Jak řešit neplacení výživného?

Anonymní
31.3.17 11:13

Jak řešit neplacení výživného?

Ahoj, potřebovala bych radu od někoho, kdo už to řešil.
Otec dcery neplatí alimnety, to nějak stranou. Blbé je, že momentálně nemá práci a bydlí nevím kde. Neplatí už třetí měsíc a k tomu mi nedával celou částku už předtím a to jsem si řekla, že to nebudu řešit, protože měl alespoň snahu. Teď ale vůbec. Nýnější přítel mi řekl a´t to neřeším, že půjdem za dva měsíce udat. Mě se to ale nezdá jako nějaké řešení. Co mu udělají? Vím, že je momentálně ve stavu, že mu je vše jedno. Dostal se k drogám a mám pocit, že nemyslí na nic jiného než na tohle. Už byl i několikrát i u policie, protože kradl. Prostě nemá strach z ničeho. Čím si pomůžu když ho udám? Jsem momentálně bez jakéhokoliv příjmu, živý nás přítel. Je mi trapně. Prosím o radu, jak tohle řešit.
Doufám, že pochopíte anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31.3.17 11:25

Pokud podáte TO, půjde k výslechu, bude muset dokazovat příjmy a tak. Pak bude mít čas do soudu uhradit dluh. Pokud to neuhradí tak soud rozhodne o jeho trestu. Čím si pomůžete když ho udáte? Třeba se lekne a zaplatí. Naopak když to neuděláte, zvykne si na to že s vámi může zametat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 11:37

Ty nemáš žádný příjem, když vás 2 musí živit přítel?
Jinak ano, můžeš jej udat na cajty, pokud jej nedohledají, nevíš ani sama, kde bydlí, tak se nestane nic. Maximálně po něm můžou vyhlásit pátrání.
Ale pokud bere drogy a je závislý, do vězení jej stejně nevemou. Maximálně tak do nějaké léčebny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4185
31.3.17 11:41
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych radu od někoho, kdo už to řešil.
Otec dcery neplatí alimnety, to nějak stranou. Blbé je, že momentálně nemá práci a bydlí nevím kde. Neplatí už třetí měsíc a k tomu mi nedával celou částku už předtím a to jsem si řekla, že to nebudu řešit, protože měl alespoň snahu. Teď ale vůbec. Nýnější přítel mi řekl a´t to neřeším, že půjdem za dva měsíce udat. Mě se to ale nezdá jako nějaké řešení. Co mu udělají? Vím, že je momentálně ve stavu, že mu je vše jedno. Dostal se k drogám a mám pocit, že nemyslí na nic jiného než na tohle. Už byl i několikrát i u policie, protože kradl. Prostě nemá strach z ničeho. Čím si pomůžu když ho udám? Jsem momentálně bez jakéhokoliv příjmu, živý nás přítel. Je mi trapně. Prosím o radu, jak tohle řešit.
Doufám, že pochopíte anonym.

Udej ho, třeba ho zavřou a dostane se tam ze závislosti.. nějaký trest přeci musí dostat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
31.3.17 12:11

Udej ho, jednou má stanovené výživné, tak má prostě povinnost. na co chceš čekat?

• Nahlásit
  • Citovat
2605
31.3.17 12:41
@Paola21 píše:
Udej ho, třeba ho zavřou a dostane se tam ze závislosti.. nějaký trest přeci musí dostat

Bereš jako zbavení se závislosti na drogách jako trest? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4185
31.3.17 12:42
@Nowuka2 píše:
Bereš jako zbavení se závislosti na drogách jako trest? :nevim:

Ne, ale když ho zavřou a on se závislosti zbaví, tak je větší šance, že si sežene práci a bude pak platit výživné jak má

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 13:03
Pokud projde parlamentem placení zálohového výživného, tak ti nahlášení pomůže aspoň v tom, že by ti část výživného mohl platit stát a následně ho vymáhal po otci dítěte.
@Paola21 píše:
Ne, ale když ho zavřou a on se závislosti zbaví, tak je větší šance, že si sežene práci a bude pak platit výživné jak má

Vím, že to myslíš dobře, ale přerod feťáka ve vzorného pracanta plnícího povinnosti je úkaz vzácný zhruba jako jednorožci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
31.3.17 13:03

No, udala bych ho, čistě z principu, jednou je to jeho povinnost, tak by ji měl plnit, ale nedělala bych si iluze, že to pomůže k tomu, abych ty peníze viděla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4185
31.3.17 13:08
@The_Assassin píše:Vím, že to myslíš dobře, ale přerod feťáka ve vzorného pracanta plnícího povinnosti je úkaz vzácný zhruba jako jednorožci…

Ale alespoň 0,01% naděje tam je, zatímco, když to zakladatelka nechá být, tak není naděje skoro žádná, že by se někdy dočkala a navíc on bude na koni, protože ví, že mu to prošlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
31.3.17 15:41

Me udivuje, čím dotyčná přemýšlí, že si pořídí dítě s takovým dárečkem. Nemakačenko, feťák a zloděj…okouzlující kombinace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 15:45
@Anonymní píše:
Me udivuje, čím dotyčná přemýšlí, že si pořídí dítě s takovým dárečkem. Nemakačenko, feťák a zloděj…okouzlující kombinace

Néééé počkeééééj, on byl jak mílius, před tím než se poznali, v drogách určo nelítal a měl i super práci. To se změnilo vše jak otěhotněla, nebo jak se dítě narodilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11241
31.3.17 15:50
@Anonymní píše:

Jsme tě nahlásila, ty anonymní hrdinko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 16:00
@debra.morgan píše:
Jsme tě nahlásila, ty anonymní hrdinko.
:think: napsala jen svůj názor.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 16:11
@hudečice píše: :think: napsala jen svůj názor.

A že se s ním musí schovávat za anonym, hrdinka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama