Nemocenská a neschopenka

Anonymní
30.4.20 23:05

Nemocenská a neschopenka

Ahoj děvčata, prosím poraďte.
S „kamarádkou“ jsme nastoupily v prosinci do práce, dostaly jsme na dobu určitou na rok. Zkušební doba 3mesice klasika. Tak „kamarádka“ v lednu šla marodit, protože se jí nechtělo makat. V lednu marodila už 2tydny a hned na to ji poslali výpověď. Jinze ona marodi od toho ledna do teď, ikdyz tam už nepracuje. Chodí si ven normálně jako by nic. Jak jí můžou vyplácet a prodlužovat marodní když jí vůbec nic není. A za tu dobu neměla žádnou kontrolu. To jako nikdo nekontroluje?!
Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1014
30.4.20 23:41

Marodít může jak dlouho chce, ale zaměstnancem dané firmy už není když ji dali výpověď ve zkušebce.. Takže ji nevyplací a nemocenskou ji platí stát. Vycházky možna má možna ne. A na kontroly chodí osss a ne vždy a ne každému jak sse jim chce tak chodí to už je na nich

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
1.5.20 07:14

Asi má dobrého doktora a umí si to zařídit :nevim: já si myslím že výpověď nemůže dostat dokud marodí, ale jistá si nejsem :think: nicméně i tak jí teď platí sociálka. A kontroly nechodí možná kvůli tomu koronastavu, nevím no, já na rizikovým poctivě dodržuji vycházky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2090
1.5.20 07:21

@Jaaanča ve zkušební době může dostat výpověď po 14 dnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
1.5.20 07:27
@jary1 píše:
@Jaaanča ve zkušební době může dostat výpověď po 14 dnech.

Aha, pardon, tak jsem chytřejší :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.5.20 07:45

@jary1 to právě dostala.. A přijde mi to jako sviňáctví když ji nic není a prachy dostává za nic

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.5.20 07:49

Může se to někde nahlásit?

• Nahlásit
  • Citovat
72048
1.5.20 08:17
@Anonymní píše:

No, muzes na ossz nahlasit, at na ni poslou kontrolu. Ovsem pokud to podas jako tady stylem, ze ji nic neni a ani nechodi na zadne kontroly, tak si te ossz zaradi do kolonky zavistivivy blbec a nic moc resit nebudou. Tys ni snad bydlis a vsude ji doprovazis, ze takdobre vis, ze ji nic neni a nechodi na kontroly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
1.5.20 08:26
@Anonymní píše:
Ahoj děvčata, prosím poraďte.
S „kamarádkou“ jsme nastoupily v prosinci do práce, dostaly jsme na dobu určitou na rok. Zkušební doba 3mesice klasika. Tak „kamarádka“ v lednu šla marodit, protože se jí nechtělo makat. V lednu marodila už 2tydny a hned na to ji poslali výpověď. Jinze ona marodi od toho ledna do teď, ikdyz tam už nepracuje. Chodí si ven normálně jako by nic. Jak jí můžou vyplácet a prodlužovat marodní když jí vůbec nic není. A za tu dobu neměla žádnou kontrolu. To jako nikdo nekontroluje?!
Diky

Zakladatelko, a co takhle premyslet jinak - ty praci mas, zamestanana jsi, vice penez za chozeni do prace mas taky, kdyz se osvedcis, mozna pracovni pomer bude pokracovat i po tom roce, nemusis resit zadne vychazky a kontroly? Nestarej se tak o kamosku, neudavej, uvidis, ze se i citit budes lip :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2090
1.5.20 08:56
@Anonymní píše:
@jary1 to právě dostala.. A přijde mi to jako sviňáctví když ji nic není a prachy dostává za nic

A jak víš, že ji doopravdy nic není. Jsi s ní v úzkém kontaktu? Jinak pokud chodí ven mimo vycházky, tak to můžeš zkusit bonznout na sociálku a uvidíš jak se s tím oni poperou.
Jinak o mě si pár lidí taky teď myslelo, že se mi nechce makat a marodím jen tak. Jenže podstupovala jsem IVF a otěhotněla a vůbec nikomu kromě šéfa jsem to neřekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
1.5.20 09:28

Můžeš ji udat písemně na ossz a oni k ní zajdou na kontrolu. Můžeš zavolat jejímu lékaři a říct mu to. Kamarádka prý :mrgreen: p

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
801
1.5.20 09:36
@Anonymní píše:

Ty KAMARADKO co se třeba tak starat o sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2359
1.5.20 10:10

Myslím, že tohle je čistě její problém a nic ti do toho není. Kontroly nevím, zda teď chodí. Mám teď PN a do 14 dnů nástup na mateřskou a vycházky poctivě dodržuji, za potíže to nestojí. Jak již psaly holky, nemůžeš vědět, zda jí opravdu něco není a jak má psané vycházky.

Pokud máš takovou potřebu udávat ostatní, tak prosím. Jen pamatovat na karmu, ať pak nejsi v budoucnu zaskočena ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2519
1.5.20 11:35

S takovou káááááááááááámoškou bych si hned pořídila dvojdomek. Ale máš pravdu, ona určitě bere 50tis. neschopenku a to by naštvalo i mě :roll: A když je to takový vývar, tak proč nejdeš taky na neschopenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.20 09:39

Neschopenka

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na radu. Již jsem na neschopence od 12.4.2020 a stále pokračuji. Smlouvu jsem měla pouze do 30.4.2020, vím že mi teď bude vyplácet neschopenku stát, ale jak v tomto případě postupovat? Doktorka mi vystavila e-neschopenku, vše elektronicky. Nemusím se o nic jiného starat? Taky mě zajímá, zda je nutnost se přihlásit na úřad práce? Jsem bezradná, na infolinku ČSSZ je prakticky nemožné se dovolat. Čekáte hodinu jako vůl a žádná odezva. Proto se obracím na Vás. Mockrát děkuji za rady. Příjemný den :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama