Jak připravit dietně králíka?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1232
21.1.22 13:22

Jak připravit dietně králíka.

Holky mám kousek králíka, dítě bude těsně po hnusné střevní chřipce…Už se pomalinku,,rozjídá". Znám recepty na králíka se zelím, na smetaně, pečeného s bůčkem…
Tentokrát bych ho chtěla připravit nějak dietněji, ale vyloženě uvařit ho, to je mi líto. Nemáte někdo nějaký receptík, nebo alespoň radu? Díky moc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10834
21.1.22 13:31

@Petája Máma vařila hrudníky, obrala, namlela, přidala vajíčko a třeba zeleninu a na sucho pekla placky/karbanátky. Ale ne každé dítko by to jedlo. Asi bych ho uvařila do rizota s mrkví, to je na střevní chřipku akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9093
21.1.22 13:36

Králičí vývar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
21.1.22 13:57

Já králíka dusím. Naporcuju, naprudko opeču, strčím do papiňáku na 3/4 hodiny. Na smetaně, na paprice, s česnekovou nebo okurkovou omáčkou (něco jako ptáčky nebo znojemská), perkelt atd. S knedlíkem, těstovinama nebo špeclema. Dá se i hodit do vyššího pekáčku do trouby a víc podlít, zaklopit a 1,5 hodiny péct. Když ho našpikuješ a pečeš s kořenovou zeleninou, tak můžeš udělat i odlehčenou svíčkovou. Králíka miluju na všechny způsoby. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1843
21.1.22 14:10

Upéct s kořenovkou jako svíčkovou. A prckovi na dietě do toho nakonec nedáš smetanu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25827
21.1.22 14:20

Sůl, kmín, máslo, hodně podlít a upíct. Z výpeku udělat šťávu a jíst s rýží. Je to dietní a dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.22 14:22

Do pekáčku lehce osolit králíka, okmínovat, přidat na kolečka nakrájenou mrkev, podlít vodou a upéci v troubě. Podávat s vařeným bramborem a kouskem másla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
21.1.22 14:26

Králíci rizoto.. Kousky králíka podusit s trochou papriky na cibuli a kořenové zelenině. Potom obrat, ve stave ještě uvařit rýži a maso vrátit zpátky. Pro nedietare si posypat sýrem, dietar jen maso s rýži a zeleninou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4005
21.1.22 14:36

@Petája upéct se zeleninou… Králík je sám o sobě dietní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
21.1.22 14:43

Vyvar a z obraneho rizoto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9777
21.1.22 14:50
@Petája píše:
Holky mám kousek králíka, dítě bude těsně po hnusné střevní chřipce…Už se pomalinku,,rozjídá". Znám recepty na králíka se zelím, na smetaně, pečeného s bůčkem…
Tentokrát bych ho chtěla připravit nějak dietněji, ale vyloženě uvařit ho, to je mi líto. Nemáte někdo nějaký receptík, nebo alespoň radu? Díky moc :)

Podlít horkou vodou, osolit a přikrýt pekáčkem i z vrchu. Ze začátku péct na 180C a po chvikce stáhnout na 160C a péct do měkka.
Pak třeba s rýží či s bramborami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20846
21.1.22 15:00

Dávám do pečícího sáčku, tymián, sůl, česnek, nové koření, bobkový list, podliju vodou a cca 1-1,5 hodiny peču. Maso je křehoučké, padá od kosti a je výborné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
21.1.22 15:26

Vsem dekuju za super napady, kousek udelam se zeleninou a kousek,,jen tak nalehko”, diky holky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8336
21.1.22 16:13

Miluji dušeného. Osmahnu cibulku, přidám osolené kousky králíka, mletou sladkou papriku a v papiňáku dusím. Jednoduché a moc mi to chutná podávané s bramborem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat