.5.06 13:22

Jé Lasičko, vždyť je ještě prcek, nech ho, však k tomu dojde. Musela jsem dát Kubíka mámě na hlídačku před týdnem do školky, myslela jsem, jak s nima bude cvičit a pěkně si to užije :D Necvičil vůbec, řekl, že nebaví, zalezl do kuchyňky a dětem"vařil" čajíček. Pletl se jim pod nohy a dával hrnečky k puse a říkal opatrně pálí. Prostě nezájem :wink: já myslím, že až tak nevadí, když mají svou hlavu a občas nejdou s davem :D
Abaja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
22.5.06 14:14

Ahoj,
Betka si taky za:,–(ne vzdycky dela, co chce ona. Hlavne, aby nedelala to, co ostatni. Ona jde vzdycky proti davu, je to proste takova povaha. Ale kdyz se ji zeptam, tak se tam vzdycky moc tesi, takze bych to vubec neresila a klidne s nim chod dal, at si zvyka na deti a do niceho ho nenut, on to stejne podvedome vsechno vnima.
Mej se krasne
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
22.5.06 14:51

Jsem pro, chodit s ním dál a nenutit do ničeho. on je opravdu ještě moc malý na nějaké kolektivní cvičení. Mému vaškovi jsou dva a na cvičeníčku taky více blbne,než se zapojuje. A před měsícem se nechtěl zúčastnit vůbec, takže to, že teď 1/4 času „cvičí“ a 3/4 času dělá skopičiny, beru jako úspěch :D

Makýš a Tygříci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
22.5.06 15:32

Lasicko - to je naprosto normální a nesnaž se ho vůbec nutit však on se časem přidá, spíš nenápadně ;-) zapojovat, když to nepůjde tak ne…chodíme na cvičení s těmito říkankami apod. tak od roku holek a ze začátku jsme cvičili a zpívali a předváděli spíš rodiče třeba Martinka měla období kdy stála významně u dveří..nebrečela jen „pohrdla“ cokoliv dělat s davem ;-) prostě nechtěla být jako ostatní..podle mě. teď je pyšná, když může zpívat, točit se a cvičit, nebo když malují se chlubit svým výtvorem..

časem to bude lepší, nejde o to, aby ukázkově cvičil, ale o to, že to vidí a užívá si to i tak ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
23.5.06 09:19

Lasicka, ty poznas nasho Lericka?? :D :D :D
Akoby si pisala o nom. Ja som ho vzala v 18m na yamahu, no a vsetky deti tam spolupracovali, len L. lietal z jedneho konca na druhy, obcas teda nieco robil (ked som ho tam dovliekla :-) chodili sme do kruhu za rucicky s detickami, ale inak 0 bodov. Ale videla som, ze to sleduje aj obcas, co tie ostatne deticky robia. No citila som sa tam nic moc, tak som sa otvorene spytala mamin a tej cvicitelky, ci im tam vadi, ze im to tam kvazi narusa :-) no a vsetci mi povedali, ze ked to nevadi mne, ze za to vyhodim peniaze tak im to nevadi, takze som to uz potom neriesila.
Bola som rada, ze je v kolektive a ze aspon tam sme v MC a moze sa tam hrat. Ta cvicitelka vravela, ze napr. yamaha je od 18m ale ze tam take male deti ani moc nema (boli tam tak od 20-22m) a ze tie mladsie musia vsetko robit za spoluprace rodicov. Tak sme sa dohodli, ze pockame mesiac (vraj v tomto veku, to robi divy), no a teraz od juna chcem s nim zacat chodit. Ked nebude spolupracovat, tak tam len tak budeme a uvidime, dufam, ze ho to casom tiez chyti :-) a ked nie, tak nevadi, aspon bude v kolektive.
Ja myslim, ze kym pojdu do skolky, tak budu spolupracovat vsetci :-)
A este jedna vec ma napadla, ako dlho tam chodite? My sme ten den boli v MC prvy raz (raz rano a potom poobede na tej yamahe) a on sa toho tam nevedel nabazit. tak potom aj tie ostatne maminy uznali, ze ich deti tam tiez spociatku len behali ako utrhnute z retaze. ;-) potom sa im to uz trocha obkukalo, tak zacali spolupracovat. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.5.06 12:35

Chodíme tam od ledna. Je pravda, že po nějaké době se to malinko, hodně malinko, zlepšilo. Pak jsme měli přetržku asi 6 týdnů a teď jsme šli po přestávce podruhé. Syn je naprosto nadšený, ale mě to vůbec nebaví. Více méně celou hodinu za ním pomalu chodím, snažím se ho přemluvit, aby se zůčastnil nějaké hry, případně mu zamezuju v tom, aby třeba kramařil cizí tašky, zapínal větrák apod. Občas se chce pomazlit a i když jsem vždycky nablízku, radši se vrhne na cizí maminku nebo cvičitelku a mě ignoruje. Přitom doma se mazlí rád a sám často přijde a vlepí mi hubana a mačká mě kolem krku. Děti, které jsou mladší nebo stejně staré (odhadem) jsou spíš stydlivé, drží se své mámy a občas se zkusí zapojit. Dá se říct, že je pro mě ta hodina hrozně otravná. Naštěstí manžel podobné „problémy“ nemá a tak chodí většinou spolu :-)

Díky za podporu :-)

Lasička a Matýsek 17 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
23.5.06 19:40

Lasicka tak to je presne ako u nas :-))) on este k tomu vyleza po stoloch, no je to zahul, ale vzdy lepsie ako trcat doma.
On tiez okupuje cudzie mamicky a dokonca ich obchytkava :D .
Miluje totiz pismenka, a ked ma nejaka take tricko, tak hotovo :D .
No zatial to prezili, ale boli take hlasky, ze je strasne krasne decko, ale nic dobre mu z oci nekuka a ze doma by ho nechceli ani za nic :-))
No a to, ze je taky nezavisly ja naopak vitam, aspon nie je problem, ho nechat varovat, zase poznam maminy, co si stazuju, ze maju prave take stydlive deti, aj diskusia tu bola nedavno. Ono vsetko ma svoje pre a proti. Budme radi, ze mame take sebavedome a nezavisle osobnosti :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.5.06 21:38

Fakt děkuju za slova útěchy :-) Jsem si samozřejmě vědoma, že asi nejsme jediní na světě, co mají doma raubíře :-) A jsem i ráda za silnou osobnost (i když denodenní bojůvky o každé přebalení a pod. dost člověka vyčerpají…).

Hlavně, že jsou děti zdravý, že jo :-)

Lasička a Matýsek 17 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
28.5.06 23:30

cvičení v praze 7?

ahoj,
nevíte náhodou někdo o cvičení v praze poblíž holešovic?
díky
j.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama