jak přežít mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4fitness
Povídálka 24 příspěvků 13.09.01 12:17
jak přežít mateřskou

Nejlepší je najít si kamarádku se stejně starým dítětem - budete mít s kým trávit volný čas a s kým se poradit.

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  23.03.02 14:12
jak přežít mateřskou

Máte pravdu, maminka by nemela zustat sama, snadno tak podlehne melancholii nebo dokonce depresím. Lepsí je byt s nekym, kdo má stejné starosti a tím pádem i plné pochopení.

zuzik
Nováček 3 příspěvky 01.07.02 22:33
jak přežít mateřskou

Někdy mám pocit, že být na mateřské dovolené je přibližně to samé jako mít prašivinu. Většinou se nemůžete jít nikam pobavit. Příbuzní pokud nemají malé děti vás celkem ne moc rádi vidí, protože se nedokážou přestat chovat egoisticky a nechtějí upřednostnit potřeby dítěte před svými. Většinou jste všude na obtíž pokud nedovolíte, aby si s vaším dítětem hráli jako s domácím mazlíčkem. Závidím všem co mají dobré přátele (hlavně se stejně starými dětmi.) :-(

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 20.07.02 18:45
jak přežít mateřskou

Je legrační, že jsem ve druhém kole mateřské dovolené a opět zcela sama. Poprvé se dvěma dětmi v osumdesátých létech celkem 4,5 roku. Přestěhovali jsme se do nového bytu v jiném, ale malém městě. Kolem bylo spousta maminek s dětmi, jenže žádná neměla chuť na novou kamarádku. A tak jsem se těšila do práce a chtěla jít co nejdříve. Mladší dceři byly dva, když jsem šla zase pracovat. Bylo to děsné i z toho důvodu, že jsem neměla pražádné pochopení u manžela. Ten se na mě díval jako na přítěž, která se fláká s dětma. Vyměnila jsem manžela. Nyní jsem s jiným mužem v maličké vesničce na Vysočině. Maminky s malými dětmi jsou o 15-20 let mladší, pokud tu vůbec nějaké jsou. Takže jsem opět sama. Ale ta samota je jaksi zcela jiná. Jsem doma od podzimu 97 (jako stará větev jsem ihned dostala rizikové těhotenství) a naší nejmladší jsou 4 měsíce. Ale je to úplně něco jiného. Manžílek se ke mně chová jako nejméně ke stejně pracující osobě, rozmazluje mě. Navíc po zaměstnání se snaží podnikat a tak mám o kontakt s lidmi a rozruch postaráno. A když už je mi dlouhá chvíle, vyvančuje mě po hypermarketech a sekáčích, kde se mezi kojením probírám věcmi. On trpí, to vidím na jeho obličeji, ale zatím to vždycky vydržel. No a internet máme doma, takže to je další způsob jak zůstat v kontaktu a občas si něco i vymyslet pro druhé nebo pro své stránky a tím se zaměstnat. Babičky a příbuzenstvo vždycky byly k nepoužití. Nejprve byly babičky moc mladé a snažily se nám kecat do výchovy a před dětmi s náma jednaly jako s dětma. Nyní jsou měkčí, nechávají nás na pokoji, ale vzhledem k věku jim nemůžu udělat to násilí a nechat jim na krku malé miláčky. Zvykla jsem si dělat věci s dětma a je to bezvadné teď, když jsou ty velké dospělé. Protože jsme neztratili kontakt a komunikaci v pubertě. Na osamělou mateřskou je jediný možný pohled - najít si co je na tom pěkné, radovat se z každé blbosti a být s dětma, protože rostou strašně rychle a za pár let by člověk litoval, že mu to proteklo mezi prsty. A také, nikdo za nás neudělá zábavu nebo vnitřní pocit štěstí. Na všechno a vždycky jsme jen a jen sami, s ostatními se maximálně můžeme podělit. No a kdy si udělat chvilku pro sebe ? Mezi kojením se vždycky hodinka dvě najde, takže vrazit dítě manžílkovi a vyrazit si aspoň se projít. Nebo se naučit řídit a zařídit si doma, že alespoň jedno odpoledne bude jen a jen moje. Jakmile dítě může jedno krmení něco jiného než mlíčko, tak už je to všechno jen v našich rukách, milé maminky. Zpočátku sice může být i domácí pohroma, ale na to máme přeci své ženské zbraně ! Za volné odpoledne budu na manžílka večer příjemná a mazlivá. Chlapi jsou přeci jako děti a velmi jednoduše se s nima dá, no nevím jak to uhlazeněji nazvat, manipulovat. Nezapomeňte, že žena je popisována jako krk, který hýbá hlavou manželem. Toť realistické rady od ženy a matky, která si to umí zařídit jako tichá voda. A manžel ? Evidentně je spokojen. Hezký den všem přeje Štěpánka

Anonymni  08.08.02 10:51
jak přežít mateřskou

Jsem na mateřské s 4měsíčním Luboškem a už mluvím zdrobněle i na svýho 14 letého syna.Naposledy jsem vletěla k němu do pokoje, kde měl kámoše a ptala jsem se ho jestli už papal, trapas.První dítě jsem měla dost brzo, a to jsem musela hned utíkat do práce, ted´bych si to chtěla vychutnat celý 4 roky.

Anonymni  20.10.02 18:00
jak přežít mateřskou

Jsem na mateřské dovolené dva měsíce a nemůžu si stěžovat na izolovanost.Vzhle­dem k mému širokému příbuzenstvu a spoustě kamarádů mám někdy společnosti až nad hlavu, ale pravdou je, že i mezi maminkami mi chybí maminka se stejně starým dítětem jako mám já (srpen 2002).Proto jestli máte zájem, ozvěte se na adresu:s.moni@sez­nem.cz Těším se na vás.Monika

Anonymni  21.10.02 21:21
jak přežít mateřskou
  1. Jsem na mateřské šest měsíců a někdy bych chtěla jít do práce jindy jsem ráda, že jsem s dcerou doma. Celkově si myslím, že mateřská je fajn. Kamarádky okolo sebe mám, ale moc času na společné procházky není :-( . Naučila jsem se, že si den nějak rozdělím a dám mu nový řád jako jsme měla před tím, když jsem chodila do práce.

Asi bych si měla těchto dní víc vážit a těšit se z nich a věnovat je dceři pak už bude pozdě. :wink:

Tak hlavu vzhůru a dojít nakojit.

Pa všechny zdraví Majka

Anonymni  14.11.02 17:33
jak přežít mateřskou

Ahoj tady Katka,

holky budte moc radi ze muzete byt se svymi detmi doma a mate k tomu prilezitost. V USA neexistuje materska dovolena. Zena si musi na porod vybrat nemocenskou coz je 10 dni za rok a na zbyt dovolenou coz je take 10 dni za rok. Tak to mate jen 20 dni s vasim miminkem, pak odchazi zena do prace. Sestinedeli nesestinedeli. Je to tak. A kdyz chce zena zustat doma a byt „maminkou na cely uvazek“ jak se tady tomu rika, tak ztrati praci a zajisteni rodiny je jen na otci, kdyz tedy nejaky je. Zadna penezita pomoc pri porodu /porodne/, v materstni, detske prispevky. Nic.

Mejte se hezky a preji vsem hodne zdravi.

Zdravi Katka z USA.

Stepinka
Povídálka 31 příspěvků 16.11.02 18:36
jak přežít mateřskou

Jsem na mateřské dovolené počtvrté a snažím se užít si to. Bohužel zůstává pouze u té snahy. Bydlím ve vesnici, kde před každým domem sedí liška a říká dobrou noc a v jediném místním kulturním zařízení (hospodě) chcíp pes. Věkový průměr je zde odhadem 75 let a jediná místní kamarádka je velmi intenzivně zaměstnána. Přistihla jsem se, že nejenže mluvím na starší děti stejně jako Ivula, ale dokonce u toho šišlám. Naštěstí jsem si vydupala internet, tak už se necítím tak opuštěná. Přesto jsem se svými dětmi ráda doma.

Anonymni  18.11.02 20:02
jak přežít mateřskou

Stepinko: ja také bydlím tam kde lišky dávaj dobrou noc Karla odepis " .{target:_new>k­.liszkova@vol­ny.cz}":[mail­to:k.liszkova@vol­ny.cz]

Anonymni  27.04.03 15:11
jak přežít mateřskou

Je to jednoduché:

• být neustále mezi lidmi, ať už novými kamarády nebo starými
  • umět hovořit i o jiných tématech než děti ;-)

Tera
Povídálka 37 příspěvků 22.11.03 17:36
jak přežít mateřskou

ahoj holky, já si mateřskou od začátku doslova užívám, mám spoustu času pro svého syna i své potřeby, kojila jsem ho do jednoho roku a nebylo to na nijak na překážku. Jednou týdně večer hlídá manžel a já jdu s kamarádkami na vínko apod. 4-6 do roka chodíme do divadla. Naučila jsem se plést, a tak malýmu pletu svetry.

Téměř denně chodím na procházku, projdeme se po městě, zajdem do dětských koutků, výborné posezení je v kavárně Minor

( pro pražandy), a co se týče jiných maminek, tady to není problém kolem je jich spousta stačí se umět seznámit.

Maminkám z maličkých vesniček držím palce, chápu že to není jednoduché být neustále sama.

Anonymni  23.11.03 15:39
jak přežít mateřskou

Reaguji na prispevek Katky, moje sestra zije uz nekolik let v USA, ma tri deti a materskou tam ma uplne stejne, jako u nas. Dokonce vyse materske se neda s nasi vubec srovnat. Zrejme ses Katko na to vse spatne informovala, zajdi na nejblissi urad a poradne se poptej. Ahoj. Magie

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Reklama