Práce v jeslích

Anonymní
30.4.20 10:39

Práce v jeslích

Zdravím Vás všechny:-)
Rozhoduji se, kam zamířím do práce a celkem mě nadchly jesličky či práce vychovatelky nebo chůvy. Samozřejmě jsem si četla potřebné vzdělání a náplň práce, ale už hodněkrát jsem narazila na to, že se informace s realitou neshodovaly. Proto Vás prosím, kdo má podobné povolání či známé a ví, co práce například v jeslích obnáší, kdyby se mi rozepsal. Co jako vychovatelka v jeslích provádím za činnosti? Chodí se s tak malýma dětma například ven? Celkem se bojím, že je nedokáži uhlídat. Za jakékoli informace budu ráda. Děkuji moc!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11110
30.4.20 10:57

Nevím, jak je to v jeslích v ČR, žiju v Německu. Režim je stejný, jako ve školce s tím rozdílem, že je více vychovatelek na počet dětí (u nás 2 na 10 dětí + většinou jedna studentka), ven s nimi chodí pouze na zahradu. Děti přebalují, dávají spát, chovají ty mladší, krmí je. Učí je základním návykům, sebeobsluze. Strávila jsem tam se synem jeden týden a přiznám, že bych to dlouhodobě nedala. Chodila jsem domů s hlavou jako škopek. A to pracuji jako ošetřovatel v domově pro seniory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
30.4.20 11:44

Mám za to, že do jesliček musíš mít (nebo bys měla mít) zdrávku. Dá se říct že práce je skoro stejná jako ve školce, ale k tomu i přebalování dětí, krmení, uspávání, učení samoobsluhy. Já jsem učitelka v MŠ, ale do jesliček bych nechtěla ani náhodou, ty dětičky jsou tam opravdu ještě maličké, je to úplně jiné než s dětmi ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
30.4.20 12:17

Moje příbuzná pracuje v jeslích. Je vystudovana zdravotní sestra. Jsou dvě učitelky (zdravotní sestry) na 20 dětí, mají tam děti od roku do 3 let. Ty malé normálně prebaluji, uspavaji, učí je na nočník, oblikat se, ty nejmenší i učí chodit. Prostě jako maminka, některé, co jsou tam celý den, ji i mami říkají. Ven chodí nejčastěji na zahradu, ale někdy i mimo, mají na to kočárky a vodítka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat