Jak prodáváte svoje výrobky ?

Anonymní
2.5.20 17:27

Jak prodáváte svoje výrobky ?

Ahoj holky, zajímaly by mě konkrétní zkušenosti malých pěstitelů, farmářů a lidí co něco vyrábí v malém množství, co prodávají třeba jen sezónně na tržnici, stánku, u baráku atd. Znáte někoho, sami takhle vydělávate? Co je k tomu potřeba? Jak je to prosím se živností, daněmi, papírováním obecně? Zajímají mě prosím praktické rady, osobní zkušenosti, jak to vůbec funguje?
Mohu si to sice vyhledat, ale jde mi o osobní zkušenosti. Děkuji. Prosím anonym, nechci spojovat s nickem. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9741
2.5.20 17:40

Já bych zkusil spíš FB skupiny farmářů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21965
2.5.20 17:45

Vyrábíš nebo sklízíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 17:52

@jahuhudka sklízím květiny a dělám vazby

• Citovat
  • Nahlásit
60815
2.5.20 17:55

Živnostenský list, EET.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 17:56

@aiwwa do stánku na pár měsíců v roce EET?

• Citovat
  • Nahlásit
21965
2.5.20 17:58
@Anonymní píše:

Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60815
2.5.20 17:59
@Anonymní píše:

Budeš prodávat a brát peníze v hotovosti? Jestli ano, musíš mít EET.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 18:04

@aiwwa @jahuhudka nikdy mi nikdo nedal účtenku na tržnici ani u farmářů.. :D

• Citovat
  • Nahlásit
60815
2.5.20 18:05
@Anonymní píše:
@aiwwa @jahuhudka nikdy mi nikdo nedal účtenku na tržnici ani u farmářů.. :D

Mně jo, pokaždé. Jako nemusíš mít EET a ani ŽL, jestli máš dost peněz na pokuty. Ale zákon mluví jasně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21965
2.5.20 18:06
@Anonymní píše:
@aiwwa @jahuhudka nikdy mi nikdo nedal účtenku na tržnici ani u farmářů.. :D

To je ale jejich problém, farmáři mají povinnost teď od května, odsunuto na myslím červenec. Květinářky už myslím musí mít ted

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 18:15

@aiwwa @jahuhudka a není to od nějakého příjmu a zisku? Když bych "vydělala " třeba 10000 kč měsíčně v čistém bez nákladů, tak stejně mám mít někde zapojenou kasu? Na stánku jako kde bez el? Mě nejde o obcházení zákonu, ale o praxi jak to realně řešit, ale tak není nad to zničit malý žovnostníky a prodejce..

• Citovat
  • Nahlásit
60815
2.5.20 18:19
@Anonymní píše:
@aiwwa @jahuhudka a není to od nějakého příjmu a zisku? Když bych "vydělala " třeba 10000 kč měsíčně v čistém bez nákladů, tak stejně mám mít někde zapojenou kasu? Na stánku jako kde bez el? Mě nejde o obcházení zákonu, ale o praxi jak to realně řešit, ale tak není nad to zničit malý žovnostníky a prodejce..

K čemu elektřinu? Ty pokladny mají baterku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21965
2.5.20 18:19
@Anonymní píše:

Ne bud podnikáš nebo nepodnikáš. Myslím, že dřív to šlo jako ze dvora do 20 tis ročně, ale netuším, jestli to je ještě možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
2.5.20 18:21
@Anonymní píše:

Neni. Chcete prodavat, tak holt se vsim vsudy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat