Jak přežít týden bez peněz?

Anonymní
21.7.13 18:07

Jak přežít týden bez peněz

Ahoj,
píši anonymně. Nechci aby mě tu někdo poznal.
Půjčili jsme kamarádovi cca.100tis korun. Ten nám je měl vrátit 31.12. nevrátil a pak přišel, že to chce prodloužit do 31.7. ok. Řekli jsme si, že mu to teda prodloužíme… že nám to třebas bude splácet. Neměl práci na konci roku.
Teď ji má a ke splácení se zase nemá… vrátil nám 7tis korun. Psal sms, že peníze navrátí do sjednaného data. Jenže my jsme se teď ocitli bez peněz a jediný co máme je 9 Kč na účtě. Manžel je na neschopence… já těhotná v 9 měsíci. :zed: :zed: Já už nevím co dělat. Snažím se mu psát sms jestli nám nemůže vrátit peníze dřív. On mi na to napsal, že z jeho dobré vůle nám dal dřív 7 tis. a jak si manžel dovoluje volat do jeho zaměstnání jestli dostal peníze (nekomunikoval a s jeho vedoucí se znají). Že nám peníze dá 31.7. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
21.7.13 18:10

Prohrabat doma zásoby, mražák… Určitě máš doma rýži, třeba těstoviny, luštěniny, mouku, cukr? Nebo úplně vymeteno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
21.7.13 18:12

Jinak mě udivuje, že o tom člověku mluvíš jako o kamarádovi. Nemyslím si, že vám cokoliv vrátí, takže možná budete bez peněz déle, tj. než vám přijde mateřská a nemocenská…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
21.7.13 18:12

To je dost drsná situace :think:… neporadím, jelikož nemám co poradit. Jen doufám, už kvůli tobě, že peníze opravdu vrátí. Od jisté doby už nikomu nepůjčuji. A už vůbec ne kamarádům, jelikož by se z nich hodně rychle stali nepřátelé. Dnes z někoho dostat půjčené peníze je umění… :think: :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
21.7.13 18:13

CO na to říct..to jste problém zjistili až teĎ? když bylo n aúčtě 1000 korun, tak jste to neřešili? můžete zkusit na pracák žádat mimořádnou okamžitou pomoc cca 1000, ale jestli dostanete, to je ve hvězdách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
21.7.13 18:13

A mátě nějakej papír? Smlouvu?
Někdo vám pujčí? určitě doma něco najdete dá se vařit skoro z vody :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.13 18:14

@Gladys
mělo tam být „kamarád“ už není… je to pro mě cizí člověk a sv… který se neumí chovat :cert:.
To ano, jenže mám ještě do toho všeho těhotenskou cukrovku. Tudíž nemohu jíst vše :( máme tu ještě tak jídlo na 2 dny :( :( dokupovali jsme teď výbavičku

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.7.13 18:17

@slavuska1 řeším to celou dobu. Jenže jsme taky museli poplatit ještě nájem, aby nás nevyhodili… tu výbavičku, neměli jsme ani postýlky.
@Prcek88
smlouvu máme… nemá nám kdo půjčit :(

• Nahlásit
  • Citovat
31603
21.7.13 18:19
@Anonymní píše:
@Gladys
mělo tam být „kamarád“ už není… je to pro mě cizí člověk a sv… který se neumí chovat :cert:.
To ano, jenže mám ještě do toho všeho těhotenskou cukrovku. Tudíž nemohu jíst vše :( máme tu ještě tak jídlo na 2 dny :( :( dokupovali jsme teď výbavičku

a to jste neviděli, že máte posledních pár kaček na účtua že vám to nevyjde? Přiznávám, že trochu nechápu :nevim:
Co vaši rodiče, ti vám nemůžou pár stovek půjčit? Kamrádi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
21.7.13 18:20

No jo, pokud jste mu prodloužili splatnost, tak není povinen to vrátit dřív. Jenom nechápu, jak jste mohli všechno utratit a nenechat si na jídlo 8o To jste výbavičku nemohli dokoupit až z vrácených peněz? :think: to mi hlava nebere, vždyť jste museli vidět, že vám nezbývá na jídlo. No musíte poprosit o pomoc rodinu, ono víc možností asi stejně nemáte :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
21.7.13 18:20

Prohrabat spíž, komoru a mrazák, určitě toho bude dost, ono se to nezdá, ale člověk toho nasyslí ;)

Jinak teda nechápu, jít takhle na knop s účtem.

• Nahlásit
  • Citovat
2262
21.7.13 18:21
@Gladys píše:
a to jste neviděli, že máte posledních pár kaček na účtua že vám to nevyjde? Přiznávám, že trochu nechápu :nevim:
Co vaši rodiče, ti vám nemůžou pár stovek půjčit? Kamrádi?

Taky to trochu nechápu… výbavičku nakoupí, ale že jim nezbude na jídlo neřeší 8o :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
21.7.13 18:22

Popravdě nevím, proč jste zrovna teď dokupovali výbavičku, když víte, že nebudete mít co jíst. Jak tu někdo psal, to není problém, který nastane ze dne na den. Nějaké věci jsou na miminko jistě potřeba, ale jídlo snad musí být priorita, zvlášť když jsi těhotná.
Můžeš se jít zeptat na sociálku, možná dají nějaké příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
21.7.13 18:22

Hm, tak se drž a držím palce, ať vám alespoň část peněz vrátí, abyste měli co jíst, jen nechápu jednu věc, vy žijete z ruky do huby a ze dne na den, nebo jste nevěděli, že vám dochází peníze? Teď to vůbec memyslím zle, normálně se ptám a schválně počkám na reakce ostatních, protože je pro mě nemyslitelný žít ze dne na den, mám ráda zásoby a jistotu ( materiální, finanční, psychickou ). Ono když se chceš něčeho zbavit, tak to půjč, ale to už asi víš…

S nečekanými výdaji musíš počítat, to není výmluva ani důvod.

Příspěvek upraven 21.07.13 v 18:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.13 18:24

@Gladys
věděli, jen nám ještě nečekaně přišla záloha na plyn :zed: s tím jsme nepočítali.
Moje mamka nám nakupila předtím jídlo, když manželovi přišla nemocenská až po dvou měsících. Je mi blbé jí žádat neustále o pomoc :,(.
@araw
jsem v 9 měsíci a čekám dvojčata, člověk nikdy neví kdy to přijde a my neměli ani postýlky a ani přebalovák :( a nechci na úkor dětí…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama