Jak rozeznat bolest hlavy od páteře?

Anonymní
18.3.21 22:32

Jak rozeznat bolest?

Ahojky, chci se zeptat jak rozeznat bolest hlavy od krční páteře…
Jestli se to vůbec rozeznat dá, a jaké máte příznaky-zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23
18.3.21 22:38

Ahoj, já to mám tak, že když pohnu hlavou určitým směrem, tak mi bolest projede až ke krční páteři. Většinou to mívám při větší zátěži na (u mě problematickou) pravou ruku a bolest hlavy trvá cca 2-3 dny, než to zase povolí. Nevím teda jak u ostatních, ale já to svádím právě na krční páteř :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 22:53

@Rhine ahoj,jestli to nemáš potvrzené od doktora radši tam zajdi :)

• Citovat
  • Nahlásit
797
18.3.21 22:55

Já mám problém s krční páteří, hlava boli tak nejak intenzivněji a jakoby střílí jehličky, občas se mi motá hlava a je mi špatně od žaludku. Klasické tlumící prášky na to nepůsobí tak dobře jako při běžné bolesti hlavy.
Ale pomáhají cviky na krční pater a taky spát na zádech bez podložení hlavy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2765
18.3.21 22:57

Me treba boliva polovina hlavy a mam to z trigger pointu v kyvaci. Staci na chvili zmacknout, prekonat jeste horsi bolest a je to pryc. Trvalo mi jen asi 15 let, nez jsem prisla na to, ze to dela prave kyvac :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
18.3.21 23:05

Chystám se na to. Pravé rameno mě pobolívá už cca 2 roky, přičítám to sedavému zaměstnání - pravou rukou pohyb myší a podivné shrbení u noťasu. Udělala se mi i taková zvláštní bulka u pravé klíční kosti, vypadá to, jako by byla oteklá. Nemá s tím někdo zkušenost? Omlouvám se, že jsem se tak vetřela s vlastním dotazem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 00:04

@Rhine Nevadí že jsi tady napsala něco na co se chceš taky zeptat, to klidně napiš mě to nevadí :wink:ale moc bych nepodceňovali bulku, já příští týden taky radši pofrčim k doktorce na neurologii a rehábku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 00:06

@Rhine Jaká je na dotek?

• Citovat
  • Nahlásit
23
19.3.21 07:39

Nebolestivá a měkká. Přijde mi, že je spíš nateklá ta kost. Nebo je prostě větší než ta druhá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 09:46

@Rhine A nebouchla ses tam?

• Citovat
  • Nahlásit
23
19.3.21 09:50

Nene, mám to právě už tak dva roky. Začalo to v práci když jsem tu ruku používala jen na pohyb myší, měla jsem to pak vždycky takový strnulý. Teď jsem půl roku na mateřské a bolí to pořád, hlavně když pořád tahám malýho, to je potom radost :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 09:52

@Rhine Utíkej k doktorovi

• Citovat
  • Nahlásit
23
19.3.21 09:57

Asi jo, viď. Někde jsem četla, že by to mohla být zablokovaná klíční kost. No snad mě dají do kupy. Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 10:08

@Rhine Ano,ale radši stejně zajdi k doktorce 🌹

• Citovat
  • Nahlásit
102
20.3.21 23:29

Tipuju 4-5. krční obratel u doktora by ti mohli poradit nějaké cviky nebo třeba na rehabilitaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat